Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2015-03-23 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z podróżnikiem: Między światami - podroż do świata współczesnych Eskimosów
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejną odsłonę Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Będzie to spotkanie z Katarzyną Dąbkowską.
Więcej o Spotkanie z podróżnikiem: Między światami - podroż do świata współczesnych Eskimosów
Krosno - Aula PWSZ 2015-03-13 WPIS ARCHIWALNY
„Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”
17 marca 2015 (wtorek) o godz. 15:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kośnie (aula, ul. Kazimierza Wielkiego 4) gościć będzie historyk i eseista - profesor Andrzej Chwalba, autor najnowszej publikacji „Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”. Wstęp wolny.
Więcej o „Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”
Lesko - BDB 2015-03-13 WPIS ARCHIWALNY
Wielkanocne cudeńka
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku organizuje 23 i 24 marca wystawę ozdób świątecznych połączoną z kiermaszem.
Więcej o Wielkanocne cudeńka
Bieszczady - RDLP Krosno 2015-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Żubr ofiarą wilczej watahy
Szczątki żubra znaleziono w piątek 19 lutego w Nowosiółkach k. Baligrodu na terenie lasu komunalnego Gminy Lesko. Oględziny przeprowadzone na miejscu zdarzenia przez zespół złożony z przedstawiciela Nadleśnictwa Lesko, Powiatowego Lekarza Weterynarii z Sanoka i pracowników Stacji Badawczej Fauny Karpat PAN z Ustrzyk Dolnych wykazały, że zwierzę padło ofiarą wilków.
Więcej o Żubr ofiarą wilczej watahy
Lesko - Bieszczadzki Dom Kultury 2015-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa-Bieszczadzkie Impresje
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza na wystawę fotograficzną 'Bieszczadzkie impresje II' Autor zdjęć: Maciej Grzegorzek
Więcej o Wystawa-Bieszczadzkie Impresje
Jarosław - Nowe atrakcje turystyczne w jarosławskich podziemiach 2015-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Podziemna trasa turystyczna
Od września z podziemi w Jarosławiu będzie się można wybrać w wirtualną, historyczną podróż w górę Sanu i Wisły. Podróżnych zabierze specjalna łódź, z której będzie można zobaczyć m.in. widoki XVI-wiecznego Sandomierza, Warszawy czy Kazimierza.
Więcej o Podziemna trasa turystyczna
Bieszczady - Koniec snu zimowego 2015-02-17 WPIS ARCHIWALNY
W Bieszczadach przebudziły się niedźwiedzie
Liczne tropy niedźwiedzi zauważyli leśnicy w Bieszczadach, m.in. w dolinach Sanu i Solinki. - Przebudzone z zimowej drzemki drapieżniki mogą być groźne dla ludzi – przypomina rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edwarda Marszałek.
Więcej o W Bieszczadach przebudziły się niedźwiedzie
Rymanów - Wielkie Wyprawy 2015-02-16 WPIS ARCHIWALNY
„ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy, które odbędzie się 18 lutego 2015 (środa) o godz. 18:30. Gościem będzie Waldemar Czado.
Więcej o „ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”
Bieszczady - Muczne 2015-02-16 WPIS ARCHIWALNY
Za nami II Bieszczadzki Bieg Narciarski ,,Tropem żubra”
102 zawodników stanęło na starcie II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 14 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie Zdjęcia: Marcin Scelina, Nadl. Baligród
Więcej o Za nami II Bieszczadzki Bieg Narciarski ,,Tropem żubra”
Podkarpacie - Lotnictwo, ekologiczne rolnictwo oraz odpowiedzialna turystyka 2015-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Kluczowe branże województwa podkarpackiego
Lotnictwo, ekologiczne rolnictwo oraz odpowiedzialna turystyka to jedne z kluczowych branż, których rozwój wspierać będzie samorząd województwa podkarpackiego w najbliższych latach. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli łatwiej korzystać z pieniędzy unijnych. Branże kluczowe dla Podkarpacia zostały zapisane w Regionalnej Strategii Innowacji woj. podkarpackiego. W dokumencie tym zostały określone jako tzw. inteligentne specjalizacje regionu – czyli są to kluczowe sektory gospodarki, które mają największy potencjał.
Więcej o Kluczowe branże województwa podkarpackiego
Świat - Aleksander Doba 2015-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Podróżnik roku 2015
68-letni Aleksander Doba, kajakarz z pasji, został wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji "National Geographic" Podróżnikiem Roku. Emerytowany inżynier mechanik z Polic jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk z Europy do Ameryki.
Więcej o Podróżnik roku 2015
Bieszczady - Wyścigi psich zaprzegów 2015-02-10 WPIS ARCHIWALNY
„Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż
Kolejna impreza z cyklu „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” za pasem. W programie m.in. wyścigi psich zaprzęgów, nordic walking, konkursy „leśne”, multimedialny pokaz astronomiczny, geocatching i spotkanie z podróżnikiem. Impreza odbędzie się dniach 13-15 lutego w Lutowiskach.
Więcej o „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż
Ustianowa - Nadanie imienia Stanisława Nahajowskiego trasom w Ustianowej 2015-02-10 WPIS ARCHIWALNY
XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Nadanie imienia Stanisława Nahajowskiego trasom biegowym w Ustianowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i złożenie kwiatów pod pomnikiem lotników w Ustianowej zainaugurowało XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników, w którym osobną klasyfikację mieli leśnicy.
Więcej o XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Przemyśl - Biblioteka Naukowa TPN 2015-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na fotoreportaż z górskiej wyprawy do Rumunii
Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego oraz członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTTK "Karpaty" Mieczysław Nyczek, Marian Pawlik i Andrzej Ukleja mają przyjemność zaprosić na premierową prezentację autorskiego fotoreportażu i etiudy filmowej z górskiej wyprawy do Rumunii - śladami dr. Mieczysława Orłowicza "Wędrówki na najwyższe szczyty marmaroskich Karpat".
Więcej o Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na fotoreportaż z górskiej wyprawy do Rumunii
Rzeszów - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna 2015-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Norwegia i Oslo-spotkanie z podróżnikiem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na Spotkanie z rzeszowskim podróżnikiem Marianem Krzywdą
Więcej o Norwegia i Oslo-spotkanie z podróżnikiem
Komańcza - Czas na start 2015-02-02 WPIS ARCHIWALNY
VI Zimowe Tropy Żbików 2015
Stowarzyszenie Żbik Komańcza ogłasza-Sezon rowerowy pora rozpocząć. To już VI edycja naszej imprezy. Jedni szukają odrobiny białego podkładu pod deski a my jesteśmy niezależni:). Bez względu na to czy śnieg będzie, czy nie, tradycyjnie jak poprzednimi laty spotkamy się na stercie w "Zagrodzie", w Smolniku nad Osławą. Ogłaszamy więc, że VI Zimowy Wyścig Rowerów Górskich "Zimowe Tropy Żbików" odbędzie się 21 lutego 2015 r.
Więcej o VI Zimowe Tropy Żbików 2015
Krosno - Pttk 2015-02-02 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzim tropem po Bieszczadach
PTTK w Krośnie zaprasza na nowy cykl wypraw po Bieszczadach. Pierwsza z nich odbędzie się 22 lutego. Cykl prowadzi przewodnik bieszczadzki Mateusz Podkul.
Więcej o Niedźwiedzim tropem po Bieszczadach
Odrzykoń - podkarpackie Biegi Górskie 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Zemsta
PODKARPACKIE BIEGI GÓRSKIE - ZEMSTA to cykl zimowych zawodów, składających się z trzech edycji, rozgrywanych w malowniczym obszarze Pogórza Strzyżowskiego. Pierwszy już 31 stycznia.
Więcej o Zemsta
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Ferie w muzeum
W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Dobranocek zaprasza na warsztaty filmu animowanego oraz kreatywnego podejścia do ekologii. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli m.in. krok po kroku wytworzyć własny film animowany, a także nauczą się wykorzystywać recykling do tworzenia zjawiskowych kukiełek czy też przydatnych na co dzień przedmiotów. Zajęcia w Muzeum Dobranocek będą odbywały się od wtorku do piątku od 11.00 do 13.00.
Więcej o Ferie w muzeum
Jarosław - Kolędy pradawne - Julia Doszna, Antoni Plich 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie
Kolędy pradawne - Julia Doszna, Antoni Plich Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza na koncert kolęd pradawnych „Kolędy Pradawne, najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie - skarby znad Sanu i spod Biłgoraja”
Więcej o najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Ferie zimowe w CDS
Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich) zaprasza dzieci na "Szklane inspiracje – mały podróżnik", czyli zajęcia plastyczne w czasie ferii zimowych. Podczas zająć plastycznych "Szklane inspiracje – mały podróżnik" uczestnicy poznają ciekawostki z zakresu fauny, flory oraz kultury, biorąc udział w swoistej wyprawie przez kontynenty.
Więcej o Ferie zimowe w CDS
Krosno - RDLP 2015-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na Bieg Tropem Żubra
Leśnicy z Nadleśnictwa Stuposiany zapraszają na II edycję Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra", który odbędzie się 14 lutego 2015 r. Zawody rozegrane zostaną na dystansach 2 i 9 km na trasach przygotowanych w Mucznem.
Więcej o Zaproszenie na Bieg Tropem Żubra
Krosno - RDLP 2015-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs „Leśne Fotografie” rozstrzygnięty
Zdjęcie autorstwa Radosława Kaźmierczaka z Sanoka pt. „Szukając pożywienia”, przedstawiające dzięcioła zielonego buszującego w pniu powalonego buka, wygrało tegoroczną edycję konkursu „Leśne Fotografie” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.
Więcej o Konkurs „Leśne Fotografie” rozstrzygnięty
Bieszczady - Towarzystwo Karpackie Zaprasza 2015-01-26 WPIS ARCHIWALNY
Kolędowanie w Łopience
Już za tydzień - w sobotę 31 stycznia o godz. 10.30 Towarzystwo Karpackie organizuje wspólne kolędowanie w cerkwi w Łopience. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zaśpiewać swoją ulubioną kolędę lub pastorałkę, chcą posłuchać i nauczyć się starych i nowych kolęd, a przede wszystkim tych, którzy chcą jeszcze pozostać w radosnym nastroju Bożego Narodzenia.
Więcej o Kolędowanie w Łopience
Stalowa Wola - Miejski Dom Kultury 2015-01-26 WPIS ARCHIWALNY
'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Jackiem Bąkowskim pt. 'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Więcej o 'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Krosno - RDLP 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Statuetki św. Franciszka czekają na leśnych fotografów
427 zdjęć od 151 autorów napłynęło na tegoroczną edycję konkursu „Leśne Fotografie” organizowanego już po raz 14. przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.
Więcej o Statuetki św. Franciszka czekają na leśnych fotografów
Cisna - GCKiE (sala lustrzana) 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Alpy i Dolomity na rowerach
Zapraszamy na relację słowno-fotograficzną z najnowszej podrózy rowerowej Teodora Fursa i Andrzeja Bryka. Miejsce i czas: GCKiE (sala lustrzana), 23 stycznia, godz. 18.
Więcej o Alpy i Dolomity na rowerach
Ustrzyki Dolne - Skoki na Poduchę 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Big Air Jump
II Amatorskie Mistrzostwa Polski Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w Skokach na Poduchę - 7 luty 2015 Stacja Narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych Program: 10:00-12:00 Zapisy uczestników 10:00-14:00 Skoki dla każdego 14:00-15:00 Best Trick ski & snb 15:00-17:00 Jam Session - skoki dla każdego
Więcej o Big Air Jump
Bieszczady - E-przewodnik 2015-01-19 WPIS ARCHIWALNY
"100 atrakcji w Bieszczadach"
Dzięki środkom przyznanym w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wydano e-przewodnik "100 atrakcji w Bieszczadach" autorstwa Roberta Bańkosza, Arkadiusza Komskiego i Piotra Kutiaka. Regionaliści poprzez publikację elektroniczną ukażą czytelnikom walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze Bieszczadów. Atrakcje zostaną opisane i zilustrowane zdjęciami. Do listy stu miejsc obiektów w Bieszczadach wpisano elementy znane i popularne wśród mieszkańców i turystów oraz obiekty i miejsca o nieznanej dotąd historii.
Więcej o "100 atrakcji w Bieszczadach"
Bieszczady - BdPN 2015-01-16 WPIS ARCHIWALNY
XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz Koło Przewodników PTTK Sanok zapraszają do udziału w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 18-22.02.2015. Szczegółowe informacje będą dostępne wkrótce na stronie internetowej bdpn.pl w zakładce "Rajd narciarski" oraz w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (tel. 13 461 03 50, email: oie@bdpn.pl).
Więcej o XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Ustrzyki Dolne - Stacja narciarska Gromadzyń 2015-01-16 WPIS ARCHIWALNY
"Start Do Nart z Radiem ZET"
"Start Do Nart z Radiem ZET" - Ustrzyki Dolne 6,7,8.02.2015, Wyciąg narciarski "Gromadzyń" W tym roku akcja "START DO NART", rozpoczyna się 6.02 i trwa do 8.02.2015 r. Sponsorami Akcji w tym sezonie są: KIA Polska, Novascon (Normaflex), ATOMIC oraz operator sieci PLUS - Polkomtel wraz z LG Polska.
Więcej o "Start Do Nart z Radiem ZET"
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2015-01-14 WPIS ARCHIWALNY
Bieg o siekierę, czyli Leśna Trasa Biegowa w Puławach
Miłośnicy narciarstwa biegowego zyskali ostatnio możliwość szlifowania formy na nowo otwartej trasie w Puławach Górnych na terenie Nadleśnictwa Rymanów. Szeroki leśny dukt o długości 1650 metrów z pętlą zwrotną pozwala trenować sportowcom, a początkującym, uczyć się sztuki biegania. Wygodny dojazd na początek trasy zapewnia kolej linowa Ośrodka „KiczeraSki” w Puławach.
Więcej o Bieg o siekierę, czyli Leśna Trasa Biegowa w Puławach
Krosno - Piwnica PodCieniami 2015-01-14 WPIS ARCHIWALNY
Wyprawa do Gruzji i Armenii
19 stycznia 2015 (poniedziałek) o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) odbędzie się pierwsze w nowym roku Krośnieńskie Spotkanie z Podróżnikami. Poprowadzi je Piotr Łopatkiewicz, który przygotował prelekcję pt. „Wyprawa do Gruzji i Armenii. Uroki Zakaukazia od Ananuri do Zvartnots”. Wstęp wolny.
Więcej o Wyprawa do Gruzji i Armenii
Bieszczady - W Krainie Wilka 2015-01-12 WPIS ARCHIWALNY
Wyścigi psich zaprzęgów
Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami. Tegoroczna edycja W Krainie Wilka odbędzie się 13-15 LUTEGO 2015 r.
Więcej o Wyścigi psich zaprzęgów
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2015-01-12 WPIS ARCHIWALNY
Rekord frekwencji
Około 102 tys. turystów. Tyle przewiozła w tym sezonie wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Liczba robi wrażenie, choć jak podkreśla prezes fundacji zarządzającej BKL, pieniędzy z biletów i tak nie wystarcza na bieżące wydatki...
Więcej o Rekord frekwencji
Zarszyn - Beskidzki Rajd Narciarski 2015-01-09 WPIS ARCHIWALNY
„Śladami Dwóch Kardynałów”
Gmina Zarszyn we współpracy z Gminą Komańcza zapraszają na Beskidzki Rajd Narciarski „Śladami Dwóch Kardynałów”. Rajd odbędzie się 7 lutego na trasie: Pastwiska – Puławy – Tokarnia – Karlików – Komańcza. Początek o godzinie 8:00.
Więcej o „Śladami Dwóch Kardynałów”
Zagórz - Skoczkowie i kombinatorzy na start 2015-01-09 WPIS ARCHIWALNY
Wkrótce Puchar Bieszczadów
W dniach 17-18 stycznia w Zagórzu oraz w Ustrzykach Dolnych zostanie rozegrany Puchar Bieszczadów – Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
Więcej o Wkrótce Puchar Bieszczadów
Krosno - Krosno i Bardejov podsumowują wspólny projekt 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
„Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno"
Dwa miasta Bardejov i Krosno wspólnie realizowały projekt „Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno". Nadszedł czas aby podsumować ten cykl wydarzeń kulturalnych oraz związanych z nimi działań promocyjnych. W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia zaplanowano imprezy o różnym charakterze m.in. jarmarki historyczne nawiązujące do tradycji, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (teatr i plastyka), plenery twórcze dla plastyków i fotografików, wystawy prezentujące dokonania, imprezy kultywujące tradycje i obyczaje ludowe oraz świąteczne.
Więcej o „Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno"
Ustrzyki Dolne - XI Przegląd Filmów Górskich 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
Filmy i spotkania z ludżmi gór
XI Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych
Więcej o Filmy i spotkania z ludżmi gór
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
24 stycznia (sobota) 2015 r. odbędzie się XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników.
Więcej o XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Handzlówka - Zapraszamy na kolejny spacer z kijkam 2015-01-02 WPIS ARCHIWALNY
Noworoczny Rajd Nordic Walking
Zapraszamy na kolejny spacer z kijkami do Handzlówki Rajd w formie pętli po drogach asfaltowych ok. 7 km Odbędzie się: 4 stycznia, niedziela, godz. 13:30 Zapisy u organizatora Marcina Kisały; tel. 507075811, e-mail: pit@gminalancut.pl do 2 stycznia
Więcej o Noworoczny Rajd Nordic Walking
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2015-01-02 WPIS ARCHIWALNY
Rekordowy sezon. Bieszczadzka kolejka przewiozła ponad 100 tys. turystów
Około 102 tys. turystów. Tyle przewiozła w tym sezonie wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Liczba robi wrażenie, choć jak podkreśla prezes fundacji zarządzającej BKL, pieniędzy z biletów i tak nie wystarcza na bieżące wydatki.
Więcej o Rekordowy sezon. Bieszczadzka kolejka przewiozła ponad 100 tys. turystów
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2014-12-30 WPIS ARCHIWALNY
Rekord frekwencji
Ponad 140 tys. osób odwiedziło w tym roku Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie rozpoczęła się rekonstrukcja XVIII-wiecznej synagogi z Połańca, która wzbogaci istniejący tam od trzech lat Rynek Galicyjski.- W 2014 r. gościliśmy nieco więcej turystów niż przed rokiem, ale znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu; wtedy skansen zwiedzało 70-90 tys. osób rocznie. Od trzech lat rośne zainteresowanie naszą placówką, a dzieje się tak głównie za sprawą otwartej w 2011 roku repliki Rynku Galicyjskiego - powiedział dyrektor muzeum Jerzy Ginalski.
Więcej o Rekord frekwencji
Rzeszów - Świeć się 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
Trwa plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce
Trwa szósta edycja plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce „Świeć Się z ENERGĄ”. Na Podkarpaciu Rzeszów prowadzi przed Dębicą i Krosnem w wojewódzkim etapie konkursu - głosowanie w tej części zabawy zakończy się 30 grudnia 2014 r. Każdy kto chce zrobić sobie dodatkowy prezent, może wygrać atrakcyjne nagrody w indywidualnym konkursie fotograficznym. Wystarczy przesłać świąteczne zdjęcia i głosować na www.SwiecSie.pl.
Więcej o Trwa plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce
Przemyśl - Królowie idą 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
Aniołowie ich wiodą
Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniu 6 stycznia 2015 r. już po raz trzeci w Przemyślu przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI POD PRZEWODNICTWEM ANIOŁÓW. Intencją organizatorów jest aby jak najwięcej osób i środowisk zaangażowało się w tę uroczystość i wspólnie przeżywało Święto Objawienia Pańskiego. Honorowy Patronat nad uroczystością objęli Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski i Prezydent Miasta Przemyśla.
Więcej o Aniołowie ich wiodą
Bieszczady - Zimowe zmagania 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
II Bieg Tropem Wilka
Czwarty weekend stycznia 2015 zapowiada się pod znakiem wielkiej bieszczadzkiej aktywności sportowej. Nastąpi kumulacja zmagań na trasie biegowej w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim oraz na trasie nart biegowych w II Biegu Tropem Wilka. Więcej informacji na: www.cisna.krosno.lasy.gov.pl oraz http://maratonbieszczadzki.pl/
Więcej o II Bieg Tropem Wilka
Stalowa Wola - Muzeum Regionalne 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
E-przewodnik po muzeach dla osób niepełnosprawnych
E-przewodnik po muzeach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych uruchomiło Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. W portalu "Muzea bez barier" znaleźć można ponad 300 placówek z Polski i Ukrainy.
Więcej o E-przewodnik po muzeach dla osób niepełnosprawnych
Bieszczady - Zimowy Maraton Bieszczadzki 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
Ruszyły zapisy
Ruszyły zapisy na Zimowy Maraton Bieszczadzki oraz Zimową Bieszczadzką Dychę, które odbędą się 25 stycznia 2015 oraz zapisy na III ultraMaraton Bieszczadzki i II Ćwierćultramaraton Bieszczadzki.
Więcej o Ruszyły zapisy
Krosno - Piwnica Pod Cieniami 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej
'Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej Wystawa składa się z trzech reportaży opowiadających o wybranych aspektach życia w Afganistanie. Czarno-białe cykle swoją estetyką nawiązują do klasycznej szkoły fotoreportażu. Wystawę można obejrzeć od 4-24.12.2014 Piwnica Pod Cieniami Rynek 5
Więcej o Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-12-15 WPIS ARCHIWALNY
MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy 19 listopada 2014 (środa) godz. 18.30. - gościem będą BARBARA GRAD, PIOTR KOWALCZYK „MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN”.
Więcej o MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN
Sanok - Skansen 2014-12-15 WPIS ARCHIWALNY
Jarmark Bożonarodzeniowy w Sanockim Skansenie
Starosta sanocki serdecznie zaprasza na IV Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się o godz. 11:00, 21 grudnia na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie. na gości czeka wiele świątecznych atrakcji.
Więcej o Jarmark Bożonarodzeniowy w Sanockim Skansenie
Rzeszów - Rynek 2014-12-11 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na Wigilię
W piątek, 19 grudnia br. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne obchody Wigilii na Rynku. W programie m.in. kolędowanie, animacje, żywa szopka, misterium Wigilii i Bożego Narodzenia oraz życzenia Świąteczne władz samorządowych i kościelnych.
Więcej o Zaproszenie na Wigilię
Przemyśl - Centrum Kulturalne 2014-12-11 WPIS ARCHIWALNY
XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Centrum Kulturalne w Przemyślu Zaprasza na: XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy W programie: Pokazy rękodzieła twórców z Podkarpacia
Więcej o XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe 09.12.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 9.12.2014 Pogoda: Zachmurzenie Temp: - 1stC Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: ok 20 cm Pracuje kolej linowa krzesełkowa, otwarta jest główna trasa zjazdowa nr 1, długość zjazdu ok 1000m. Ośrodek w tygodniu otwarty od 14:00 do 21:00. W weekendy od 09:00 do 21:00. Wczoraj spadło około 3 cm naturalnego śniegu więc aura zrobiła się zimowa nie tylko na stoku :)
Więcej o Warunki pogodowe 09.12.2014
Cisna - GOPR 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Dawna siedziba Nadleśnictwa Cisna dla GOPR
Uroczysty charakter miało przekazanie budynku dawnego biura Nadleśnictwa Cisna na własność Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Goprowcy od siedmiu lat dzierżawili ten obiekt, jednak dopiero teraz, po nabyciu prawa własności, uzyskali możliwość zdobycia funduszy na jego renowację i zagospodarowanie.
Więcej o Dawna siedziba Nadleśnictwa Cisna dla GOPR
Krosno - RDLP 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Leśne nowości wydawnicze
Rok 2014 jest rokiem jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych, ale dla wielu podkarpackich nadleśnictw to również 70. rocznica ich powstania w pookupacyjnej rzeczywistości. Nadleśnictwa Komańcza i Lesko zaakcentowały ten fakt wydaniem publikacji monograficznych.
Więcej o Leśne nowości wydawnicze
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Więcej o Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Bieszczady - W Bieszczadach prawie pusto 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Turystów nie ma na szlakach
W Biesz­cza­dach pra­wie pust­ki. Na szla­kach nie ma tu­ry­stów, choć jak in­for­mu­je ra­tow­nik Biesz­czadz­kiej Grupy GOPR wi­docz­ność mimo mgieł nie jest zła - sięga miej­sca­mi nawet ki­lo­me­tra.
Więcej o Turystów nie ma na szlakach
Krempna - Magurski Park Narodowy 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Wernisaż wystawy "Zielnik beskidzki"
Magurski Park Narodowy serdecznie zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Zielnik beskidzki" połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, które odbędzie się 11 grudnia 2014 o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacyjnym MPN w Krempnej
Więcej o Wernisaż wystawy "Zielnik beskidzki"
Tarnobrzeg - Zamek Dzikowski 2014-12-05 WPIS ARCHIWALNY
Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej. Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę czasową pt. "Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej". Wystawa czynna od 30 listopada 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. na Zamku Dzikowskim, ul. Sandomierska 27.
Więcej o Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
Tarnobrzeg - Muzeum Przemysłu Siarkowego 2014-12-05 WPIS ARCHIWALNY
Po światowym centrum wydobycia siarki zostało tylko muzeum
W dru­giej po­ło­wie XX wieku Tar­no­brzeg (Pod­kar­pac­kie) był świa­to­wym cen­trum wy­do­by­cia i prze­twa­rza­nia siar­ki. W la­tach 90. wy­do­by­wa­ny z ziemi mi­ne­rał za­stą­pi­ła tania siar­ka z oczysz­cza­nia ropy naf­to­wej i gazu. W mie­ście o ko­pal­nic­twie siar­ki przy­po­mi­na mu­zeum.
Więcej o Po światowym centrum wydobycia siarki zostało tylko muzeum
Sanok - Łemkowskie Jeruzalem 2014-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Notatnik ze świata-Wystawa
Łemkowskie Jeruzalem skupia artystów, dla których Łemkowszczyzna jest tożsama lub bliska z różnych powodów. Uczestnicy tego projektu odwołując się do kultury łemkowskiej w rezultacie tworzą nową przestrzeń wizualną dla swojej sztuki w odniesieniu do tradycji swoich przodków.
Więcej o Notatnik ze świata-Wystawa
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2014-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Prehistoria Karpat – Epoka kamienia”
Zarząd Koła Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku serdecznie zaprasza na wykład pt. „Prehistoria Karpat – Epoka kamienia” który wygłosi Zbigniew Maj. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 grudnia 2014 r. o godzinie 17:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku.
Więcej o Prehistoria Karpat – Epoka kamienia”
Krosno - RDLP 2014-12-01 WPIS ARCHIWALNY
Akcja Choinki Jedynki
Akcja „Choinki Jedynki” realizowana przez Program I Polskiego Radia w tym roku zawita na Podkarpacie. W dniach 7 i 8 grudnia studio radiowe pojawi się kolejno na rynku w Jaśle (w niedzielę od godz. 10.00 do 13.00) i Krośnie (w poniedziałek od godz. 9.00 do 12.00). Ubierane będą choinki, odbędą się licytacje prac artystycznych na cele charytatywne, można będzie posłuchać o leśnych motywach w zwyczajach świątecznych.
Więcej o Akcja Choinki Jedynki
Krosno - Konkurs Fotograficzny 2014-12-01 WPIS ARCHIWALNY
Z Biegiem Wisłoka
Tomasz Tatrzański – inicjator akcji „Czysty Wisłok” i RCKP zapraszają do utrwalenia w kadrze krajobrazu Wisłoka. Organizując konkurs fotograficzny chcą, by mieszkańcy dostrzegli konieczność dbania o przyrodę. Czasu na robienie zdjęć jest jeszcze sporo, ale warto uchwycić piękno rzeki także zimą.
Więcej o Z Biegiem Wisłoka
Łańcut - I Liceum Ogólnokształcące 2014-11-28 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki Tym razem odbędzie się w Łańcucie W ramach festiwalu odbędzie się szereg pokazów, wystaw i prezentacji przygotowanych m.in. przez Centrum Nauki Kopernik, Mielecki Portal Lotniczy, Aeroklub Mielecki.
Więcej o Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Beskid Niski - wydawnictwo Compass 2014-11-27 WPIS ARCHIWALNY
"Beskid Niski na rowerze"
Pomimo tego że sezon rowerowy się skończył a zaczyna po woli narciarski to warto już teraz zacząć planować rowerowe eskapady wiosną. Niewątpliwie ciekawym terenem do rowerowych wycieczek jest Beskid Niski.
Więcej o "Beskid Niski na rowerze"
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2014-11-26 WPIS ARCHIWALNY
Dworki i rezydencje Podkarpacia - prelekcja
Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich) zaprasza na prelekcję szkoleniową inżyniera Sylwestra Polakowskiego na temat stanu podkarpackich rezydencji dworskich. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2014 (wtorek) o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Więcej o Dworki i rezydencje Podkarpacia - prelekcja
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
Od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Zarząd Koła Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku zaprasza na wykład Stanisława Sieradzkiego pt. „Walory krajoznawcze i kulturowe bieszczadzkiego grzbietu granicznego – od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Więcej o Od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Sanok - Klub Górnika 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
XIX wystawa „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”
Wójt Gminy Sanok oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku zapraszają na XIX wystawę „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, która zostanie zorganizowana w klubie Górnik. Uroczyste otwarcie już w najbliższy czwartek (27.11) o godzinie 13:00.
Więcej o XIX wystawa „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”
Sanok - Osiedlowy Dom Kultury Puchatek 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa pokonkursowa „Fotografowanie moją pasją”
Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul.Traugutta 9, zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej ,,fotografowanie moją pasją”. Wernisaż odbędzie się 27.11.2014 o godzinie 18.00. Wystawa czynna od 27.11 do 19.12.
Więcej o Wystawa pokonkursowa „Fotografowanie moją pasją”
Lesko - NOWY ALBUM O GMINIE 2014-11-24 WPIS ARCHIWALNY
Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu
Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic zakończyło realizację projektu ,, Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu”.
Więcej o Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu
Przemyśl - Bazylika Archikatedralna 2014-11-24 WPIS ARCHIWALNY
Można już zwiedzać podziemia przemyskiej bazyliki
W Przemyślu (Podkarpackie) udostępnione zostały zwiedzającym podziemia bazyliki archikatedralnej. Wybudowany w l. 1460-95 i przebudowany w XVIII w. kościół jest jednym z najcenniejszych i najstarszych zabytków na Podkarpaciu.
Więcej o Można już zwiedzać podziemia przemyskiej bazyliki
Rzeszów - XVIII DNI KULTURY MARYNISTYCZNEJ 2014-11-21 WPIS ARCHIWALNY
Port Rzeszów
W Rzeszowie od 19 listopada trwają XVIII DNI KULTURY MARYNISTYCZNEJ . Wśród wielu koncertów w sobotę wystąpi min. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Więcej o Port Rzeszów
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
„Pamiątki Wielkiej Wojny 1914 – 1918"
Aż do lat trzydziestych XX w. mianem „Wielka Wojna” określano często I wojnę światową. Uzasadniała to skala i zasięg konfliktu, w którym uczestniczyło wiele państw z kilku kontynentów. Szacuje się, że podczas działań wojennych zginęło ponad 10 milionów żołnierzy, a rannych było co najmniej dwukrotnie więcej.
Więcej o „Pamiątki Wielkiej Wojny 1914 – 1918"
Cisna - O czym szumi las 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs recytatorski
„O czym szumi las…?” - to hasło konkursu recytatorskiego, którego motywem przewodnim była przyroda w liryce, zorganizowanego 17 listopada przez Nadleśnictwo Cisna. Wzięło w nim udział 30 recytatorów z 9 szkół z powiatu leskiego.
Więcej o Konkurs recytatorski
Beskid Niski - Puławy 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na warsztaty z Questingu
Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii HORYZONTY zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody i ekologią, przewodników górskich, leśników, przedsiębiorców branż związanych z zasobami przyrodniczymi i turystyką, nauczycieli oraz mieszkańców Puław Górnych i okolic do udziału w bezpłatnych warsztatach z Questingu organizowanych w ramach projektu W HARMONII Z NATURĄ – PROMOCJA BIORÓŻNORODNOŚCI POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ.
Więcej o Zaproszenie na warsztaty z Questingu
Beskid Niski - Zdynia 2014-11-19 WPIS ARCHIWALNY
X-te spotkanie miłośników Beskidu Niskiego Zdynia 21-23.11.2014
X-te, jubileuszowe spotkanie miłośników Beskidu Niskiego i portalu www.beskid-niski.pl zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy już 21 listopada - goście przyjmowani będą już od godzin porannych
Więcej o X-te spotkanie miłośników Beskidu Niskiego Zdynia 21-23.11.2014
Rymanów Zdrój - Galeria sztuki 2014-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa fotografi Piotra Ciska
Galeria sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza na spotkanie z fotografem przyrody Piotrem Ciskiem. Początek 27.11 godz. 19
Więcej o Wystawa fotografi Piotra Ciska
Bieszczady - BdPN 2014-11-18 WPIS ARCHIWALNY
plakat_konkurs_fotograficzny_2014.jpg Rekord frekwencji na szlakach pieszych
Korzystne warunki pogodowe w II połowie września oraz w październiku przyczyniły się do uzyskania przez Park największej w historii monitorowania ruchu pieszych (początek w 1997r.) liczby turystów wchodzących na szlaki turystyczne.
Więcej o plakat_konkurs_fotograficzny_2014.jpg Rekord frekwencji na szlakach pieszych
Krosno - RDLP 2014-11-18 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs - Leśne fotografie 2014
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIV edycję konkursu „Leśne Fotografie 2014”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Konkurs - Leśne fotografie 2014
Krosno - Piwnica Pod Cieniami 2014-11-17 WPIS ARCHIWALNY
„Ameryka Południowa poza utartym szlakiem”-Spotkanie z podróżnikiem
„Ameryka Południowa poza utartym szlakiem” to druga w tym miesiącu prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem spotkań będzie Marcin Stencel. Spotkanie odbędzie 24.11.2014 o godz 18
Więcej o „Ameryka Południowa poza utartym szlakiem”-Spotkanie z podróżnikiem
Rymanów - Jaś wędrowniczek 2014-11-17 WPIS ARCHIWALNY
JAN DARECKI „JANO” BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy 19 listopada 2014 (środa) godz. 18.30 gościem będzie - JAN DARECKI „JANO” BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Więcej o JAN DARECKI „JANO” BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Rzeszów - Budka Suflera 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
'A po nocy przychodzi dzień...' zespół na zawsze żegna się z publicznością
Dokładnie 40 lat. Trasa 2014 to najlepszy sposób na świętowanie jubileuszu powstania zespołu w 1974 roku. Cztery dekady legendarnych rockerów to kawał historii polskiej muzyki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Kropką nad „i” w tej historii jest właśnie trasa „A po nocy przychodzi dzień – pożegnalna trasa koncertowa Budki Suflera”.
Więcej o 'A po nocy przychodzi dzień...' zespół na zawsze żegna się z publicznością
Rzeszów - Festiwal Nowego Teatru 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Rzeszowskie Spotkania Teatralne
Dramatem Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje” w reżyserii Jakuba Falkowskiego w sobotni wieczór rozpoczną się 53. Rzeszowskie Spotkania Teatralne.
Więcej o Rzeszowskie Spotkania Teatralne
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa o magii i symbolice w chłopskiej zagrodzie
"Ludowe feng shui. Magia w chłopskiej zagrodzie" - to tytuł wystawy w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie poświęconej symbolice przedmiotów i sposobom, jakie stosowano, by uczynić domową przestrzeń bezpieczną i szczęśliwą. Jak zauważyła Elżbieta Dudek-Młynarska z rzeszowskiego muzeum, często ludzie nie zdają sobie sprawy z pochodzenia ciągle jeszcze obecnych w naszych domach praktyk, zwyczajów, czy znaczenia różnych symboli.
Więcej o Wystawa o magii i symbolice w chłopskiej zagrodzie
Sanok - Centrum Informacji Turystycznej 2014-11-14 WPIS ARCHIWALNY
4 gwiazdki dla CIT
Podlegające Urzędowi Miasta w Sanoku – Centrum Informacji Turystycznej otrzymało Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i jako jedyne na Podkarpaciu najwyższą ocenę – cztery gwiazdki. Przyznawane są one przez Krajową Komisję Certyfikacyjną przy Polskiej Organizacji Turystycznej.
Więcej o 4 gwiazdki dla CIT
Beskid Niski - Mój Beskid Niski 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy młodych pasjonatów fotografii do udziału w IV Polsko - Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski”. Jeśli pasjonujesz się fotografią, jesteś uczniem oraz masz nie więcej niż 20 lat, weź udział w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury i Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach.
Więcej o Konkurs fotograficzny
Bieszczady - GOPR 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Sprzęt dla GOPR
Bieszczadzka grupa GOPR otrzymała namiot pneumatyczny wraz z wyposażeniem. Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu wojewody podkarpackiego i przekazany podczas spotkania z okazji Dania Ratownika. W imieniu wojewody sprzęt przekazał Piotr Skworzec, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Krysyowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Więcej o Sprzęt dla GOPR
Zagórz - Gminna Biblioteka Publiczna 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa Fundacji Karpackiej i NATIONAL GEOGRAPHIC
Już od dzisiaj w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu można obejrzeć niepowtarzalną wystawę zdjęć Karpat, nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym pt. „Nasze Karpaty” , zorganizowanym przez Fundację Karpacką – Polska i magazyn National Geographic.
Więcej o Wystawa Fundacji Karpackiej i NATIONAL GEOGRAPHIC
Sanok - Sanocki Dom Kultury 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
SDM koncertuje
Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu.
Więcej o SDM koncertuje
Bieszczady - Cisna 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
CIT w Cisnej na podium
Bardzo miło jest nam Państwa poinformować, że Centrum Informacji Turystycznej z Cisnej uplasowało się na II miejscu w swojej kategorii spośród najlepszych Informacji Turystycznych w Polsce w konkursie ogranizowanym przez Polską Organizacje Turystyczną. Dodatkowo CIT Cisna został wyróżniony trzygwiazdkowym certyfikatem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Więcej o CIT w Cisnej na podium
Beskid Niski-Krempna - Projekcja w muzeum 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
Opowieści Magurskie
W październiku 2014 roku w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego odbyła się prapremiera etiud filmowych składających się na "Opowieści Magurskie" przygotowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych im. Władysława Świstaka "Kultini".
Więcej o Opowieści Magurskie
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-11 WPIS ARCHIWALNY
III Konwent Historyczny
Program III Konwentu Historycznego
Więcej o III Konwent Historyczny
Brzozów - Kino Sokół 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema
Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema już działa w Brzozowie. Uroczysta inauguracja, wraz z projekcją pierwszego filmu w jakości cyfrowej, odbyła się 30.10 br.
Więcej o Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema
Bieszczady - Ursa Maior 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Piwo -Wataha
“WATAHA” to nazwa najnowszego piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, które zostało zainspirowane Bieszczadami, wilkami i najnowszym serialem produkcji HBO. Oficjalna premiera piwa nastąpi 12 października 2014 roku i zbiegnie się z premierą serialu Wataha.
Więcej o Piwo -Wataha
Bieszczady - Smolnik-Wilcza Jama 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Stachura-Święte Wędrowanie
Od 26 do 29 listopada w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem odbędzie się warsztat poezji czynnej imienia Edwarda Stachury, w którym pod okiem Romana Kołakowskiego, kompozytora i szefa artystycznego projektu, Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu, zespołu pod jego kierownictwem oraz Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, przygotowywać się będą niezwykle utalentowani, młodzi artyści, laureaci festiwali muzycznych, absolwenci szkół teatralnych i wokalnych oraz ich studenci.
Więcej o Stachura-Święte Wędrowanie
Bieszczady - Leśne zaduszki 2014-11-06 WPIS ARCHIWALNY
Zachowują pamięć o leśnych cmentarzach
Groby istnieją nie tylko na parafialnych i komunalnych nekropoliach. W podkarpackich lasach jest również wiele miejsc pochówków sprzed lat. Przed Świętem Zmarłych są one porządkowane, pojawiają się na nich znicze, a w niektórych nadleśnictwach organizowane są leśne Zaduszki.
Więcej o Zachowują pamięć o leśnych cmentarzach
Krosno - Muzem Podkarpackie 2014-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Ekspozycja Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przygotowana została z okazji 140-lecia utworzenia Towarzystwa Tatrzańskiego. Było to pierwsze stowarzyszenie zajmujące się turystyką górską, budową schronisk, znakowaniem szlaków turystycznych, naukowym poznawaniem gór, ochroną przyrody i folklorem góralskim na całym obszarze górskim ziem dawnej Polski.
Więcej o Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Bieszczady - Wataha 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Wilczy apetyt na sukces
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów.
Więcej o Wilczy apetyt na sukces
Bieszczady - Bieszczadzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczad - Nowy numer
Nakładem Bieszczadzkiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami ukazał się kolejny – 19. numer periodyku „Bieszczad”. Jak zwykle znajdziemy w nim unikatowe, archiwalne materiały oraz informacje na temat Bieszczadów i okolic.
Więcej o Bieszczad - Nowy numer
Cisna - Majdan 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Zakapiorskie Zaduszki 2014
Andrzej Potocki z gronem Przyjaciół zaprasza w sobotę, 8 listopada do Cisnej na majdan przy KAPLICZCE PAMIĘCI na IX ZAKAPIORSKIE ZADUSZKI CISNA 2014.
Więcej o Zakapiorskie Zaduszki 2014
Przemyśl - Przemyski Wieczór Szantowy 8 i pół 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
„Szkocka Trupa”
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza Gwiazdą wieczoru będzie śląskie trio „Szkocka Trupa” W repertuarze grupy znajdą się znane i lubiane piosenki żeglarskie autorstwa lidera grupy Henryka "Szkota" Czekały, a także innych żeglarskich bardów Koncert odbędzie się: 7 listopada o godz. 20.00 Wejście 15 zł, bilety do nabycia w Musicland
Więcej o „Szkocka Trupa”
Polska - 7 nowych cudów Polski 2014 2014-10-23 WPIS ARCHIWALNY
115 tysięcy głosów - kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą
Czytelnicy miesięcznika "National Geographic Traveler" wybrali 7 Nowych Cudów Polski. W czwartej edycji plebiscytu oddano ponad 115 tysięcy głosów (najwięcej w historii plebiscytu!). Zacięta walka trwała do ostatniej chwili. Pierwsze miejsce w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski organizowanego przez National Geographic Traveler zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce.
Więcej o 115 tysięcy głosów - kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą
Bieszczady - Cisna 2014-10-01 WPIS ARCHIWALNY
5 Festiwal filmów małego widza
Już po raz drugi z rzędu festiwalowe projekcje, warsztaty realizacji filmu animowanego oraz inne atrakcje odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej w dniach 2-4 października br. Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży gimnazjalnej. Patronat medialny nad Festiwalem w Cisnej objęli: TVP Rzeszów oraz Gazeta Codzienna Nowiny.
Więcej o 5 Festiwal filmów małego widza
Bieszczady - Pod gwiazdami 2014-10-01 WPIS ARCHIWALNY
Park gwiezdnego nieba
Park gwiezdnego nieba "Bieszczady" to promocja nowego rodzaju turystyki. Park gwiezdnego (oraz ciemnego) nieba jest to obszar terenu objęty ochroną przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem wyjątkowego środowiska naturalnego jakim jest nocna ciemność. Takie obszary są odpowiednikiem rezerwatów chroniących wyjątkowo cenne przyrodniczo miejsca. Spełniają funkcje ochronne najciemniejszych zakątków naszej planety, gdzie środowisko nocne nie jest zaburzone przez sztuczne światło.
Więcej o Park gwiezdnego nieba
Krosno - Lotnisko 2014-09-19 WPIS ARCHIWALNY
Odlotowa Polska Wschodnia
Odlotowa Polska Wschodnia!
Więcej o Odlotowa Polska Wschodnia
Sanok - PTTK Ziemia Sanocka 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – wycieczka piesza i rowerowa
Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Ośrodek Rehabilitacji Ruchowej i Hipoterapii w Prusieku serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach realizowanego w 2014 roku hasła „Turystyka łączy pokolenia” a do której dołączył również sanocki Oddział PTTK.
Więcej o Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – wycieczka piesza i rowerowa
Krosno - ROWEROWA JAZDA POD GÓRĘ 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Na trasie narciarskiej...
W najbliższą niedzielę tj. 21.09.2014 r. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich miłośników rajdów rowerowych na ROWEROWĄ JAZDĘ POD GÓRĘ. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Więcej o Na trasie narciarskiej...
Cisna - Nadleśnictwo 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Zielona klasa już niedługo przywita pierwszych gości.
Przy budynku nadleśnictwa w Cisnej powstaje nowy obiekt dla najmłodszych. Już niedługo będą się tu odbywać zielone lekcje i inne spotkania z leśnikami....Urządzenia są już ustawione, teraz tylko posprzątać, ogrodzić, podsypać piaseczek i żwirek i gotowe. (tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Cisna)
Więcej o Zielona klasa już niedługo przywita pierwszych gości.
Podkarpacie - Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
Dziedzictwo-źródło tożsamości
Kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pt.: „ Dziedzictwo-źródło tożsamości” w dniach 13-14 i 20-21 września 2014 r. obejmie całe Podkarpacie. Będzie to niecodzienna okazja do zapoznania się z dorobkiem kultury naszego regionu. W tym roku wieloaspektowość dziedzictwa Podkarpacia będą reprezentować m.in.: Muzeum Historii Miasta Przemyśla – Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Muzeum Zamek w Łańcucie, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz wiele innych.
Więcej o Dziedzictwo-źródło tożsamości
Bieszczady - Watch Docs 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
12 Objazdowy Festowal Filmowy
12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w tym roku gości również w bieszczadzkich miejscowościach, m.in. w Ustrzykach Dolnych, Cisnej i Wetlinie. Podczas pięciu festiwalowych dni (9-14 września) zaprezentowanych zostanie 14 dokumentów w sześciu blokach tematycznych: Wolność i kara, Rodzina, Tybet – Chiny bez fikcji, Migranci, Propaganda, Wieczór Romski. Festiwalowi towarzyszą dyskusje tematyczne, spektakl teatralny, koncert oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
Więcej o 12 Objazdowy Festowal Filmowy
Jarosław - Jarmark Benedyktyński 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
Koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie
Już w najbliższy weekend, 12-14 września, w jarosławskim opactwie po raz kolejny odbędzie się Jarmark Benedyktyński. W niezwykle bogatym programie imprezy znajdują się m.in. koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie, liczne konkursy oraz półmaraton Radawa-Jarosław.
Więcej o Koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie
Rzeszów - Rynek-Promujmy Polskę Razem 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
„Bajkowy urlop w Polsce”
Serdecznie zapraszamy 11 września na odsłonę kampanii „Bajkowy urlop w Polsce”, będącą podsumowaniem projektu Polskiej Organizacji Turystycznej „Promujmy Polskę Razem”. Każdy kto odegra scenkę promującą walory turystyczne podkarpacia wraz z bajkowym motywem ma szansę zostać Twarzą Podkarpackiego. W scenicznych próbach uczestników będzie wspierać aktorka Katarzyna Cichopek. Akcja promocyjna odbędzie się na rzeszowskim Rynku w godzinach 10:00-18:00.
Więcej o „Bajkowy urlop w Polsce”
Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie 2014-09-08 WPIS ARCHIWALNY
XI Galicja Blues Festiwal 2014
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1) zaprasza na XI Galicja Blues Festiwal, który odbędzie się w dniach 17-19 września 2014 (środa–piątek). Bilety na poszczególne dni 20 i 45 zł. Karnet: 70 zł.
Więcej o XI Galicja Blues Festiwal 2014
Korczyna - Wyścig Górski 2014-09-08 WPIS ARCHIWALNY
Prządki 2014
W dniach 13–14 września 2014 (sobota–niedziela) rozegrany zostanie 11. Wyścig Górski "Prządki 2014" na trasie Korczyna–Czarnorzeki. Organizatorzy zapraszają do kibicowania na trasie przejazdu.
Więcej o Prządki 2014
Rzeszów - Kręć kilometry 2014-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Rywalizacja miast o stojaki rowerowe
Kręć kilometry to najbardziej rowerowa kampania społeczna w Polsce realizowana przez Fundację Allegro All For Planet. W tym roku kampania odbywa się pod hasłem "Do pracy jeżdżę rowerem" i za główny cel stawia sobie promocję roweru jako codziennego środka transportu. Wspólnie szukamy powodów, dla których warto przesiąść się na rower i wspólnie za pomocą specjalnej aplikacji kręcimy kilometry, które zamieniają się na nagrody indywidualne i stojaki rowerowe dla miast w całej Polsce.
Więcej o Rywalizacja miast o stojaki rowerowe
Bieszczady - BDPN 2014-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Mniej turystów na szlakach
W lipcu i sierpniu br. łącznie na szlaki piesze w BdPN weszło 160,5 tys. osób. W analogicznym okresie roku ubiegłego zwiedzających było 168,0 tys., czyli o ok. 4,5% więcej. Frekwencja w lipcu wyniosła 68,5 tys. osobo-wejść (68,3 tys. w 2013 r.), w sierpniu zaś 92,0 tys. (99,7 tys. w 2013 r.). Jeżeli pogoda we wrześniu i październiku będzie sprzyjająca to ogólna frekwencja roczna w parku powinna być zbliżona do tej z 2013 roku, kiedy na szlaki weszło 332 tys. osób.
Więcej o Mniej turystów na szlakach
Bolestraszyce - Aboretum 2014-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Międzynarodowy Festiwal Derenia
Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum Bolestraszyce 14 września 2014 r.
Więcej o Międzynarodowy Festiwal Derenia
Górki - 100-lecie wybuchu I Wojny Światowej 2014-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Uroczystości w Górkach koło Brzozowa
„Walczyliśmy pierś w pierś, zmartwychwstaniemy ramię w ramię”. Sesja poświęcona I wojnie światowej w regionie brzozowskim w 100. rocznicę jej wybuchu – Zespół Szkół w Górkach k. Brzozowa, 16 września 2014 r.
Więcej o Uroczystości w Górkach koło Brzozowa
Rzeszów - Sport i turystyka na wyciągnięcie ręki 2014-09-01 WPIS ARCHIWALNY
Ogromne zainteresowanie pierwszym na Podkarpaciu sklepem Decathlon easy
Jeden z najbardziej wyczekiwanych na Podkarpaciu sklepów sportowych już otwarty. W piątek 29 sierpnia w CH Plaza Rzeszów ruszył pierwszy w regionie Decathlon easy. Na otwarciu sklepu zjawiło się ponad 1000 osób z całego Podkarpacia. Wszyscy mogli skorzystać ze specjalnych promocji przygotowanych na ten dzień oraz uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.
Więcej o Ogromne zainteresowanie pierwszym na Podkarpaciu sklepem Decathlon easy
Zagórz - Święto myśliwych 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
XVI Rykowisko Galicyjskie
Konkurs sygnalistów myśliwskich oraz konkurs terenowej oceny poroży jeleni to standardowe punkty corocznej imprezy organizowanej w Zagórzu, Rykowiska galicyjskiego. W programie nie zabraknie również prezentacji ptaków łowczych oraz psów myśliwskich. Organizatorami imprezy są: Okręgowa Rada Łowiecka w Krośnie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Koło Łowieckie „Świstak” z Zagórza, Koło Łowieckie „Knieja” z Komańczy oraz Koło Łowieckie „Jarząbek” z Sanoka.
Więcej o XVI Rykowisko Galicyjskie
Jasło - IX Międzynarodowe Dni Wina 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
Zapraszamy na winiarski weekend
Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle odbędą się już po raz dziewiąty. To cykliczna impreza, podczas której w stolicy polskiego winiarstwa spotykają się winiarze z Polski oraz innych krajów Europy, prezentując swoje wyroby. Tradycyjnie impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (30 - 31).
Więcej o Zapraszamy na winiarski weekend
Bieszczady - Operacja Bieszczady 40 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
Harcerze w Bieszczadach
Operacja ,,Bieszczady ’40” – to największa i najbardziej znana akcja harcerska lat powojennych, która rozpoczęła się w 1974 roku i miała trwać 10 lat – do czterdziestolecia Polski Ludowej. Miała włączyć harcerzy w zagospodarowanie i ożywienie kulturalne Bieszczadów i równocześnie umożliwić im przeżywanie wakacji wśród wspaniałej przyrody dzikich i niedostępnych wtedy gór. Niestety, dobrą i pożyteczną w założeniach ideę, obudowano taką ilością propagandy, sloganów i pustych haseł, a także zaplanowano na tak ogromną skalę, że musiała przekroczyć rozsądne granice i została uznana jako przykład propagandy sukcesu.
Więcej o Harcerze w Bieszczadach
Krosno - Portius zaprasza 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
XII Festiwal Win Wegierskich
Stowarzyszenie Portius zaprasza na XII Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa, podczas którego odbędzie się m.in. 5 degustacji win z winnic węgierskich i polskich. Degustacje odbędą się w dniach 22-24 sierpnia 2014 (piątek–niedziela) w Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich). Bilety można nabyć za pośrednictwem portalu Krosno24.
Więcej o XII Festiwal Win Wegierskich
Krosno - Koniec błądzenia 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
Nowe oznakowanie na Starówce
Ciąg dalszy estetycznych zmian na Starówce w Krośnie: po wymianie kostki oraz instalacji elementów małej architektury, w ostatnich dniach zamontowano tabliczki kierujące do najważniejszych miejsc w okolicach Rynku. Pomóc mają przede wszystkim turystom.
Więcej o Nowe oznakowanie na Starówce
Przemyśl - Wincentiada 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
Finał "Tornistra Pełnego Uśmiechów"
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek", Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Klasztor Franciszkanów w Przemyślu zapraszają do udziału w Dniach Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego i odbywający się w trakcie Wincemtiady Finał Ogólnopolskiej Akcji "Caritas" "Tornister Pełen Usmiechów". Wydarzenia zaplanowane na dni 22 - 24 sierpnia swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Przemyśla.
Więcej o Finał "Tornistra Pełnego Uśmiechów"
Bieszczady - Festiwal Doliny Sanu 2014-08-14 WPIS ARCHIWALNY
III Edycja
Organizatorzy zapraszają na III edycję Festiwalu Doliny Sanu Gwiazda wieczoru: Dom o Zielonych Progach Sobota, 16 sierpnia, godz. 17:00
Więcej o III Edycja
Lubaczów - Cztery strony świata 2014-08-14 WPIS ARCHIWALNY
Rowerowy Rajd Lubacza
Stowarzyszenie Turystyczno Kulturalne Rogatka zaprasza na rajd rowerowy "Cztery strony świata" Trasa długości około 50 km poprowadzi min. przez Radróż i Horyniec Zdrój
Więcej o Rowerowy Rajd Lubacza
Sanok - PTTK 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Wycieczka z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na organizowane w każdą niedzielę wakacji w miesiącach lipiec – sierpień wycieczki z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK.
Więcej o Wycieczka z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK
Trzcinica - Karpacka Troja 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza"
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza", który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia 2014 (sobota-niedziela) w godz. 9:00–19:00. Wstęp biletowany.: 8 zł ulgowy, 12 zł normalny, 30 zł rodzinny.
Więcej o IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza"
Bieszczady - Muczne 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na uroczystość rocznicową
Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość rocznicową upamiętniającą wydarzenia z sierpnia 1944 roku, które miały miejsce w leśniczówce „Brenzberg” na grzbiecie Jeleniowatego. Uroczystości odbędą się 15.08.2014r. (piątek) o godzinie 14.00.
Więcej o Zaproszenie na uroczystość rocznicową
Bieszczady - Łopienka 30.08.2014 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Wyścigi rowerowe
Nadleśnictwo Cisna wraz z Nadleśnictwem Baligród zaprasza do udziału w zawodach rowerowych "TROPEM WILKA I ROWERÓW KILKA" które odbędą się 30.08.2014r. w okolicach cerkwi w Łopience i rezerwatu "Sine Wiry".
Więcej o Wyścigi rowerowe
Krosno - Rynek 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Wieczór Pieśni Patriotycznych
Zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu "Letnie niedziele w Rynku". Tym razem Chór Mieszany Echo i Grupa Blaszana Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentują pieśni Patriotyczne. Chór Mieszany Echo ZNP i RCKP wystąpi pod batutą Marioli Skrzypczak przy akompaniamencie Antoniego Tełewiaka. Grupę Blaszaną ZSM poprowadzi Edward Świątek. Koncert już 17.08 (niedziela) od godz. 19.30 na krośnieńskim Rynku. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do RCKP (ul. Kolejowa 1)
Więcej o Wieczór Pieśni Patriotycznych
Cisna - Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Rozsypaniec 2014
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczad Wysokich. Jednocześnie jednak pokazuje specyfikę tego przedsięwzięcia – spotkań by łączyć, a nie dzielić; by scalać w jedno to, co na co dzień rozproszone; by z różnych dziedzin sztuki tworzyć całość.
Więcej o Rozsypaniec 2014
Lesko - Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Marszałek woj. podkarpackiego – Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. jako Koordynator zadania projektu systemowego zapraszają na Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki, który odbędzie w Lesku w dniach 5 - 6 września 2014r. w obiektach Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku, ul. Mickiewicza 16
Więcej o Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Sanok - Święto wszystkich artystów 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Sanocki Jarmark 2014
Już w najbliższą niedzielę, 17 sierpnia na sanockim Rynku, placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka.
Więcej o Sanocki Jarmark 2014
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2014-08-10 WPIS ARCHIWALNY
„Zaklęte w drewnie”.- V Edycja
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaprasza na kolejną już edycję festiwalu „Zaklęte w drewnie”. Główną część imprezy stanowi jarmark rękodzieła.
Więcej o „Zaklęte w drewnie”.- V Edycja
Bieszczady - Przysłup-Karczma Brzeziniak 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe
Organizatorzy zapraszają na IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe Wieczorem Blues, Ranio Połoniny
Więcej o IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe
Bieszczady - Lutowiska 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Dzień Żubra 2014
9 sierpnia w Lutowiskach odbędzie się VIII Dzień Żubra. W programie między innymi: zawody strzeleckie, zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, koncerty i zabawy taneczne.
Więcej o Dzień Żubra 2014
Bieszczady - Cisna 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Festiwal Natchnieni Bieszczadem
Kulturalnym czwartkiem i od odsłonięcia obelisku poświęconego Aleksandrowi Fredrze w Cisnej rozpoczęła się szósta edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem.
Więcej o Festiwal Natchnieni Bieszczadem
Podkarpacie - Fotografujemy Podkarpackie 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpackie Ulubione
Zostań autorem albumu z ulubionymi atrakcjami turystycznymi Podkarpackiego! Zapraszamy do przesyłania zdjęć z atrakcjami województwa podkarpackiego. Autorzy najlepszych fotek zostaną też współtwórcami wydawnictwa prezentującego najpiękniejsze miejsca na Podkarpaciu.
Więcej o Podkarpackie Ulubione
Bieszczady - Polańczyk 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim
Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu, dobrej współpracy z ratownikami bieszczadzkiego WOPR-u oraz doskonałym umiejętnościom policjanci z Polańczyka uratowali wszystkie osoby proszące o pomoc, które w czasie gwałtownej burzy nie zdołały opuścić wód Jeziora Solińskiego.
Więcej o W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim
Bieszczady - Żubrzyk z Mucznego ma już imię 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat
Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat w zagrodzie pokazowej w Mucznem. Wybrano je spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez czytelników czasopisma Poznaj Swój Kraj. Autorką imienia jest pani Ewa z Oświęcimia.
Więcej o Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat
Bieszczady - Baligród 2014-07-21 WPIS ARCHIWALNY
VI Festiwal Kultur
Gmina Baligród zaprasza na VI Festiwal Kultur. Zabawy kulinarne przeplatane będą koncertami zespołów polskich a gwiazdą wieczoru będzie zespół Skampida Columbia z Ameryki Południowej
Więcej o VI Festiwal Kultur
Bieszczady - Lekkomyślni turyści muszą płacić 2014-07-21 WPIS ARCHIWALNY
Nielegalne przekroczenie granicy
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ukarali 20 lipca mandatem karnym turystę z Rzeszowa, który nielegalnie przekroczył granicę państwową. 29 – letni mieszkaniec Rzeszowa kierowany ciekawością złamał przepisy prawa i przeszedł przez granicę polsko – ukraińską w okolicach miejscowości Wołosate.
Więcej o Nielegalne przekroczenie granicy
Przemyśl - Konkurs elegancji i rajd zabytkowych samochodów 2014-07-18 WPIS ARCHIWALNY
XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
W sobotnie przedpołudnie - 26 lipca zapraszamy na przemyski Rynek i przed Galerię Sanową wszystkich miłośników starych, zabytkowych pojazdów. Jednym z etapów XV Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych jest Konkurs Elegancji, który odbędzie się w tych dwóch miejscach w Przemyślu.
Więcej o XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Bieszczady - Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków 2014-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków
Od kilkunastu lat stało się tradycją spotykać nam latem pod „naszą” górą Matragoną, dzikim miejscu w bieszczadzkiej puszczy o niezwykłej aurze .
Więcej o Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków
Rzeszów - Najbardziej atrakcyjne miejsca w Rzeszowie 2014-07-16 WPIS ARCHIWALNY
Wybierz 7 cudów Rzeszowa
Trwa plebiscyt na 7 cudów Rzeszowa. Wybierz najbardziej atrakcyjne miejsca w Rzeszowie. Plebiscyt rozpoczął się początkiem czerwca. Spośród nadesłanych przez internautów propozycji kapituła wybrała 21 najciekawszych. Teraz, poprzez głosowanie SMS-owe, trzeba zadecydować, które z nich zostaną uznane za 7 cudów Rzeszowa.
Więcej o Wybierz 7 cudów Rzeszowa
Bieszczady - Dwernik 2014-07-16 WPIS ARCHIWALNY
IV Bieszczadzkie Święto Jagody
IV Bieszczadzkie Święto Jagody to impreza poświęcona promocji ochrony przyrody i promocji jagodowych smakołyków. W trakcie święta odbędzie się kiermasz jadła , produktów rękodzielniczych, rzemiosła artystycznego, folkloru lokalnego.
Więcej o IV Bieszczadzkie Święto Jagody
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa o węgierskich huzarach w Polsce w czasie I wojny światowej
Oryginalne mundury węgierskich huzarów, broń, pamiątki wojskowe można oglądać od niedzieli na wystawie "Węgierscy huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Ekspozycja została przygotowana w ramach obchodów setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.
Więcej o Wystawa o węgierskich huzarach w Polsce w czasie I wojny światowej
Bieszczady - Lesko 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Nowa atrakcja-pływalnia „Aquarius”
Po dwóch dniach bezpłatnych wejść od dzisiaj startuje kryta pływalnia „Aquarius” w Lesku. Na basenie obowiązuje: strój kąpielowy, czepek kąpielowy oraz obuwie zamienne.
Więcej o Nowa atrakcja-pływalnia „Aquarius”
Bieszczady - Cisna 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Dni Gminy Cisna
Kolejna Edycja Dni Gminy Cisna odbędzie się w tym roku w dniach 19-20 lipca. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Będą koncerty, turnieje sportowe oraz kiermasze gastronomiczne.
Więcej o Dni Gminy Cisna
Ustrzyki Dolne - Rynek 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Ustrzycki Jarmark Turystyczny
W najbliższą niedzielę na rynku w Ustrzykach Dolnych odbędzie się Ustrzycki Jarmark Turystyczne. Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji. Początek o godzinie 10
Więcej o Ustrzycki Jarmark Turystyczny
Besko - Dni Beska 2014 2014-07-01 WPIS ARCHIWALNY
Vox i inni...
Na 12 i 13 lipca zaplanowano tegoroczne Dni Gminy Beska. Dla gości organizatorzy przygotowywali bardzo ciekawą i różnorodną porcję muzyki. Zobacz program Dni Gminy Beska 2014.
Więcej o Vox i inni...
Bieszczady - Baligród 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
Najgrubsza jodła w Polsce „ochrzczona”
Uroczystość nadania imienia najgrubszej polskiej jodle zorganizowali leśnicy z Nadleśnictwa Baligród. W sobotnie przedpołudnie, 28 czerwca, kilkudziesięcioosobowy korowód uczestników przewędrował trasę nowej ścieżki poznawczej i wziął udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Więcej o Najgrubsza jodła w Polsce „ochrzczona”
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
"Freedom, Bike & Rock and Roll"
Hotel** Restauracja "Jaś Wędrowniczek" zaprasza na imprezę plenerową "Freedom, Bike & Rock and Roll", która odbędzie się 13 lipca (niedz.) od godz. 13.00. Wjazd - gratis Zagra zespół Rosarian.
Więcej o "Freedom, Bike & Rock and Roll"
Łańcut - IV już Galicyjski Konkurs Win Galicja Vitis 2014 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
22 złote medale dla polskich win
Tegoroczny, IV już Galicyjski Konkurs Win Galicja Vitis 2014 potwierdził, że polskie wina śmiało konkurują z winami ze starych krajów winiarskich. Na 277 win z 14 krajów świata biorących udział w konkursie, aż 22 polskie wina zdobyły złote medale.
Więcej o 22 złote medale dla polskich win
Krosno - Mapki z automatu 2014-06-27 WPIS ARCHIWALNY
„Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov”
W ramach projektu „Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov” zakupiono automaty do wydawania mapek Krosna i Bardejova.
Więcej o „Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov”
Krosno - Maraton Rowerowy 2014-06-27 WPIS ARCHIWALNY
Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna
Już jutro (28.06) Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym na trasie wyścigu.
Więcej o Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna
Przemyśl - IX Święto Fajki 2014-06-24 WPIS ARCHIWALNY
Fajka Forteczna
Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyski Klub Fajki serdecznie zapraszają na IX ŚWIĘTO FAJKI – „ Fajka Forteczna”. 29 czerwca 2014 r. (Niedziela) Rynek Starego Miasta w Przemyślu
Więcej o Fajka Forteczna
Beskid Niski - Dukla 2014-06-23 WPIS ARCHIWALNY
Dni Dukli 2014
Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na cykliczną imprezę pt. "Dni Dukli" W ramach koncertów Dni Dukla wystąpią min. Halina Frąckowiak i zespół KSU
Więcej o Dni Dukli 2014
Krosno - Impreza plenerowa na Zawodziu 2014-06-18 WPIS ARCHIWALNY
XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem
22 czerwca 2014 (niedziela) o godzinie 16:30 rozpocznie się XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem.
Więcej o XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem
Bieszczady - Muczne 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
U żubrów duży ruch
Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów. W miniony piątek licznik odwiedzin zanotował 122 222. odwiedzającego od momentu jej otwarcia.
Więcej o U żubrów duży ruch
Bieszczady - BdPN 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
Warsztaty edukacyjne
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych dla społeczności lokalnej nt. „Wykorzystanie zasobów przyrodniczych parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000 do celów turystyki i edukacji, na przykładzie Tatrzańskiego Parku Narodowego".
Więcej o Warsztaty edukacyjne
Bieszczady - BdPN 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY POLSKIE PARKI NARODOWE
Przypominamy wszystkim pasjonatom przyrody i fotografii przyrodniczej, że trwa Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000” .
Więcej o OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY POLSKIE PARKI NARODOWE
Sanok - Muzeum Historyczne 2014-06-13 WPIS ARCHIWALNY
Melanż literacki: Izabela Tworak i Jacek Rogowski
Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie. Wystąpią Izabela Tworak i Jacek Rogowski autorzy felietonów Tygodnika Sanockiego. Spotkanie odbędzie się w piątek, 13 czerwca o godz. 18:00 w Sali Gobelinowej w Muzeum Historycznym w podziemiach Zamku w Sanoku
Więcej o Melanż literacki: Izabela Tworak i Jacek Rogowski
Krosno - Dni Krosna 2014 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Miasto Szkła Świętuje
W dniach 13-15 czerwca 2014 (piątek-niedziela) Krosno świętuje! Dni Krosna upłyną pod znakiem koncertów i wielu innych atrakcji dla rodzin, organizowanych w przestrzeni miejskiej. Zaproszone gwiazdy to Kamil Bednarek, Ania Dąbrowska i zespół Dziewczyny oraz Ratatam. Wstęp wolny.
Więcej o Miasto Szkła Świętuje
Rzeszów - Prezydent przeciw rowerzystom? 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Ograniczenie dla rowerów w centrum Rzeszowa
Od kilku dni w centrum Rzeszowa ograniczono ruch rowerowy. Od czwartku po ul. Grunwaldzkiej, Kościuszki i 3 Maja w Rzeszowie nie można jeździć jednośladami. Nie oznacza to odcięcia Rynku dla rowerzystów, bo mogą dojechać tam ul. Słowackiego lub Mickiewicza a na początku strażnicy miejscy za wjazd na deptaki nie będą karać mandatami, ale pouczać.
Więcej o Ograniczenie dla rowerów w centrum Rzeszowa
Bieszczady - Bieg Rzeźnika 2014 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Mordercze ściganie
Jedenasta edycja ultramaratonu „Bieg Rzeźnika” startuje już 19 czerwca. To kultowa impreza w Bieszczadach. W parze z innym uczestnikiem, trzeba przebiec blisko 80 km w bardzo trudnym terenie, czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.
Więcej o Mordercze ściganie
Jasło - Studnia Kulturalna 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Śladem historii i zabytków Jasła
Jasielski Dom Kultury zaprasza na spotkanie w ramach 51. Studni Kulturalnej Tym razem Mariusz Świątek, historyk, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle będzie oprowadzał ulicami Jasła wszystkich zainteresowanych dziejami miasta.
Więcej o Śladem historii i zabytków Jasła
Jasło - Dni Jasła 2014 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Koncerty, koncerty, koncerty
Jasielski Dom Kultury zaprasza na imprezę pt. Dni Jasła 2014 która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2014
Więcej o Koncerty, koncerty, koncerty
Lesko - Bieszczadzki Dom Kultury 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza na jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Więcej o Jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Sanok - Galicyjski Rynek w Sanoku 2014-06-04 WPIS ARCHIWALNY
Jeden z siedmiu cudów Funduszy Europejskich!
Galicyjski Rynek został podwójnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”. - To wielka nagroda, dla małego Sanoka, który nie na wyrost – jak widać – jest nazywany Miastem Kultury - powiedział dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, Jerzy Ginalski odbierając statuetki z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej
Więcej o Jeden z siedmiu cudów Funduszy Europejskich!
Bieszczady - GOPR 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Pełne ręce roboty
W ubiegłym tygodniu ratownicy z Ustrzyk Górnych mieli ręce pełne roboty.
Więcej o Pełne ręce roboty
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Dni Ustrzyk Dolnych - 14,15 czerwca 2014
Dni Ustrzyk Dolnych-Impreza plenerowa na Rynku
Więcej o Dni Ustrzyk Dolnych - 14,15 czerwca 2014
Beskid Niski - Rudawka Rymanowska 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Powitanie lata z sikawkami konnymi w Rudawce Rymanowskiej
W dniach 7-8 czerwca 2014r. w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się Powitanie Lata z Koniem Huculskim, Międzyregionalny Pokaz i Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych, Zawody Drwali. Gmina Zarszyn zaprasza serdecznie!
Więcej o Powitanie lata z sikawkami konnymi w Rudawce Rymanowskiej
Zagórz - Nowy punkt widokowy 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Atrakcja Klasztoru Karmelitów Bosych
Od kilku dni można podziwiać panoramę Zagórza i okolic z tarasu widokowego, który powstał w jednej z wież Klasztoru Karmelitów Bosych. Na zmęczonych wycieczką turystów w ogrodzie czekają ławeczki, gdzie można odpocząć wśród zapachu ziół i róż.
Więcej o Atrakcja Klasztoru Karmelitów Bosych
Bieszczady/Beskid Niski - Świat Łemków. 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Etnograficzna podróż po Łemkowszczyźnie
Łemkowie to grupa górali ruskich niezwykle barwna pod względem obrzędów, stroju, wierzeń, ale też kultury materialnej, której śladem są wspaniałe drewniane cerkwie, jak choćby te w Powroźniku, Kwiatoniu, Skwirtnem i Komańczy. Górale ci, których podstawowym zajęciem była uprawa roli i hodowla zwierząt, słynęli także z rzemiosł, jak wytwarzanie łyżek w Nowicy, mazi i dziegciu w Łosiu, czy kamiennych krzyży i żaren w Bartnem.
Więcej o Etnograficzna podróż po Łemkowszczyźnie
Krosno - RDLP 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Leśne innowacje w Rzeszowie
W dniach 27-28 maja podkarpaccy leśnicy uczestniczyli w V Forum Innowacji i w I Forum Turystycznym Państw Karpackich. Jest to coroczne wydarzenie o dużej renomie w kraju i za granicą. Każda edycja jest poświęcona innowacjom w innym sektorze gospodarki.
Więcej o Leśne innowacje w Rzeszowie
Krosno - RDLP 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Bajarze z Leska wyróżnieni
Kaja Hrabal i Grzegorz Płaza, uczniowie Technikum Leśnego w Lesku, zostali laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. Redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.
Więcej o Bajarze z Leska wyróżnieni
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-05-23 WPIS ARCHIWALNY
DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki. Tą radosną ferajną dowodzić będzie pan Marek Sosenko z Krakowa wraz z rodziną, właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych zabawek.
Więcej o DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-05-23 WPIS ARCHIWALNY
DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki. Tą radosną ferajną dowodzić będzie pan Marek Sosenko z Krakowa wraz z rodziną, właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych zabawek.
Więcej o DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Jasło - Jasielski Dom Kultury 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
Śladami kurhanów-Wyprawa rowerowa
Jasielski Dom Kultury w Jaśle zaprasza na 49. Studnię Kulturową JDK Będzie to wyprawa rowerowa - Śladami kurhanów - 24.05.2014
Więcej o Śladami kurhanów-Wyprawa rowerowa
Pruchnik - XI Pruchnickie Harce Rowerowe 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
Maraton na orientację, jazda parami itp
Organizatorzy zapraszają na XI Pruchnickie Harce Rowerowe 24.05.2014
Więcej o Maraton na orientację, jazda parami itp
Krempna - Magurski Park Narodowy 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
UTRUDNIENIA NA SZLAKACH TURYSTYCZNYCH
Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego informuje o zamknięciu ścieżki przyrodniczej „Kiczera” im. prof. Jana Rafinskiego od dnia 16 maja 2014 roku, aż do odwołania ze względów bezpieczeństwa.
Więcej o UTRUDNIENIA NA SZLAKACH TURYSTYCZNYCH
Rzeszów - Platworma społeczna Dobre Pomysły 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
„Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”.
Na platformie społecznej Dobre Pomysły zakończono projekt pod nazwą „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”. Miał on na celu promocję wycieczek rowerowych oraz zdrowego stylu życia.
Więcej o „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”.
Krosno - Noc Muzeów 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Zwiedzanie po zmroku
Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję Krośnieńskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 17 maja (w sobotę). W tegorocznym przedsięwzięciu wezmą udział: Muzeum Podkarpackie w Krośnie Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Piwnicą podCieniami i Wieżą Farną Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek Galeria BWA Regionalne Centrum Kultur Pogranicza Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Więcej o Zwiedzanie po zmroku
Bieszczady - Bieszczady Odnalezione 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego
Pojawił się drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego „Bieszczady Odnalezione”, dedykowany miłośnikom piękna i fascynującej historii tych gór.
Więcej o Drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego
Bieszczady - RDLP Krosno 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Plener fotograficzny w bieszczadzkim lesie
Dwudziestu uczestników XIII Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski dzień 1 maja spędziło w lasach Bieszczadów. W trakcie objazdu mieli okazję do fotografowania leśnych atrakcji i obiektów kulturowych świadczących o historii leśnictwa.
Więcej o Plener fotograficzny w bieszczadzkim lesie
Bieszczady - BDPN 2014-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Sprawozdanie ze spotkania dla przewodników beskidzkich
Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w Bieszczadach Bieszczadzki Park Narodowy zorganizował kolejne spotkanie dla przewodników beskidzkich rozpoczynające sezon turystyczny, podczas którego uczestnicy mogli odnowić licencję przewodnicką Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu wicedyrektora BdPN, dra Tomasza Winnickiego na temat historii tworzenia systemu ochrony przyrody w Bieszczadach – na pograniczu polsko – słowackim. Następnie obejrzeli diaporamę pt. „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo” wykonaną w ramach Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Więcej o Sprawozdanie ze spotkania dla przewodników beskidzkich
Bieszczady - Długi weekend w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2014-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Ponad 20 tys. wyjść na szlaki
Mimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę wielu turystów wybrało się na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ogółem w okresie od 1-szego do 4 maja zanotowano 20 129 wejść na szlaki i ścieżki przyrodnicze.
Więcej o Ponad 20 tys. wyjść na szlaki
Bieszczady - „Odkryj najpiękniejsze leśne zakątki Polski”. 2014-05-05 WPIS ARCHIWALNY
Prządki i dolina Rabskiego Potoku w ogólnopolskim konkursie
Dwie propozycje zgłoszone przez podkarpackich leśników znalazły się wśród nominowanych miejsc w konkursie Lasów Państwowych i National Geographic pod hasłem „Odkryj najpiękniejsze leśne zakątki Polski”.
Więcej o Prządki i dolina Rabskiego Potoku w ogólnopolskim konkursie
Solina - Zaproszenie nad Solinę 2014-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Wojciech Gąssowski oraz zespół Akcent podczas Dni Gminy Solina
Tradycyjnie podczas długiego majowego weekendu nad ,,bieszczadzkie morze” zapraszają organizatorzy Dni Gminy Solina. Gwarantowane są atrakcje i dobra zabawa!
Więcej o Wojciech Gąssowski oraz zespół Akcent podczas Dni Gminy Solina
Bieszczady - Redyk owiec w Bieszczadach i Beskidzie Niskim 2014-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Pięć tysięcy owiec będzie wypasać się wokół rozrzuconych w górach bacówek
Od kilku dni w Biesz­cza­dach i Be­ski­dzie Ni­skim dni trwa redyk owiec. Więk­szość zwie­rząt do­tar­ła już do gór­skich ba­có­wek - po­in­for­mo­wał w czwar­tek Sta­ni­sław Ku­ty­na ze Związ­ku Ho­dow­ców Owiec i Kóz w Sa­no­ku (Pod­kar­pac­kie).
Więcej o Pięć tysięcy owiec będzie wypasać się wokół rozrzuconych w górach bacówek
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-03-28 WPIS ARCHIWALNY
''Od ucznia do mistrza - tkactwo'' - wystawa
Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniami (Rynek 5) zaprasza na kolejną wystawę z cyklu "Od ucznia do mistrza", tym razem na warsztat pójdzie tkactwo. Ekspozycja będzie czynna do sierpnia br. Niektórzy do dziś twierdzą, że to właśnie warsztatowi tkackiemu Krosno zawdzięcza swą nazwę.
Więcej o ''Od ucznia do mistrza - tkactwo'' - wystawa
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-03-28 WPIS ARCHIWALNY
''Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie''
Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniemi (Rynek 5) zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze, które odbędzie się 7 kwietnia 2014 (poniedziałek) o godz. 18:00. Prelekcję fotograficzną pt. "Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie" poprowadzi Łukasz Kuczmarz. Wstęp wolny.
Więcej o ''Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie''
Bieszczady - Bieszczady w TV 2014-03-27 WPIS ARCHIWALNY
Las Bliżej Nas w Bieszczadach – premiera
Już w najbliższą sobotę 29 marca w TVP1 rusza nowa, premierowa seria programu „Las Bliżej Nas”, realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi. Do początku czerwca kolejne odcinki będzie można oglądać w Jedynce w każdą sobotę o godzinie 7.10 rano. Bieszczady – to hasło chyba u każdego, kto je odwiedził, wywołuje wspaniałe wspomnienia, a u pozostałych pozytywne skojarzenia. I właśnie w sercu Bieszczadów, na terenie Nadleśnictwa Baligród (Regionalna Dyrekcja LP w Krośnie), rozegra się akcja 10 nowych odcinków „Lasu Bliżej Nas".
Więcej o Las Bliżej Nas w Bieszczadach – premiera
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Kryptonim ''Pożoga'' - film o dramacie wołyńskim
27 marca 2014 (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Podkarpackim (ul. Piłsudskiego 16) odbędzie się pokaz filmu „Kryptonim 'Pożoga'. Dramat wołyński 1939-1945” oraz spotkanie muzealne poświęcone tej tematyce. Film "Kryptonim 'Pożoga'. Dramat wołyński 1939-1945" przedstawia złożone stosunki polsko-ukraińskie w latach międzywojennych i w efekcie dramat ludności Wołynia w okresie II wojny światowej.
Więcej o Kryptonim ''Pożoga'' - film o dramacie wołyńskim
Krosno - Św. Wojciech w Krośnie. 2014-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Kościół św. Wojciecha - zwiedzanie i prelekcja
Oddział PTTK w Krośnie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu szkoleniowym, które dedykowane jest nie tylko przewodnikom turystycznym, lecz także wszystkim osobom, które chcą poznać historię kościoła św. Wojciecha w Krośnie. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia 2014 (wtorek) o godz. 17:00. Udział bezpłatny.
Więcej o Kościół św. Wojciecha - zwiedzanie i prelekcja
Krosno - RDLP 2014-03-20 WPIS ARCHIWALNY
Konkursu Drzewo Roku 2014.-Finał
Finalistą tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja, jako jedyne drzewo z terenu Podkarpacia, został dąb Wincenty, rosnący w parku leśnym „Dębina" w Krościenku Wyżnym, którym zarządza Nadleśnictwo Dukla. Jest jednym z 16 drzew, które w czerwcu wezmą udział w plebiscycie o tytuł Drzewo Roku 2014.
Więcej o Konkursu Drzewo Roku 2014.-Finał
Sanok-Humenne - "Magiczne Bieszczady. Sanok i Dolina Osławy" 2014-03-07 WPIS ARCHIWALNY
Aplikacja na telefony o zabytkach Sanoka i Humennego
Opis najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w powiatach sanockim i humeńskim (Słowacja) zawiera aplikacja na telefony, która powstała w ramach unijnego projektu realizowanego wspólnie przez samorządy Sanoka i Humennego.
Więcej o Aplikacja na telefony o zabytkach Sanoka i Humennego
Baligród - Wystawa fotograficzna 2014-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Przez łąki i lasy Bieszczadów
Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie zaprasza na wystawę fotograficzną pt. " Przez łąki i lasy Bieszczadów ". Autorami zdjęć są Ewa i Marcin Scelina . Wystawa potrwa od 9 do 31 marca 2014.
Więcej o Przez łąki i lasy Bieszczadów
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-03-03 WPIS ARCHIWALNY
Wielkie wyprawy 2014
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na piątą edycję cyklu spotkań z podróżnikami „Wielkie Wyprawy” – wieczory dla lubiących przygody i podróże…
Więcej o Wielkie wyprawy 2014
Niebylec - Zaproszenie do zwiedzania 2014-02-28 WPIS ARCHIWALNY
Muzeum Społeczne Gminy Niebylec
Inicjatorem utworzenia Muzeum Społecznego w Konieczkowej jest Pan Grzegorz Smela. Większość eksponatów pochodzi z jego prywatnych zbiorów. Kopie starych dokumentów oraz zdjęć zostały pozyskane z różnych źródeł, ale przede wszystkim od mieszkańców gminy Niebylec. Szczególne miejsce w muzeum zostało poświęcone osobie ś. p. Jan Ziomka spoczywającego na cmentarzu parafialnym w Niebylcu.
Więcej o Muzeum Społeczne Gminy Niebylec
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-27 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera 27.02.2014
Pomimo tego że pogoda iście wiosenna to można jeszcze pojeździć na nartach na stoku Kiczery w Puławach. Warunki Pogodowe Pogoda słonecznie Temp: 3stC Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: do 30cm Pracuje wyciąg Igor trasa zjazdu ok 600m.
Więcej o Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera 27.02.2014
Podkarpacie - W regionie powstanie ok. 430 km tras rowerowych 2014-02-25 WPIS ARCHIWALNY
Trasa rowerowa-Pięć województw
Do końca wrze­śnia 2015 r. po­wstać ma na Pod­kar­pa­ciu ok. 430 km ście­żek ro­we­ro­wych. Sza­cun­ko­wy koszt tej in­we­sty­cji to 65 mln zł. Pod­kar­pac­ki od­ci­nek bę­dzie czę­ścią trasy ro­we­ro­wej, która po­łą­czy pięć wschod­nich wo­je­wództw.
Więcej o Trasa rowerowa-Pięć województw
Sanok - Projekt turystyczny Sanok – Humenne 2014-02-24 WPIS ARCHIWALNY
Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego
Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego, czy mobilny system informacji przestrzennej dla turystów, to efekty realizowanego przez Sanok i Humenne projektu „Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego”. Podsumowanie działań odbyło się 21 lutego w Sanoku.
Więcej o Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014 Pogoda pochmurno Temp: +2 Wiatr: 15km/h Opady: brak Warstwa śniegu:do 45cm Działają 3/4 wyciągów.
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014
Góry - Właściwy strój-zdrowie i wygoda 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Trzywarstwowy ubiór na wędrówkę w górach
Góry to jeden z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów w zimę. Narty, snowboard czy nawet piesze wędrówki ściągają mnóstwo turystów i wielbicieli zimowych sportów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając się zimą w góry, należy zadbać o właściwy strój, a tym samym o swoje zdrowie i wygodę.
Więcej o Trzywarstwowy ubiór na wędrówkę w górach
Krosno - RDLP 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzie coraz częściej widoczne
W Bieszczadach coraz częściej można natrafić na trop niedźwiedzia, jak również spotkać to zwierzę z bliska. Wysokie temperatury i brak śniegu sprawiają, że niedźwiedzie nie zapadły w dłuższy letarg. Ciągle wędrują po leśnych stokówkach, a ich tropy są coraz częściej widoczne.
Więcej o Niedźwiedzie coraz częściej widoczne
Krosno - RDLP 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Wkrótce „leśny” Harasymowicz
„Wszystkie wiersze są w bukach” to tytuł tomiku poezji Jerzego Harasymowicza, który ukaże się w marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Ruthenus. Znajdą się w nim utwory o tematyce leśnej, inspirowane przyrodą Karpat. Publikacja ukazuje się z inicjatywy leśników w roku 90-lecia Lasów Państwowych, podkreślając znaczenie polskiego lasu w kulturze narodowej i walory naszych zasobów leśnych, stanowiące inspirację dla najznakomitszych twórców.
Więcej o Wkrótce „leśny” Harasymowicz
Krosno - Galeria Sztuki BWA 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa zbiorowa artystów z Zakopanego
Galeria Sztuki BWA w Krośnie zaprasza na wystawę pt. 'Artyści z Zakopanego - malarstwo, rzeźba, lutnictwo, snycerstwo, meblarstwo'
Więcej o Wystawa zbiorowa artystów z Zakopanego
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Prelekcja 'Martwa Droga 2013'
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na prelekcję Tomasza Grzywaczewskiego 'Martwa Droga 2013' w ramach cyklu 'Krośnieńskich Spotkań z Podróżnikami' Transpolarna Magistrala Kolejowa, zwana również Martwą Drogą, to ostatnia wielka realizacja Stalina. W zamierzeniu miała połączyć syberyjskie miasta Salechard nad Obem i Igarka nad Jenisejem, biegnąc na wysokości koła podbiegunowego.
Więcej o Prelekcja 'Martwa Droga 2013'
Przemyśl - Odkrycie w podziemiach 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Czyje szczątki odnaleziono w przemyskiej archikatedrze?
Pod­czas spraw­dza­nia stanu po­sa­do­wie­nia fun­da­men­tów Ka­pli­cy Fre­drów w prze­my­skiej ar­chi­ka­te­drze ła­ciń­skiej na­tra­fio­no na spróch­nia­łą trum­nę w któ­rej znaj­do­wa­ły się szcząt­ki ludz­kie.
Więcej o Czyje szczątki odnaleziono w przemyskiej archikatedrze?
Baligród - RDLP 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs na imię jodły
Nadleśnictwo Baligród ogłosiło konkurs na imię dla najgrubszej polskiej jodły (519 cm obwodu) rosnącej nieopodal Jabłonek w masywie Łopiennika.
Więcej o Konkurs na imię jodły
Krosno - RDLP 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Finał „Leśnych Fotografii 2013”
W środę 12 lutego w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 13. edycji konkursu Leśne Fotografie, organizowanego przez RDLP w Krośnie we współpracy z Oddziałem TVP Rzeszów i redakcją tygodnika Nowe Podkarpacie.
Więcej o Finał „Leśnych Fotografii 2013”
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-13 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 13.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 13.02.2014 Pogoda pochmurno Temp: 0 Wiatr: brak Opady: brak Warstwa śniegu: do 40cm Działają 3/4 wyciągów.
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 13.02.2014
Rzeszów - Na Beskidzkiej Trasie Kurierskiej Jaga Kora 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
IV Akademicki Rajd Narciarski
Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na IV Akademicki Rajd Narciarski "Śladami Kurierów Beskidu Niskiego" na "Beskidzkiej Trasie Kurierskiej JAGA - KORA" 21-23 lutego 2014
Więcej o IV Akademicki Rajd Narciarski
Rzeszów - Konkurs wiedzy o Rzeszowie 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
„Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”
Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Urząd Miasta Rzeszowa, Fundacja Książąt Lubomirskich, Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa organizują konkurs „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Konkurs organizowany jest pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksandra Bobko, Księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.
Więcej o „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”
Ustrzyki Dolne - BDPN 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
Premiera nowej diaporamy MRB "Karpaty Wschodnie" - nasze wspólne dziedzictwo
Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego zaprasza wszystkich zainteresowanych na premierę diaporamy oraz podsumowanie projektu pt.: Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo, które odbędzie się w piątek 14 lutego 2014 r. o godz. 15 00 w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych przy ul. Bełskiej 7. Wstęp wolny!
Więcej o Premiera nowej diaporamy MRB "Karpaty Wschodnie" - nasze wspólne dziedzictwo
Przemyśl - Święto Przewodników Turystycznych 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
Wehikuł Czasu z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego
Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu zaprasza mieszkańców Przemyśla, gości i turystów na VII edycję obchodów „Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego” obchody pt. „WEHIKUŁ CZASU” odbędą się 21 lutego 2014 r. w godzinach od 18:00 do 21:00 rozpoczęcie na Rynku przy Bramie Rycerskiej
Więcej o Wehikuł Czasu z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego
Krosno - RDLP 2014-02-06 WPIS ARCHIWALNY
"Leśne rezerwaty Podkarpacia" na antenie TVP
TVP Regionalna emituje na antenie ogólnopolskiej programy z cyklu "Leśne rezerwaty Podkarpacia". W najbliższym czasie w niedzielne przedpołudnia pojawią się tam filmy zrealizowane we współpracy z RDLP w Krośnie. Na antenie TVP Regionalna można obejrzeć: 9 lutego 2014 godz.9.25 - rezerwat "Prządki" (Nadl. Kołaczyce)
Więcej o "Leśne rezerwaty Podkarpacia" na antenie TVP
Ustrzyki Dolne - Stacja narciarska Gromadzyń 2014-02-06 WPIS ARCHIWALNY
Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę"
Bardzo ciekawe zawody czyli Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę" odbędą się na Stacji narciarskiej Gromadzyń - 8 lutego 2014r
Więcej o Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę"
Ustrzyki Dolne - Kamienna Laworta 22 lutego 2014 r. godz. 11:00 2014-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Speedriding Polish Cup III
Już po raz kolejny „latający narciarze", zawitają do Ustrzyk Dolnych. W tym roku podczas jednodniowej imprezy (22 lutego), zostanie rozegrana trzecia edycja zawodów o tytuł Mistrza Polski w ekstremalnej odmianie narciarstwa, którą jest speedriding. Obecnie trwają intensywne przygotowania do imprezy, która wpisała się na stałe w ustrzycki krajobraz i cykl bieszczadzkich wydarzeń sportowych.
Więcej o Speedriding Polish Cup III
Ustrzyki Dolne - Stacja Narciarska Gromadzyń 2014-02-04 WPIS ARCHIWALNY
"Start do nart" z radiem ZET - 7,8,9 lutego
Kolejna edycja "Zimy z Radiem ZET - Start do nart" odbędzie się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7,8,9 lutego na wyciągu narciarskim GROMADZYŃ. Na słuchaczy i wczasowiczów czekają sportowe emocje: - konkursy z nagrodami, - miasteczko Radia ZET, - darmowe testowanie nart firmy Atomic, - polopiryna z gorącą herbatką i ski-fitnessem, - bandżi po nagrody, - rodzinny tor przeszkód z PLUSEM
Więcej o "Start do nart" z radiem ZET - 7,8,9 lutego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera. Dziś 3 Luty. Piękna słoneczna pogoda, wiatr do 10km/h na szczycie góry, temperatura ok 2 st na plusie. Warunki na trasach są bardzo dobre, stok przygotowany i wyratrakowany. Temp: 2 Wiatr: do 10km/h na szcycie góry Opady: brak Warstwa śniegu: 55-65cm
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.02.2014
Bieszczady - GOPR 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Sukces w Zimowych Zawodach Ratowników Górskiech
W dniach 24-25 stycznia w Szczawnicy oraz w Kluszkowcach odbyły się Zimowe Zawody Ratowników Górskich. W zawodach wzięły udział ekipy ratowników z całej Polski oraz zagranicy. Grupę Bieszczadzką reprezentowali : Waldek, Marek, Krzysiek i Tomek....trzymaliśmy za nich kciuki i każdy z nich stanął na "pudle"
Więcej o Sukces w Zimowych Zawodach Ratowników Górskiech
Bieszczady - Lutowiska 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
"W Krainie Wilka" - Wyścigi Psich Zaprzęgów - Bieszczady, 14-16 Lutego 2014
Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami.
Więcej o "W Krainie Wilka" - Wyścigi Psich Zaprzęgów - Bieszczady, 14-16 Lutego 2014
Krosno - Zajazd Kasztelan 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Samotna wyprawa rowerem do Soczi
Zajazd Kasztelan (ul. Bieszczadzka 53) w Krośnie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Świątkiem – cyklistą, który samotnie wyruszył do Soczi pokonując 15 tys. km w cztery miesiące. Spotkanie odbędzie się 5 lutego 2014 (środa) o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Więcej o Samotna wyprawa rowerem do Soczi
Bieszczady - Cisna 2014-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa "Przez łąki i lasy Bieszczadów".
Galeria Przy Pętli (Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej) bardzo serdecznie zaprasza w dniu 31.01.2014r.o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej "Przez łąki i lasy Bieszczadów". Autorami zdjęć są Ewa i Marcin Scelina.
Więcej o Wystawa "Przez łąki i lasy Bieszczadów".
Krosno - RDLP 2014-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Królowa polskich lasów rośnie w Bieszczadach
W drodze komisyjnych pomiarów ustalono, że jodła rosnąca w masywie Łopiennika na terenie Nadleśnictwa Baligród (leśnictwo Jabłonki) jest najgrubszym drzewem tego gatunku w Polsce. Mierzący 519 cm obwodu pień okazał się niewiele szczuplejszy od powalonej przez wiatr jodły z Pszczelin, co sprawia, że palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji dzierżą wciąż lasy Bieszczadów.
Więcej o Królowa polskich lasów rośnie w Bieszczadach
Osiek Jasielski - Konkurs Fotograficzny 2014-01-28 WPIS ARCHIWALNY
,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Punkt Informacji Turystycznej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I Konkursie fotograficznym pod hasłem: ,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Więcej o ,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Kiczera Ski - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe 28.01.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 28.01.2014 . Warunki na trasach: bardzo dobre Wszystkie wyciągi czynne Pokrywa śnieżna: 55-60cm na trasach dośnieżanych Wiatr: lekki czynne: 9:00- 21:00 Opady: brak/ lekki śnieg.
Więcej o Warunki pogodowe 28.01.2014
Kiczera Ski - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Akcja-Bezpiecznie na stoku
KICZERA-SKI - XXII akcja BS w tym roku!
Więcej o Akcja-Bezpiecznie na stoku
Pastwiska - Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Z Pastwisk do Komańczy
Gmina Zarszyn przy współpracy z Gminą Komańcza i Gminą Rymanów oraz Nadleśnictwo Rymanów zapraszają na Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów 8 lutego 2014.
Więcej o Z Pastwisk do Komańczy
Sanok - „Zakochaj się w Polsce nocą”. 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Sanok na wystawie w Strasburgu
W dniach 27-31 stycznia 2014 r., podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu będzie miała miejsce wystawa fotografii, będąca częścią projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”. Wśród zdjęć zakwalifikowanych do pokazu w Pałacu Europy znalazł się uwieczniony na fotografii Zabytkowy Ratusz wraz z klasztorem i kościołem oo. Franciszkanów na Rynku Głównym w Sanoku.
Więcej o Sanok na wystawie w Strasburgu
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z Andrzejem Kołderem
Zarząd Koła Przewodników Turystycznych przy PTTK Krosno zaprasza na spotkanie z twórcą i właścicielem Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej - Andrzejem Kołderem. Odbędzie się ono 4 lutego 2014 (wtorek) o godz. 17:00 w Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2). Wstęp wolny.
Więcej o Spotkanie z Andrzejem Kołderem
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa Chińska Armia Terakotowa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na unikalną wystawę replik znanych na całym świecie figur Chińskiej Armii Terakotowej stanowiącej ósmy cud świata. Ekspozycja będzie obecna w Krośnie do 30 marca 2014.
Więcej o Wystawa Chińska Armia Terakotowa
Biecz - Nowy sposób promocji 2014-01-24 WPIS ARCHIWALNY
Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza!
W każdą sobotę ekipa RMF FM pojawia się w mieście, które wygrało plebiscyt słuchaczy na Rmf 24 „Fakty z Twojego Miasta”. Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza! Od godziny 9.00 do 15.00 reporterzy RMF FM będą prezentować słuchaczom historię Biecza, ciekawostki, zabytki i nie tylko. Zachęcamy do słuchania radia!
Więcej o Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza!
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-24 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 24.01.2014
Od dzisiaj ponownie uruchomiony zostaje wyciąg w Puławach. W dniu dzisiejszym pracuje od 10-21, a od jutra od 9-21. Pogoda słonecznie Temp: -11 Wiatr: brak Opady: brak Warstwa śniegu: 40-45cm Odda na trasa nr 1 warunki bardzo dobre.
Więcej o Warunki Pogodowe 24.01.2014
Bieszczady - Łopienka 2014-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Kolęda w Łopience
Towarzystwo Karpackie zaprasza w sobotę 1 lutego 2014 r. o godz. 10.30 kolejny już raz do cerkwi w Łopience na wspólne kolędowanie.
Więcej o Kolęda w Łopience
Krosno - RDLP 2014-01-21 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs „Leśne Fotografie 2013” roztrzygnięty
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Leśne Fotografie 2013” zwycięzcą został Ryszard Hałgas z Rzeszowa za zestaw trzech zdjęć pod wspólnym tytułem „Hibernatus”, prezentujących oblodzone porosty w makrofotografii. Na konkurs nadesłano 222 zdjęcia wykonane przez 76 autorów.
Więcej o Konkurs „Leśne Fotografie 2013” roztrzygnięty
Krosno - Dla turystów 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
Starówka będzie lepiej oznakowana
Jeszcze przed sezonem turystycznym na Starówce w Krośnie zmieni się tzw. system informacji wizualnej. Zainstalowane zostaną nowe drogowskazy kierujące do ważnych miejsc w centrum miasta, tabliczki z nazwami ulic oraz numeracją posesji.Związane jest to z z opiniami turystów, że miasto nie jest skomunikowane wizualnie.
Więcej o Starówka będzie lepiej oznakowana
Sanok - Ice Racing 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
VII Ice Racing Sanok Cup
Tylko do środy, 22 stycznia, będzie możliwy zakup biletów na największą imprezę ice racingu w tej części Europy. Zainteresowani mogą je nabywać za pośrednictwem stron internetowych eurobilet.com i e-ticket.pl.
Więcej o VII Ice Racing Sanok Cup
Ustrzyki Dolne - Trasa w Ustianowej G. 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników
2 lutego 2014r. odbędzie się XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników. Biegi dla dzieci i młodzieży - tzw. Mały Bieg Lotników - 6.02.2014
Więcej o XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczadzki Park Narodowy oraz Grupa Bieszczadzka GOPR zapraszają do udziału w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 19-23.02.2014 z bazą w Ustrzykach Górnych.
Więcej o XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczady - Bieszczady z innej perspektywy 2014-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę
Nieodkryte Bieszczady Istnieją naprawdę to nowa pozycja reklamująca Bieszczady. Przewodnik ten, to prosta odpowiedź na zapotrzebowanie wynikające z wielu rozmów z turystami w lecie 2013 roku. Jest prostym i przejrzystym przeglądem tego co w Bieszczadach najcenniejsze.
Więcej o Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę
Rzeszów - Pieniądze na ratowanie zabytków 2014-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Zabytki docenione
Pra­wie 10 mln zł wy­da­nych zo­sta­nie w br. z bu­dże­tu wo­je­wo­dy pod­kar­pac­kie­go na ochro­nę i kon­ser­wa­cję za­byt­ków w re­gio­nie. Jest to kwota o ok. 0,5 mln więk­sza, niż w roku ubie­głym i jed­no­cze­śnie naj­więk­sza kwota w skali kraju prze­zna­czo­na na ten cel.
Więcej o Zabytki docenione
Krosno - RDLP 2014-01-15 WPIS ARCHIWALNY
rwają poszukiwania nowej ,,Matki bieszczadzkiego lasu”
Trwa właśnie weryfikacja wymiarów pomnikowych jodeł na terenie RDLP w Krośnie. Pozwoli ona ustalić, która z nich jest obecnie najgrubszym drzewem tego gatunku i zajmie tron opustoszały po upadku „królowej polskich jodeł”, powalonej przez wiatr halny w grudniu ubiegłego roku w Nadleśnictwie Stuposiany.
Więcej o rwają poszukiwania nowej ,,Matki bieszczadzkiego lasu”
Beskid Niski - Magurski Park Narodowy 2014-01-15 WPIS ARCHIWALNY
Anomalie pogodowe czyli zima w Magurskim Parku Narodowym
Aura w tym roku wyjątkowo nas zaskakuje. Po intensywnych opadach śniegu związanych z orkanem Ksawerym, nadeszły ciepłe, południowe wiatry fenowe. Narozrabiały w postaci wiatru halnego w Tatrach, który połamał wiele drzew i zmienił tatrzańskie krajobrazy. Na szczęście magurskie lasy tylko nieznacznie odczuły podmuchy powietrznych prądów z południa. Odczuwalne natomiast jest wyraźne ocieplenie. Kilkustopniowe, dodatnie temperatury które zapanowały w okresie świątecznym, roztopiły resztki zalegającego śniegu. Wilgoć zapanowała w lesie i na łąkach. Liczne w tym terenie strumienie płyną wartkimi nurtami.
Więcej o Anomalie pogodowe czyli zima w Magurskim Parku Narodowym
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Ciuchcia kursuje w czasie ferii
W każdą sobotę podczas tegorocznych zimowych ferii szkolnych będzie kursować Bieszczadzka Kolejka Leśna - poinformował w poniedziałek prezes fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową Mariusz Wermiński. "Będzie kursować na trasie Majdan-Dołżyca-Majdan. Logistycznie jesteśmy przygotowani do tego przedsięwzięcia. Posiadamy m. in. pług do odśnieżania oraz odpowiednie warunki pracy w wyremontowanej parowozowni" - oznajmił Wermiński.
Więcej o Ciuchcia kursuje w czasie ferii
Jasło - Muzeum Regionalne 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Skarby z muzealnych magazynów
Rok 2014 jest rokiem 45-lecia istnienia Muzeum Regionalnego w Jaśle. Trzy kolejne wystawy stanowić będą cykl wystaw ukazujących najciekawsze eksponaty i kolekcje ze zbiorów Muzeum. Cykl ten zainauguruje wystawa pt. „Skarby z muzealnych magazynów. Sztuka ludowa i rzemiosło”, która będzie czynna w styczniu i lutym 2014 r.
Więcej o Skarby z muzealnych magazynów
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Śladami Wilka i Zająca - wystawa
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie serdecznie zaprasza na wyjątkową wystawę czasową „Śladami Wilka i Zająca” prezentującą historię, twórców i bohaterów najpopularniejszej radzieckiej animacji dla dzieci.
Więcej o Śladami Wilka i Zająca - wystawa
Polska - Tanie ubieranie 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
„Drugi produkt za 1 zł”
Firma Konimpex po raz kolejny organizuje promocję pt. „Drugi produkt za 1 zł” Promocja polega na tym, że przy zakupie produktów wszystkich marek (Feel Free, Waterproof, Lizard, Chiruca, Kayland, Salewa, Primus, Volven, Easy Camp, Brunton, Millet, OriocX, Providus, Bridgedale, Red Rock, Color Kids, Spaio, Deproc) z oferty PPH Konimpex – Plus Sp. o.o., klient otrzymuje możliwość zakupu drugiego produktu marki Feel Free „za 1 zł”.
Więcej o „Drugi produkt za 1 zł”
Krosno - RDLP 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
Leśniczy sprowadził na dobrą drogę zagubionych w lesie
Wieczorem 2 stycznia dwójka turystów pobłądziła w lasach na wschód od Jeziora Solińskiego. Około godz. 18.00 poprosili o pomoc ratowników z Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Z uwagi na rozległość leśnego kompleksu i brak możliwości szybkiego dojazdu, GOPR poprosiło o pomoc leśniczego Janusza Polityńskiego z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, który nawiązał kontakt telefoniczny z zagubionymi i określił ich miejsce pobytu.
Więcej o Leśniczy sprowadził na dobrą drogę zagubionych w lesie
Ustrzyki Dolne - Trasy narciarskie Pod Żukowem 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
XVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zaprasza do udziału w XVII Bieszczadzkim Biegu Lotników, w trakcie którego przewidziano odrębną klasyfikację leśników i członków ich rodzin. Zawody odbędą się w niedzielę 2 lutego 2014 roku na trasach biegowych „Pod Żukowem” w Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych.
Więcej o XVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Krosno - Muzeum rzemiosła 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Więcej o 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa zabytkowych motocykli
Pojazdy zabytkowe, a szczególnie motocykle to wdzięczny obiekt wystawowy kryjący w sobie historię oraz pasję, bo któż nie zna legendy z Milwaukee, która swoją aurą otacza swobodnych jeźdźców, a której początek dała słynna amerykańska wytwórnia motocykli. Zapraszamy zatem do obejrzenia wystawy "Motocykli zabytkowych", na którą składa się ponad 20 odrestaurowanych motocykli pochodzących od prywatnych kolekcjonerów, a wśród nich także motocykle z powojennej produkcji rodzimej, które do niedawna królowały na naszych drogach.
Więcej o Wystawa zabytkowych motocykli
Krosno - RDLP 2014-01-09 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs Leśne Fotografie
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIII edycję konkursu „Leśne Fotografie 2013”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Konkurs Leśne Fotografie
Lesko - Galeria BDK 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Wernisaż wystawy Prawda Chwili
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Mała Galeria BDK zaprasza na wystawę fotografii p.t. Prawda Chwili. Autorką zdjęć jest Pani Barbara Alibożek Niedziela.
Więcej o Wernisaż wystawy Prawda Chwili
Bieszczady - Pensjonat Horb 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Ferie Zimowe z Warsztatami Artystycznymi !
Co robić w Bieszczadach w zimowe wieczory? Czym zająć dziecko po południu po powrocie z nart albo z wycieczki? Co robić kiedy pogoda zniechęca do wyjścia na dwór? Czy można wypoczywać w Bieszczadach łącząc aktywny wypoczynek z poznawaniem bieszczadzkiej przyrody, kuchni pogranicza lub różnorodności kultur świata, ciekawie spędzać czas i nauczyć się tradycyjnych technik rękodzielniczych? Czy podczas urlopu można nauczyć się wykonywania etnicznej biżuterii?
Więcej o Ferie Zimowe z Warsztatami Artystycznymi !
Bieszczady - BDPN 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Trzecie wydanie specjalne Biuletynu BdPN
23 grudnia 2013 r. ukazało się specjalne wydanie Internetowego Biuletynu Bieszczadzkiego Parku Narodowego który można pobrać ze strony parku.
Więcej o Trzecie wydanie specjalne Biuletynu BdPN
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2014-01-02 WPIS ARCHIWALNY
X Przegląd Filmów Górskich
Bieszczadzka Grupa GOPR zaprasza na jubileuszowy – 10. Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Przegląd odbędzie się w dniach 17-19 stycznia 2014.
Więcej o X Przegląd Filmów Górskich
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-31 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 31.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 31.12.2013 Pogoda słonecznie Temp: -3 Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: 15-40cm działają 2 wyciągi Igor 420m oraz Adaś 300m
Więcej o Warunki Pogodowe 31.12.2013
Sanok - Wczesnośredniowieczni wojowie nad Sanem 2013-12-19 WPIS ARCHIWALNY
Bractwo Rycerzy Ziemi Sanockiej-Watra
Drużyna Lędziańskich Wiciędzy „Watra” skupiająca wczesnośredniowiecznych wojów słowiańskich odtwarzających kulturę materialną i zwyczaje Lędzian, plemienia zamieszkującego tereny dorzecza Sanu i Dniestru w IX-X w. zaprasza wszystkich chętnych na otwarty trening, który odbędzie się 22 grudnia (niedziela) o godzinie 12 nad Sanem obok skansenu w Sanoku.
Więcej o Bractwo Rycerzy Ziemi Sanockiej-Watra
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 19.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.12.2013 Pogoda pochmurno Wiatr 25km/h opady brak Warstwa śniegu 40cm Działają 3/4 wyciągów
Więcej o Warunki Pogodowe 19.12.2013
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-18 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 18.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 18.12.2013 Pogoda pochmurno Temp: -3 Wiatr: 25km/h na górze Opady: brak Warstwa śniegu: 35-40cm trasa główna, 20cm trasa dla początkujących.
Więcej o Warunki Pogodowe 18.12.2013
Bieszczady - Najgrubsza jodła poległa 2013-12-18 WPIS ARCHIWALNY
Padła ,,Matka bieszczadzkiego lasu” największa polska jodła
Pod naporem wiatrów wiejących w ostatnich dniach padła jodła z Pszczelin (Nadleśnictwo Stuposiany), będąca najgrubszym drzewem tego gatunku w polskich lasach.
Więcej o Padła ,,Matka bieszczadzkiego lasu” największa polska jodła
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-10 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 10.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 10.12.2013 Pogoda bezwietrznie, bez opadów Temp: -4 Wiatr: brak Opady:brak Warstwa śniegu: 30-40 cm Od dzisiaj rusza wyciąg dla początkujących.
Więcej o Warunki Pogodowe 10.12.2013
Krosno - RDLP 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie do udziału w XIII edycji konkursu Leśne fotografie 2013
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIII edycję konkursu „Leśne Fotografie 2013”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Zaproszenie do udziału w XIII edycji konkursu Leśne fotografie 2013
Bieszczady - Gopr ostrzega 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy - w pięciostopniowej rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego - poinformował dzisiaj rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.
Więcej o W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 09.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 09.13.2013 Pogoda pochmurno z opadem śniegu Temp: -1 Wiatr: lekki Opady: intensywny śnieg Warstwa śniegu: 30-40 Od 10.12.2013 otwarty będzie wyciąg dla początkujących
Więcej o Warunki Pogodowe 09.12.2013
Sanok - Restauracja Pod Zegarem 2013-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Wieczór z Podróżnikiem
Oddział PTTK Ziemia Sanocka oraz Restauracja ,,Pod Zegarem” zapraszają na Wieczór z Podróżnikiem. Gościem wieczoru będzie Stanisław Sieradzki. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (5 bm) o godz. 18.00 w restauracji ,,Pod Zegarem”.
Więcej o Wieczór z Podróżnikiem
Kiczera Puławy - Stacja narciarska Kiczera 2013-12-02 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 02.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera Ski w Puławach Temperatura 0 Wiatr 10km/h Warstwa śniegu 15-25 cm śnieg sztuczny
Więcej o Warunki Pogodowe 02.12.2013
Beskid Niski - EKOMUZEUM „BESKIDZKIE WĘDROWANIE”. 2013-11-28 WPIS ARCHIWALNY
I wizyta studyjna
24 listopada br. w Szkole Ludowej w Żarnowcu gościli uczestnicy wizyty studyjno- szkoleniowej po „Ekomuzeum Beskidzkie Wędrowanie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty”.
Więcej o I wizyta studyjna
Krosno - RDLP 2013-11-27 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadzkie żubry wędrują do miejsc zimowania
Żyjące w Bieszczadach żubry rozpoczęły wędrówkę do miejsc zimowania - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek. Stada będą zimować m.in. w dolinie Sanu.
Więcej o Bieszczadzkie żubry wędrują do miejsc zimowania
Jasło - Informacje turystyczne znajdziesz w infokiosku 2013-11-27 WPIS ARCHIWALNY
Nowe wyposażenie Punktu Informacji Turystycznej
Nowoczesny infokiosk trafił do Punktu Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej w Jaśle. Od teraz każdy jaślanin i turysta może z niego skorzystać. Uzyska m.in. informacje na temat atrakcji turystycznych Polski, tego, co warto zwiedzić, a także zbliżających się wydarzeń kulturalnych.
Więcej o Nowe wyposażenie Punktu Informacji Turystycznej
Dukla - Wystawa fotograficzna 2013-11-21 WPIS ARCHIWALNY
Dukla na starej fotografii
Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na wystawę "Dukla na starej fotografii" Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w sali wystaw Ośrodka Kultury na ul. Kościuszki 4
Więcej o Dukla na starej fotografii
Bieszczady - GOPR 2013-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach
W dniach 15-17 listopada odbyło się szkolenie topograficzne trzech sekcji operacyjnych Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Ratownicy z Sanoka, Cisnej i Lutowisk spotkali się w piątkowy wieczór w Ustrzykach Górnych, gdzie szkolenie rozpoczęło się wykładem i ćwiczeniami praktycznymi z medycyny prowadzonym przez st. instr. H. Marka.
Więcej o Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach
Europa - Nowa inicjatywa ONZ 2013-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Europejski Tydzień Leśny
Z inicjatywy ONZ w dniach 9-13 grudnia tego roku trwać będzie Europejski Tydzień Leśny. Jest on związany z posiedzeniem Komitetu Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ ds. Lasów i Gospodarki Leśnej oraz Europejskiej Komisji Leśnictwa FAO, które odbędzie się w tych dniach w Rovaniemi w Finlandii.
Więcej o Europejski Tydzień Leśny
Bieszczady - BdPN 2013-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie przewodników w ramach akcji "40 lat ochrony przyrody w Bieszczadzkim Parku Narodowym"
W sobotę, 26 października br. odbyło się spotkanie w formie warsztatów terenowych dla osób związanych z turystyką na terenach chronionych, w tym BdPN. Tematami wiodącymi były: „Rola rezerwatów ścisłych w ochronie dużych ssaków” i „Rola rezerwatów ścisłych w ochronie grzybów”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oddziałów PTTK i kół przewodnickich (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Sanok, Przemyśl, Ustrzyki Dolne), stowarzyszeń i innych instytucji z terenu województwa podkarpackiego oraz przewodnicy nie zrzeszeni.
Więcej o Spotkanie przewodników w ramach akcji "40 lat ochrony przyrody w Bieszczadzkim Parku Narodowym"
Rzeszów - Piąty Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy 2013-11-14 WPIS ARCHIWALNY
Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć...
Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć, koncerty muzyczne, zawody i warsztaty wspinaczkowe znajdą się w programie Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, którego piąta edycja rozpocznie się w piątek w Rzeszowie.
Więcej o Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć...
Przemyśl - Przemyśl na Szlaku Podkarpackiej Drogi św. Jakuba Via Regia 2013-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia.
Mszą św. w kościele pod wezwaniem śś Piotra i Pawła w Medyce przy relikwiach św. Jakuba Starszego z Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach rozpoczęło się uroczystości związane z otwarciem odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia. Podkarpacki odcinek szlaku św. Jakuba na trasie Korczowa – Pilzno został włączony do europejskiej sieci Drogi św. Jakuba. Wśród miejsc na Podkarpaciu znalazły się: Korczowa, Rokietnica, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Pilzno.
Więcej o Otwarcie odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia.
Bieszczady - Cisna 2013-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Zakapiorskie Zaduszki
Tradycyjne spotykanie przy kapliczce pamięci w Cisnej na Zakapiorskich Zaduszkach - w tym roku odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00. Na miejscu wspominki poetycko-muzyczne, zapalenie zniczy na grobach naszych przyjaciół na ciśniańskim cmentarzu oraz wieczór filmowy w GCKiE.
Więcej o Zakapiorskie Zaduszki
Podkarpacie - Skansen Kolbuszowa 2013-10-28 WPIS ARCHIWALNY
Warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne.
Więcej o Warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne
Bieszczady - Baligród 2013-10-28 WPIS ARCHIWALNY
Renowacja cmentarza wojennego
Z inicjatywy Agaty Pomykały Wójta Gminy Baligród od roku 2011 systematycznie prowadzone są prace porządkowe na cmentarzu wojennym w Baligrodzie.
Więcej o Renowacja cmentarza wojennego
Ustrzyki Dolne - BdPN 2013-10-21 WPIS ARCHIWALNY
Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XV edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”.
Więcej o Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Podkarpacie - Szkolenia branży turystycznej 2013-10-17 WPIS ARCHIWALNY
„Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”,
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie, zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach Projektu „Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałnie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Projekt skierowany jest do małych i mikro-przedsiębiorstw (w tym osób samozatrudnionych) z szeroko rozumianej branży turystycznej, działających na terenie województwa podkarpackiego (tzn. posiadających co najmniej jednostkę organizacyjną na terenie województwa).
Więcej o „Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”,
Sanok - Rynek 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego
W tym roku mija dokładnie 140 lat, od chwili kiedy to miłośnicy gór powołali do życia pierwszą na terenie naszego kraju organizację turystyczną – Towarzystwo Tatrzańskie – która postawiła przed sobą zadanie propagowania turystyki górskiej wśród polskiego społeczeństwa.
Więcej o Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego
Gmina Dukla - Wydawnictwo Ruthenus - Nowy album 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
"Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla"
Gmina Dukla wydała album fotograficzny pt. "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla" z opisami 100 kapliczek przydrożnych z 21 miejscowości gminy Dukla.
Więcej o "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla"
Ustrzyki Dolne - Muzeum BdPN 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa fotograficzna MRB "Karpaty Wschodnie"
BdPN zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy fotograficznej pt. Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo do Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego (Muzeum Przyrodnicze) przy ul. Bełskiej 7 w Ustrzykach Dolnych, w środę 16.10.2013 r. o godz. 16.00.
Więcej o Wystawa fotograficzna MRB "Karpaty Wschodnie"
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa-''Urok dawnego miasta''
Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na najnowszą wystawę czasową "Urok dawnego miasta. Krosno na starej fotografii i pocztówce", która pełna jest archiwalnych perełek.
Więcej o Wystawa-''Urok dawnego miasta''
Sanok - Nowe baseny bliżej. 2013-10-08 WPIS ARCHIWALNY
Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję parku wodnego w Sanoku
Praca eM4 Pracowni Architektury Brataniec z Krakowa zwyciężyła w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej na realizację zadania inwestycyjnego pn. budowa Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku. Sąd konkursowy ogłosił oficjalnie wyniki 3 października.
Więcej o Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję parku wodnego w Sanoku
Krosno - Rynek 2013-10-08 WPIS ARCHIWALNY
„Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca”
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest organizatorem cyklu spotkań pn. „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”. Najbliższe spotkanie to „Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca” które odbędzie się 14.10.2013.
Więcej o „Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca”
Podkarpacie - Ulanów 2013-10-07 WPIS ARCHIWALNY
Powstaje Muzeum Flisactwa
Muzeum Flisactwa Polskiego powstaje w Ulanowie k. Niska (Podkarpackie). Siedzibą placówki będzie wyremontowany budynek z 1865 r. – poinformował w poniedziałek burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz.
Więcej o Powstaje Muzeum Flisactwa
Bieszczady - Muczne 2013-10-07 WPIS ARCHIWALNY
Ponad 50 tys. osób odwiedziło zagrodę z żubrami
Ponad 50 tys. osób odwiedziło w tym roku zagrodę z żubrami w Mucznem w Bieszczadach - poinformował w poniedziałek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie (Podkarpackie) Edward Marszałek.
Więcej o Ponad 50 tys. osób odwiedziło zagrodę z żubrami
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2013-10-04 WPIS ARCHIWALNY
Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki
Możesz mieć wpływ na jakość turystyki w Karpatach Wschodnich Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY TYLKO DO 7 PAŹDZIERNIKA 2013 ROKU, do godz. 15.00. Wolontariusze zaangażowani będą w: •organizację spotkań informacyjno-szkoleniowych dla branży turystycznej •ocenę jakości usług i produktów turystycznych ubiegających się o certyfikat GoToCarpathia – m.in. jako „tajemniczy klienci” •obsługę stoisk promujących posiadaczy certyfikatów GoToCarpathia podczas otwartych imprez plenerowych •opracowywanie informacji z wydarzeń projektu na stronie www.gotocarpathia.pl/.sk/ .eu
Więcej o Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki
Brzozów - Gra świateł w centrum Brzozowa 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Rewitalizacja rynku w Brzozowie zakończona
W 2012 roku, po uzyskaniu projektów, odpowiednich decyzji i zezwoleń, gmina Brzozów przystąpiła do prac rewitalizacyjnych rynku w Brzozowie. Wartość tego zadania ustalona w drodze przetargu publicznego nieograniczonego wynosiła 4.282.171,67 zł brutto, z tego dotacja Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - 3.615.382,23 zł brutto. Termin zakończenia wszystkich prac budowlanych i montażowych wyznaczono na 30 sierpnia 2013 r.
Więcej o Rewitalizacja rynku w Brzozowie zakończona
Komańcza - Skarby Jesieni 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Wycieczka rowerowa do Wisłoka Wielkiego
Na rowery do Komańczy to projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach projektu Alpy-Karpatom
Więcej o Wycieczka rowerowa do Wisłoka Wielkiego
Krempna - Magurski Park Narodowy 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Piknik Ekologiczny Eko – Raban w Jaśle
W piątek 20 września na jasielskim rynku odbył się I Powiatowy Piknik Ekologiczny pod nazwą Eko – Raban. Impreza promująca ekologię w życiu codziennym zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Podczas imprezy zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkół średnich z programem artystycznym. Magurski Park Narodowy również włączył się to wydarzenie przygotowując stoisko, na którym można było zapoznać się z działalnością Parku, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach, nie tylko dla najmłodszych.
Więcej o Piknik Ekologiczny Eko – Raban w Jaśle
Ustrzyki Dolne - BdPN 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Wakacyjne spotkania z przyrodą-podsumowanie
Podobnie jak w latach ubiegłych, w piątkowe wieczory podczas wakacji wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w prelekcjach z cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą” organizowanych przez Bieszczadzki Park Narodowy w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Zaproszeni goście – specjaliści z pasją opowiadali o przyrodzie i kulturze Karpat a w szczególności Bieszczadów.
Więcej o Wakacyjne spotkania z przyrodą-podsumowanie
Bieszczady - RDLP Krosno 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Grzegorz Indyk wicemistrzem Polski drwali
Dużym sukcesem Grzegorza Indyka, pracującego na co dzień w lasach Nadleśnictwa Lesko, zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Drwali, w których zajął on drugie miejsce. Tym samym uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata Drwali, które odbędą się w przyszłym roku w Szwajcarii.
Więcej o Grzegorz Indyk wicemistrzem Polski drwali
Lutowiska - Wystawa Ministerstwa Środowiska 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Parki Narodowe Polski
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotograficzną „Parki Narodowe Polski”, przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska. Wystawa eksponowana jest przed Ośrodkiem Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach. Zdjęcia można obejrzeć codziennie w dowolnych godzinach do 30.09.2013 r.
Więcej o Parki Narodowe Polski
Bieszczady - Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Okresowe wyłączenie z użytkowania turystycznego części szlaków...
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne informuje, że na terenie Leśnictwa Ustjanowa trwają prace związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz prace inwestycyjne. W związku z tym zostają wyłączone z użytkowania turystycznego szlaki po między miejscowościami Równia - Teleśnica tj. odcinek szlaku niebieskiego, odcinek szlaku czerwonego-rowerowego oraz odcinek biegnącej w tym miejscu ścieżki przyrodniczo-historycznej "Żukowem do Krainy Lipeckiej".
Więcej o Okresowe wyłączenie z użytkowania turystycznego części szlaków...
Krosno - Tajemniczy festiwal 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
zaczarowane w Dyni
„Zaczarowane w Dyni” - to I Podkarpacki Festiwal powiązany z niesamowitą rośliną jaką jest dynia. Festiwal organizowany jest na rynku w Krośnie w dniu 29 września od godziny 10 rano. Zapraszamy.
Więcej o zaczarowane w Dyni
Polska-Swiat - 27 września swiętem turystów 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Swiatowy Dzień Turystyki
Już w najbliższy piątek, 27 września, obchodzić będziemy Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczne święto skupione będzie na kwestii wody.
Więcej o Swiatowy Dzień Turystyki
Bieszczady - Cisna 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
GMINA CISNA W SERCU BIESZCZAD - Film TVS
Zapraszamy Państwa do odbycia niesamowitej podróży w bajeczne zakątki Bieszczad. To piękne i różnorodne kulturowo miejsce gdzie na każdym kroku można spotkać przydrożne kapliczki i galerie.
Więcej o GMINA CISNA W SERCU BIESZCZAD - Film TVS
Przemyśl - Darmowe przejazdy autobusami MZK 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
Europejski Dzień bez Samochodu.
W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Środowiska Miasto Przemyśl już po raz trzeci przystąpiło do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zwieńczeniem której jest Europejski Dzień bez Samochodu.
Więcej o Europejski Dzień bez Samochodu.
Beskid Niski - Wietrzno 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna
MOSiR Dukla oraz Gmina Dukla organizują 05.10.2013 r. w Wietrznie II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna. Celem tych zmagań jest popularyzacja kolarstwa, rekreacji oraz turystyki rowerowej wśród dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców Gminy Dukla i okolic oraz zdobywanie nowych zwolenników jazdy na rowerze.
Więcej o II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna
Beskid Niski - Dukla 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
XIV Bieg Górski Na Cergową
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli oraz Gmina Dukla organizują XIV Bieg Górski Na Cergową.Celem imprezy jest promocja Beskidu Niskiego, popularyzacja biegów górskich, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu. Zawody odbędą się 22 września na trasie MOSiR Dukla ul. Armii Krajowej 1A - ul. Kościuszki - wieś Cergowa - Źródełko Św. Jana z Dukli - - Góra Cergowa ( meta ).
Więcej o XIV Bieg Górski Na Cergową
Komańcza - V Harasymiada zakończona 2013-09-13 WPIS ARCHIWALNY
Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie
Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie, cyklicznej imprezie organizowanej w Komańczy w Bieszczadach. Uczestnicy, wędrując śladami poety, złożyli kwiaty przy jego pomniku na Przełęczy Wyżnej oraz pod tablicą pamiątkową w Mikowie, przy osadzie, w której poeta spędził ostatnie wakacje jako gość Nadleśnictwa Komańcza. W piątek 6 września o poezji Jerzego Harasymowicza dyskutowali znawcy literatury. Wieczorem z kilkugodzinnym koncertem poezji śpiewanej wystąpiła m.in. grupa Dom o Zielonych Progach oraz Lubelska Federacja Bardów.
Więcej o Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie
Beskid Niski - Jubileusz portalu o Beskidzie Niskim 2013-09-13 WPIS ARCHIWALNY
Sercu Bliski Beskid Niski
Wrzesień 2013 roku to czas kiedy znany i ceniony portal internetowy www.beskid-niski.pl „Sercu bliski Beskid Niski” obchodzi dziesiątą rocznicę swojego powstania.
Więcej o Sercu Bliski Beskid Niski
Polska - 7 Nowych Cudów Polski 2013-09-12 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs National Geografic
Zespół cerkiewny w Radrużu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i w odrębnej kategorii Bieszczady, walczą o tytuł jednego z 7 Nowych Cudów Polski. Konkurs organizuje National Geografic.
Więcej o Konkurs National Geografic
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2013-09-08 WPIS ARCHIWALNY
Dni Dziedzictwa 2013
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaprasza 8 września do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2013.
Więcej o Dni Dziedzictwa 2013
Bieszczady - Nowosiółki 2013-09-05 WPIS ARCHIWALNY
IV Festiwal Kultur
7-8 września w Bieszczadach w miejscowości Nowosiółki odbędzie się IV Festiwal Kultur na który zaproszona została gmina Chełm. W trakcie trwania imprezy przewidziano szereg koncertów, konkursów oraz zabaw dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie.
Więcej o IV Festiwal Kultur
Krosno - Narodowe czytanie 2013-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Krosno czyta Fredrę!
7 września 2013 (sobota) w całym kraju realizowana jest akcja "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro". Krosna włącza się do niej i zaprasza mieszkańców do Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41), aby bliżej poznać tego nietuzinkowego twórcę, który jak wiadomo był związany z naszą okolicą.
Więcej o Krosno czyta Fredrę!
Sanok - PTTK 2013-09-04 WPIS ARCHIWALNY
III TURYSTYCZNY PIKNIK RODZINNY
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Sanoku zaprasza na „turystyczny Piknik Rodzinny” 08 września 2013 r. (niedziela). W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegóły na plakacie.
Więcej o III TURYSTYCZNY PIKNIK RODZINNY
Ustrzyki Dolne - Cykl pokazów filmowych 2013-09-03 WPIS ARCHIWALNY
„Bieszczadzka Jesień Filmowa”
W ramach projektu pn. ,,Bieszczadzka Jesień Filmowa - organizacja cyklu pokazów filmowych dla społeczności gminy Ustrzyki Dolne oraz odwiedzających ją turystów” zorganizowany zostanie pokaz dwudziestu filmów pełnometrażowych poprzedzonych prezentacją dorobku artystycznego lokalnych twórców w postaci filmów o tematyce regionalnej lub wystaw a także prelekcji połączonych z pokazami zdjęć.
Więcej o „Bieszczadzka Jesień Filmowa”
Bieszczady - Nowe wydanie przewodnika 2013-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Przewodnik po Wschodnich Karpatach Galicyi, Bukowiny i Węgier
Bogato ilustrowany, ekskluzywny reprint wydania z 1914. Przewodnik Mieczysława Orłowicza prowadzi nas od od źródeł Sanu w Bieszczadach, przez Gorgany, Bliźnicę i Świdowiec, Czarnohorę, Karpaty Marmaroskie, Karpaty Bukowińskie aż po Alpy Rodniańskie. To podróż nie tylko krajoznawcza, ale i kulturowa.
Więcej o Przewodnik po Wschodnich Karpatach Galicyi, Bukowiny i Węgier
Bieszczady - 54 Rajd Połoniny 2013-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Poczuj zew natury
Jeśli pierwotne instynkty ciągną Cię na łono natury, a przy okazji zbliża się koniec września, to z pewnością nadszedł czas na górską wyprawę. Wraz z jesienią nadchodzi 54. edycja corocznego Rajdu Połoniny organizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Ześrodkowanie odbędzie się 28 września 2013 r. w Smereku.
Więcej o Poczuj zew natury
Sanok - Muzeum budownictwa Ludowego 2013-08-31 WPIS ARCHIWALNY
Bartnik Ziemi Sanockiej
Sanockie Święto Pszczelarstwa „Bartnik Ziemi Sanockiej” to przedsięwzięcie promujące dziedzictwo bartnictwa oraz obrzędowości kultury ludowej Ziemi Sanockiej. Bartnik odbędzie się 1 września 2013 r. na terenie Muzeum Etnograficznego „SKANSEN” w Sanoku.
Więcej o Bartnik Ziemi Sanockiej
Krosno - wino i szkło z Krosna 2013-08-31 WPIS ARCHIWALNY
Maciej Orłoś zachwala.
W Krośnie nagrywano jeden z odcinków programu "Nie ma jak Polska". Ekipa odwiedziła m.in. Centrum Dziedzictwa Szkła oraz Klubokawiarnię Ferment - siedzibę Stowarzyszenia Portius. Tematem odcinka jest bowiem krośnieńskie szkło i tradycje węgierskiego wina. Emisja programu nastąpi 7 września.
Więcej o Maciej Orłoś zachwala.
Bieszczady - Bieszczadzka grupa GOPR 2013-08-30 WPIS ARCHIWALNY
66 interwencji w czasie wakacji
66 razy od początku lipca pomagali turystom ratownicy bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformowała Dorota Florczak z bieszczadzkiej grupy GOPR.
Więcej o 66 interwencji w czasie wakacji
Beskid Niski - Rudawka Rymanowska 2013-08-28 WPIS ARCHIWALNY
Leśne uroczysko udostępnione turystom
Kamienny obelisk przy wodospadzie spływającym do Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej, uroczyście odsłonięty w niedzielne przedpołudnie, upamiętnia miejsce, w które przed laty wielokrotnie przyjeżdżał kardynał Karol Wojtyła. To leśne ustronie było dla niego miejscem wypoczynku, jak również dawało natchnienie. Zostawiło też swój ślad w poezji Jana Pawła II. Staraniem leśników z Nadleśnictwa Rymanów ten ukryty przed ludźmi zakątek został oznakowany i udostępniony.
Więcej o Leśne uroczysko udostępnione turystom
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2013-08-22 WPIS ARCHIWALNY
,,Słona przeszłość” pieszo lub rowerem
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na podsumowanie cyklu wycieczek W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK.
Więcej o ,,Słona przeszłość” pieszo lub rowerem
Bieszczady - BdPN 2013-08-21 WPIS ARCHIWALNY
„Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na prelekcję pt. „Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”, która odbędzie się 23 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 w sali audiowizualnej Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7.
Więcej o „Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”
Bieszczady/Beskid Niski - Komańcza 2013-08-21 WPIS ARCHIWALNY
V Harasymiada
Wrzesień jak co roku w Komańczy staje się stolicą poezji w najwyższym wydaniu. Tym razem kulminacyjny moment przypada na 6 września, kiedy to odbędzie się już V edycja spotkań poświęconych poezji Jerzego Harasymowicza pn. „Harasymiada”.
Więcej o V Harasymiada
Przemyśl - Wincentiada 2013-08-20 WPIS ARCHIWALNY
Dni Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego
Jak co roku z końcem lata przychodzi czas na „Wincentiadę”, czyli święto patrona każdego przemyślanina - świętego Wincentego. W tym roku na Rynek Starego Miasta zapraszamy 25 sierpnia. Głównymi punktami programu artystycznego będą koncerty gwiazd: Moniki Kuszyńskiej (byłej wokalistki zespołu Varius Manx) oraz Kasi Kowalskiej.
Więcej o Dni Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego
Bieszczady - Na leśnych szlakach panuje coraz większy ruch. 2013-08-20 WPIS ARCHIWALNY
Przybywa turystów na nowych ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadach
Powstały przed dwoma laty Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie” dość mocno zaistniał już w turystycznym krajobrazie regionu. Pokazową zagrodę żubrów odwiedziło w tym roku ponad 36 tys. osób, a na leśnych szlakach i nowych ścieżkach przyrodniczych panuje coraz większy ruch.
Więcej o Przybywa turystów na nowych ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadach
Sanok - Sanocki Jarmark 2013-08-16 WPIS ARCHIWALNY
Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”.
Już 18 sierpnia na sanockim Rynku oraz zrewitalizowanym niedawno placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka, spadkobierca tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.
Więcej o Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”.
Mrzygłód - „VII Kermesz Karpackich Smaków” 2013-08-16 WPIS ARCHIWALNY
Przenikanie Kultur
Wójt Gminy Sanok oraz Lokalna Grupa Działania „Dolina Sanu” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu oraz goszczących u nas turystów na wakacyjną imprezę „VII Kermesz Karpackich Smaków”, która odbędzie się 18 sierpnia w Mrzygłodzie.
Więcej o Przenikanie Kultur
Bieszczady - Cisna 2013-08-14 WPIS ARCHIWALNY
Rozsypaniec 2013
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczad Wysokich. Parafrazując słynne powiedzenie Marka Twaina: „Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”, chcemy Was tym bardziej serdecznie zaprosić w Bieszczady...tradycyjnie w okolicach sierpniowego święta Matki Boskiej Zielnej na IV edycję Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „ROZSYPANIEC”. Tym razem w dniach 15 – 18 sierpnia, do Cisnej i Łopienki, miejsc tak dobrze Wam znanych.
Więcej o Rozsypaniec 2013
Trzcinica - Karpacka Troja 2013-08-14 WPIS ARCHIWALNY
III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza"
Ponad 300 wojów oraz kilkudziesięciu rzemieślników zaprezentuje turystom odwiedzającym skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła materialne i duchowe aspekty życia ludzi w początkach epoki brązu i wczesnego średniowiecza. W najbliższy weekend w skansenie, który jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, odbędzie się III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza".
Więcej o III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza"
Polańczyk - Solińskie Lato 2013 2013-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Moc imprez nad Soliną
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku po raz kolejny organizuje cykl imprez pt. "Solińskie Lato". Na wszystkie atrakcje i koncerty wstęp wolny
Więcej o Moc imprez nad Soliną
Ustrzyki Dolne - "Przejdź Razem z Nami" 2013-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Rajd Rodzinny
"Przejdź Razem z Nami" to hasło pierwszego organizowanego Rajdu Rodzinnego, który odbędzie się podczas Ustrzyckiego Jarmarku Turystycznego w dniu 15 sierpnia (czwartek) 2013 r. organizowanego przez Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji oraz Stowarzyszenie Stolica Bieszczad w Ustrzykach Dolnych.
Więcej o Rajd Rodzinny
Bieszczady - Lutowiska 2013-08-06 WPIS ARCHIWALNY
Dzień Żubra 2013
Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Żubra w Lutowiskach. W tym roku, oprócz cyklicznych zawodów drwali, organizatorzy zaplanowali m.in. zawody strzeleckie, zawody szachowe, czy też pokazy psów myśliwskich.
Więcej o Dzień Żubra 2013
Bieszczady - Chmiel 2013-08-06 WPIS ARCHIWALNY
III Bieszczadzkie Święto Chmielu
Pokazy warzenia piwa, konkursy i degustacja potraw chmielowych oraz regionalnych potraw i wypieków, kiermasz rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, zabawy dla dzieci, występy zespołów. Tak przedstawia się program III Bieszczadzkiego Święta Chmielu.
Więcej o III Bieszczadzkie Święto Chmielu
Polska - Trenuj w lesie 2013-08-05 WPIS ARCHIWALNY
Sportowcy zapraszają na trening do lasu
„Trenuj w lesie” – tym hasłem Lasy Państwowe we współpracy ze znanymi sportowcami zachęcają do aktywności na terenie polskich lasów. W ramach kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy” akcję „Trenuj w lesie” wspierają Mateusz Masternak – mistrz Europy w boksie zawodowym, oraz Jolanta Studzienna – trenerka siatkówki i była reprezentantka Polski.
Więcej o Sportowcy zapraszają na trening do lasu
Rymanów - Dni Rymanowa i Rymanowa Zdroju 2013-08-05 WPIS ARCHIWALNY
Rozbawione i rozśpiewane Uzdrowisko
Kolejna impreza z cyklu Dni... zagości w najbliższa sobotę i niedzielę w Rymanowie i Rymanowie Zdroju.
Więcej o Rozbawione i rozśpiewane Uzdrowisko
Rymanów Zdrój - Puchar Uzdrowisk Karpackich 2013-08-05 WPIS ARCHIWALNY
14 Międzynarodowy Wyścig Kolarski
Wyścig o Puchar Uzdrowisk Karpackich to polski jednodniowy wyścig kolarski. Rozgrywany jest w województwie podkarpackim w połowie sierpnia. Tegoroczna 14 edycja to 11 sierpnia.
Więcej o 14 Międzynarodowy Wyścig Kolarski
Ustrzyki Dolne - Swięto muzyki country 2013-08-02 WPIS ARCHIWALNY
Country Crock
Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki country oraz motocykli, na kolejną edycję Festiwalu Muzyki Country CROCK w Ustrzykach Dolnych, który odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia 2013 r.
Więcej o Country Crock
Cisna - Szlakiem Wujka Karola 2013-08-02 WPIS ARCHIWALNY
Rajd 60 lat od pierwszego pobytu Karola Wojtyły w Cisnej
Mija 60 lat od pierwszego pobytu Karola Wojtyły w Cisnej. W ramach rocznicy 7 sierpnia obędzie się rajd Szlakiem ,,Wujka Karola” W tym roku rajd – jako kluczowa część wydarzeń upamiętniających wizytę Karola Wojtyły w Cisnej – obejmie tylko fragment wyprawy z 1953 roku. Będzie to przejście pasem Połoniny Wetlińskiej i Smereka.
Więcej o Rajd 60 lat od pierwszego pobytu Karola Wojtyły w Cisnej
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2013-08-01 WPIS ARCHIWALNY
IV Festiwal ,,Zaklęte w drewnie”
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku prezentuje kolejną odsłonę Festiwalu ZAKLĘTE W DREWNIE. Już 4 sierpnia zobaczyć będzie można jarmark rękodzieła oraz wziąć udział w grach i zabawach. Na sam koniec dnia na scenie sanockiego Skansenu wystąpi Duet Michał i Grzesiek oraz zespół Czeremszyna.
Więcej o IV Festiwal ,,Zaklęte w drewnie”
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2013-08-01 WPIS ARCHIWALNY
''Bursztyn - złoto północy'' - wystawa jantaru
Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na wystawę "Bursztyn – złoto północy", którego bohaterem jest jantar bałtycki w każdej formie: ozdób, biżuterii, amuletów oraz surowych form naturalnych, w których często zamieszkują zakonserwowane w żywicy organizmy sprzed milionów lat. Wystawa potrwa do końca września.
Więcej o ''Bursztyn - złoto północy'' - wystawa jantaru
Cisna - Bieszczadzkie Spotkania Bluesowe 2013-08-01 WPIS ARCHIWALNY
VIII edycja Bies Czad Bluesa
W tym roku w dniach 1-3 sierpnia, odbędzie się VIII edycja Bies Czad Bluesa. Gościny udzieli nam Karczma Brzeziniak w Przysłupiu koło Cisnej w samym sercu Bieszczadów.
Więcej o VIII edycja Bies Czad Bluesa
Beskid Niski - Komańcza 2013-08-01 WPIS ARCHIWALNY
III Beskidzki Rajd Śladami Dwóch Kardynałów
W najbliższą sobotę 3 sierpnia po raz trzeci uczestnicy Beskidzkiego Rajdu przejdą trasy dwóch kardynałów. Tego roku organizatorzy zapraszają na trasę: Komańcza – Kamień – Karlików – Tokarnia – Puławy Górne – Rudawka Rymanowska – Pastwiska. W trakcie rajdu uczestnicy będą brać udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Styczniowe.
Więcej o III Beskidzki Rajd Śladami Dwóch Kardynałów
Sanok - PTTK Sanok Oddział Ziemia Sanocka 2013-08-01 WPIS ARCHIWALNY
W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK ,,Do kamiennego serca macochy”
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na organizowane w każdą niedzielę wakacji w miesiącach lipiec – sierpień wycieczki z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK ,,Do kamiennego serca macochy”
Więcej o W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK ,,Do kamiennego serca macochy”
Polska - Nowa zabawa na wakacje 2013-07-25 WPIS ARCHIWALNY
Geocaching
Geocaching to coraz bardziej popularna w Polsce gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dzienniki, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia.
Więcej o Geocaching
Beskid Niski - Nowy przewodnik Andrzeja Potockiego 2013-07-23 WPIS ARCHIWALNY
„W dolinie górnego Wisłoka i od Rymanowa po Jaśliska”
W tym miesiącu na rynku wydawniczym nakładem krośnieńskiego wydawnictwa Ruthenus pojawiła się nowa pozycja książkowa Andrzeja Potockiego - przewodnik turystyczny „W dolinie górnego Wisłoka i od Rymanowa po Jaśliska”. Pozycja ta zapewne zaskoczy i ucieszy miłośników pogranicza Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
Więcej o „W dolinie górnego Wisłoka i od Rymanowa po Jaśliska”
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2013-07-23 WPIS ARCHIWALNY
VIII Święto Piwa „Bawarskie Klimaty”
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na VIII Święto Piwa „Bawarskie Klimaty” z towarzyszeniem 6-cio osobowego zespołu GROOVINSCY Znakomita zabawa, tańce do białego rana i dużo zimnego piwa.
Więcej o VIII Święto Piwa „Bawarskie Klimaty”
Polańczyk - XIV Festiwal Cypel 2013-07-23 WPIS ARCHIWALNY
Muzyka szantowa nad Soliną
Niebawem zaczyna się 14ta edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Cypel”. W latach 1999-2003 z racji, że Festiwal odbywał się na Wyspie Energetyka nosił on nazwę „Wyspa”. Później był Europejski Festiwal Szantowy. Od 2007 roku nosi on obecną formę nazwy. Głównym punktem każdego festiwalu zawsze były koncerty gwiazd pieśni morskiej i gatunków pokrewnych.
Więcej o Muzyka szantowa nad Soliną
Rzepedź - Amfiteatr 2013-07-18 WPIS ARCHIWALNY
VII Rzepedzki Jarmark Muzyczny
21 lipca w Rzepedzi odbędzie się VII Rzepedzki Jarmark Muzyczny. W amfiteatrze przy Rzepedzkim Ośrodku Kultury wystąpią min. kapela karpacka Łemkowyna oraz zespół B.B. Blues
Więcej o VII Rzepedzki Jarmark Muzyczny
Bieszczady - Solina 2013-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie pierwszego Wake Parku na Podkarpaciu!
Zatoka Drewniana zaprasza na moc wrażeń, mnóstwo przygód i bardzo wysoki poziom adrenaliny związany z otwarciem pierwszego Wake Parku na Podkarpaciu.
Więcej o Otwarcie pierwszego Wake Parku na Podkarpaciu!
Zagórz - Uroczystości na Wzgórzu Klasztornym 2013-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Ceremonia przy dawnym klasztorze karmelitów
Na wzgórzu klasztornym w Zagórzu w niedzielę (21 bm.) o godzinie 16.00 rozpocznie się uroczysta msza święta ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Ceremonię przy dawnym klasztorze karmelitów uświetni sanocki chór. Po uroczystej mszy świętej wszyscy przybyli, będą mogli zobaczyć występ sanockich śpiewaków. Na mszę zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu.
Więcej o Ceremonia przy dawnym klasztorze karmelitów
Ustrzyki Dolne - Bieszczadzki Park Narodowy 2013-07-17 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”.
Więcej o Konkurs „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”
Bieszczady - Bandrów Narodowy 2013-07-17 WPIS ARCHIWALNY
XVI Koszykalia
Zespół "Bieszczadzki Dom" z Bandrowa Narodowego zaprasza na XVI KOSZYKALIA oraz XV lecie zespołu "Bieszczadzki Dom" 20 lipca 2013 r. godz.16.00 przy świetlicy w Bandrowie.
Więcej o XVI Koszykalia
Bieszczady - Cisna 2013-07-17 WPIS ARCHIWALNY
Dni Cisnej 2013
Już za kilka dni rozpoczynają się Dni Cisnej. 20 lipca czyli pierwszy dzień święta jednej z największych miejscowości turystycznych Bieszczadów będzie poświęcony rywalizacji sportowej a zakończy się zabawą "pod gwiazdami". Drugi dzień poświęcony jest " karpackim klimatom" . Będzie to Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros.
Więcej o Dni Cisnej 2013
Besko - Dni Beska 2013-07-13 WPIS ARCHIWALNY
Gwiazdy Disco Polo
Wójt Gminy Besko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Besku zapraszają na Dni Beska 2013.
Więcej o Gwiazdy Disco Polo
Kolbuszowa - Skansen-Muzeum Kultury Ludowej 2013-07-12 WPIS ARCHIWALNY
warsztaty dla dzieci "W kuchni prababci"
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na warsztaty dla dzieci "W kuchni prababci" Zapraszamy do świata słodkich smaków Waszych pradziadków.
Więcej o warsztaty dla dzieci "W kuchni prababci"
Podkarpacie - „Pamiątka Turystyczna z Podkarpackiego’ 2013” do 15 .09. 2013 r. 2013-07-12 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs Podkarpackiej Regionalnej organizacji Turystycznej
Podkarpacka regionalna Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w nowym konkursie, który będzie inspiracją do różnorodnego spojrzenia na przedmioty – pamiątki – gadżety z naszego regionu.
Więcej o Konkurs Podkarpackiej Regionalnej organizacji Turystycznej
Krosno - Miasto Szkła 2013-07-12 WPIS ARCHIWALNY
3D mapping
W sobotę 13 lipca w Centrum Dziedzictwa Szkła rozpoczyna się sezon pokazów 3D mappingu. Kolejne części multimedialnej opowieści o szkle prezentowane będą na elewacji obiektu co dwa tygodnie aż do końca wakacji. Jest to jedyny w Polsce projekt stałych pokazów w tej technologii, który realizowany jest już po raz drugi.
Więcej o 3D mapping
Polska - Akcja promocyjna Feel free 2013-07-10 WPIS ARCHIWALNY
Drugi produkt za 1 zł
Drugi produkt za 1 zł ! to akcja promocyjna prowadzona przez sklepy Feel Free i trwająca od 1 do 31 lipca. Promocja polega na tym, że przy zakupie produktów wszystkich marek (Feel Free, Waterproof, Lizard, Chiruca, Kayland, Salewa, Primus, Volven, Easy Camp, Brunton, Millet, OriocX, Providus, Bridgedale, Red Rock) z oferty PPH Konimpex – Plus Sp. o.o., klient otrzymuje możliwość zakupu drugiego produktu marki Feel Free „za 1 zł”.
Więcej o Drugi produkt za 1 zł
Sanok - PTTK Ziemia Sanocka 2013-07-10 WPIS ARCHIWALNY
„W krainie wiatraków”.
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na organizowane w każdą niedzielę wakacji w miesiącach lipiec – sierpień wycieczki z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „W krainie wiatraków”.
Więcej o „W krainie wiatraków”.
Ustrzyki Dolne - Słodkie Święto 2013-07-09 WPIS ARCHIWALNY
IX ŚWIĘTO MIODU
Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwo w Krościenku zaprasza na IX Święto Miodu w dniu 13.07.2013r. od godz.15.00 przy Świetlicy Wiejskiej w Krościenku.
Więcej o IX ŚWIĘTO MIODU
Bieszczady - Cisna 2013-07-09 WPIS ARCHIWALNY
Filmy z Cisnej
Nagrałeś ciekawy, wzruszający lub śmieszny film ma swojej komórce w Cisnej? Jesteś mieszkańcem lub miłośnikiem naszego regionu i chcesz podzielić się z innymi swoimi wrażeniami i wspomnieniami?
Więcej o Filmy z Cisnej
Bieszczady - Wetlina 2013-07-09 WPIS ARCHIWALNY
Czasopismo - Bieszczady odnalezione
„Bieszczady Odnalezione” to nowe czasopismo Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic, utworzone dla popularyzowania wiedzy o Bieszczadach. Naszym celem jest publikowanie wyników aktualnych badań, wspomnień dawnych mieszkańców bieszczadzkich wiosek i osadników, zasiedlających opustoszałe po wysiedleniach tereny, oraz prezentowanie najciekawszych i najcenniejszych przyrodniczo miejsc.
Więcej o Czasopismo - Bieszczady odnalezione
Lutowiska - XII POWOJENNE TARGI KOŃSKIE 2013-07-06 WPIS ARCHIWALNY
Koncerty, kiermasze i pyszne jadło regionalne
XII POWOJENNE TARGI KOŃSKIE odbywają się w Lutowiskach. Jest to impreza nawiązująca do przedwojennej tradycji , organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas imprezy można wziąć udział w aukcji koni, podziwiać jazdę w stylu west, skoki jeździeckie.Gwóźdź programu: ścieżka huculska, dodatkowe atrakcje to: jadło regionalne, targi produktów lokalnych, występy zespołów.
Więcej o Koncerty, kiermasze i pyszne jadło regionalne
Iwonicz Zdrój - Pierogowy szał 2013-06-30 WPIS ARCHIWALNY
III Festiwal Pieroga
Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Ares z Lubatowej zapraszają na III Festiwal Pieroga 30 czerwca w Iwoniczu Zdroju.
Więcej o III Festiwal Pieroga
Przemyśl - Dobra wiadomość dla miłośników Nordic Walking 2013-06-30 WPIS ARCHIWALNY
Nowe trasy-czerwona i czarna
W Przemyślu powstały dwie trasy Nordic Walking w ramach projektu Nordic Walking Park Przemyśl. Trasa czerwona w formie pętli o długości prawie 7 km prowadzi z Parku Zamkowego przez Wzgórze Trzech Krzyży i Zniesienie, ulicami: Grochowską, Kruhelską, Sanocką do Parku Zamkowego.
Więcej o Nowe trasy-czerwona i czarna
Przemyśl - Stolica Polskiej Fajki 2013-06-30 WPIS ARCHIWALNY
Święto Fajki 2013
Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyski Klub Fajki zapraszają na VIII Święto Fajki - "Huculska lulko". Spotykamy się na przemyskim Rynku Starego Miasta w niedzielę 30 czerwca. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Więcej o Święto Fajki 2013
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2013-06-30 WPIS ARCHIWALNY
II Muzealny Wehikuł Czasu
Projekt „II Muzealny Wehikuł Czasu” to interdyscyplinarny cykl imprez skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodziców, którzy spędzają wakacyjny czas wolny w Rzeszowie i okolicach.
Więcej o II Muzealny Wehikuł Czasu
Sanok - PTTK Ziemia Sanocka 2013-06-28 WPIS ARCHIWALNY
W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK po raz ósmy
Już wkrótce wakacje a wraz z nimi ósma edycja cyklu wycieczek pod nazwą „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Organizatorem tej letniej akcji od wielu lat jest Oddział PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku, oraz działające przy nim Koło Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek.
Więcej o W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK po raz ósmy
Bieszczady - Polańczyk 2013-06-28 WPIS ARCHIWALNY
Targi Turystyczne
W najbliższą niedzielę (30 czerwca) w Oberży Zakapior zlokalizowanej w Polańczyku ”Lato Zakapiora” odbędą się Targi Turystyczne „Wspólnie dla Bieszczad”. Serdecznie zapraszamy wystawców jak i zwiedzających.
Więcej o Targi Turystyczne
Krosno - Letnie plażowanie na Rynku w Krośnie 2013-06-27 WPIS ARCHIWALNY
Akcja Why Not Travel
Plażowanie w centrum miasta? Tak, już wkrótce. W dniach 29 czerwca–7 lipca 2013, dzięki inicjatywie biura podróży Grupie Why Not Travel, na Rynku w Krośnie wysypane zostaną tony piasku, na którym rozegrane zostaną mecze siatkówki plażowej, odbędą się pokazy sportowe, seans filmowy, festiwal muzyczny dla dzieci i inne pomniejsze atrakcje. Wstęp wolny.
Więcej o Akcja Why Not Travel
Polańczyk - Solińskie Lato 2013 2013-06-26 WPIS ARCHIWALNY
Andrzej Cierniewski gwiazdą
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku prezentuje program imprez, jakie odbędą się w lipcu w ramach Solińskiego Lata 2013.
Więcej o Andrzej Cierniewski gwiazdą
Karpaty - Redyk Karpacki 2013 2013-06-25 WPIS ARCHIWALNY
1 lipca Redyk w Polsce
1 lipca trzysta owiec prowadzonych przez sześciu pasterzy rozpocznie polski etap Redyku Karpackiego – poinformowała we wtorek rzeczniczka urzędu miejskiego w Sanoku Agnieszka Frączek.
Więcej o 1 lipca Redyk w Polsce
Góry - Główny Szlak Beskidzki 2013-06-25 WPIS ARCHIWALNY
Nowy rekord Maćka Więcka
Maciek Więcek przebiegł, przeszedł, przeczołgał się przez cały Główny Szlak Beskidzki. W Ustroniu na mecie zameldował się w poniedziałek wieczorem przed 23. Cały szlak zajął więc 114 godzin i 50 minut. Tym samym jest nowym ( prawdopodobnie na bardzo długo) rekordzistą GSB. Pobił rekord Piotra Kłosowicza na Głównym Szlaku Beskidzkim - 520 km, 15km przewyższenia o prawie 50 godzin. Gratulujemy.
Więcej o Nowy rekord Maćka Więcka
Karpaty - Nowy wpis na Liście Unesco 2013-06-25 WPIS ARCHIWALNY
16 drewnianych cerkwi polskiego i ukraińskiego regionu Karpat zostało wpisanych w na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
16 drewnianych cerkwi polskiego i ukraińskiego regionu Karpat zostało wpisanych w piątek na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lista zawiera spis obiektów objętych szczególną ochroną ze względu na ich szczególną wartość kulturową lub przyrodniczą.
Więcej o 16 drewnianych cerkwi polskiego i ukraińskiego regionu Karpat zostało wpisanych w na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Krosno - Nowe koszulki dla turystów 2013-06-24 WPIS ARCHIWALNY
Ciekawskie buzie KrosnoLudków.
Podczas Dni Krosna - Miasta Szkła poznaliśmy wzór nowej koszulki promocyjnej Krosna. Tym razem zdobią ją ciekawskie buzie KrosnoLudków.
Więcej o Ciekawskie buzie KrosnoLudków.
Medynia Głogowska - Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie 2013-06-24 WPIS ARCHIWALNY
Warsztaty dla początkujących oraz doświadczonych ceramików.
Ogólnopolskie Spotkania Garcarskie w Medyni to impreza która odbędzie się 4-6 lipca 2013 Warsztaty skierowane są do początkujących oraz doświadczonych ceramików.
Więcej o Warsztaty  dla początkujących oraz doświadczonych ceramików.
Wołosate - Maciek Więcek - specjalista od biegów ultra. 2013-06-21 WPIS ARCHIWALNY
ATAK NA REKORD GŁÓWNEGO SZLAKU BESKIDZKIEGO!!!
W 2006 roku Piotrek Kłosowicz ustanowił rekord GSB wynoszący 163 godziny. Było kilka przymiarek, kilka zapowiedzi próby pobicia, ale nie słyszeliśmy by komuś udało się pokonać 519km szlak szybciej. W czwartek - 20.06.2013 w Wołosatem na wschodnim końcu czerwonego szlaku stanie Maciek Więcek - specjalista od biegów ultra.
Więcej o ATAK NA REKORD GŁÓWNEGO SZLAKU BESKIDZKIEGO!!!
Przemyśl - DZIEŃ OTWARTY ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO 2013-06-19 WPIS ARCHIWALNY
VII edycja Święta Zamku Kazimierzowskiego "Od tradycji do współczesności"
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na VII edycję Święta Zamku Kazimierzowskiego "Od tradycji do współczesności"
Więcej o VII edycja Święta Zamku Kazimierzowskiego "Od tradycji do współczesności"
Jarosław - Koncerty , kiermasze , place zabaw... 2013-06-19 WPIS ARCHIWALNY
Dni Jarosławia 22-23 czerwca
Obok organizowanych w dniach 22-23 czerwca Dni Jarosławia, nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza, że dźwięki muzyki i echo wielu atrakcji, już od godziny 11.00, odbijać się będzie od murów kamienic położonych przy Rynku.
Więcej o Dni Jarosławia 22-23 czerwca
Polska - Akcja promocyjna Feelfree. 2013-06-18 WPIS ARCHIWALNY
35% rabatu na zakupy.
W dniach 15-30 czerwca kolejną akcję promocyjną proponuje turystom ogólnopolska sieć sklepów z odzieżą Feelfree. Promocja polega na tym, że każdy klient, który okaże sprzedawcy wydrukowany kupon -35%, przy dokonaniu zakupu produktów odzieżowych lub sprzętu marki Feel Free otrzyma rabat w wysokości 35%.
Więcej o 35% rabatu na zakupy.
Ustrzyki Dolne - Park Pod Dębami 2013-06-18 WPIS ARCHIWALNY
Rowerowe zmagania.
Piknik Rowerowy w ramach Dni Ustrzyk Dolnych to cykl zabaw z rowerem dla dzieci i młodzieży. Impreza odbędzie się w Parku Pod Dębami- 23 czerwca, godz. 13:00
Więcej o Rowerowe zmagania.
Podkarpacie - Akcja WOPR 2013-06-17 WPIS ARCHIWALNY
STOP DLA BRAKU WYOBRAŹNI
Akcja ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed brawurą oraz tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami nieprzemyślanych skoków do wody. Każdego roku zwłaszcza w okresie wakacji wielu młodych ludzi głównie chłopcy i mężczyźni, trafiają na wózki inwalidzkie z powodu braku wyobraźni podczas skoku do wody.
Więcej o STOP DLA BRAKU WYOBRAŹNI
Lesko - Amfiteatr 2013-06-17 WPIS ARCHIWALNY
XXVI edycja COUNTRY W BIESZCZADACH
XXVI edycja COUNTRY W BIESZCZADACH, której organizatorem jest Bieszczadzki Dom Kultury, odbędzie się jak co roku w leskim amfiteatrze . Podczas dwudniowej imprezy 5-6 lipca 2013 r. na scenie zaprezentują się następujące zespoły: Bluegrass Destroyers , Mała generała paczka, Strefa 50, Trace, John Kentucky Band, Conner. Całość poprowadzi Mariusz Zieliński. Imprezie towarzyszy Międzynarodowy Zlot Motocyklowy pod egidą Pirates of Roads z Krosna.
Więcej o XXVI edycja COUNTRY W BIESZCZADACH
Ustrzyki Dolne - Park Pod Dębami 2013-06-14 WPIS ARCHIWALNY
Dni Ustrzyk Dolnych
Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Ustrzycki Dom Kultury zapraszają na kolejną edycję imprezy Dni Ustrzyk Dolnych, która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 r. w "Parku Pod Dębami".
Więcej o Dni Ustrzyk Dolnych
Rzeszów - „Najpiękniejsze Święto Miasta” 2013-06-14 WPIS ARCHIWALNY
Wyróżnienie za „Festiwal Przestrzeni Miejskiej 2012”
11 czerwca 2013 roku w Berlinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Konkursu „Najpiękniejsze Święto Miasta”, który został zorganizowany przez Fundację „Lebendige Stadt” (Żywe Miasto) z Hamburga. Spośród 631 zgłoszeń do Konkursu, jakie napłynęły z różnych miast europejskich, 5 miast zostało nagrodzonych i 14 miast otrzymało wyróżnienia. Pierwsze miejsce zostało przyznane miastu Karlsruhe (Niemcy). Rzeszów znalazł się w gronie miast wyróżnionych, jako jedyne miasto z Polski.
Więcej o Wyróżnienie za „Festiwal Przestrzeni Miejskiej 2012”
Bieszczady - Stężnica 2013-06-14 WPIS ARCHIWALNY
III Piknik Rodzinny w Natura Park w Stężnicy k.Baligrodu
15 czerwca o godz. 14 w Stężnicy koło Baligrodu w Kompleksie Rekreacyjno Wypoczynkowym Natura Park po raz trzeci odbędzie się Wielki Piknik Rodzinny. Organizatorzy zapraszają do spędzenia sobotniego popołudnia właśnie z Nimi. Będzie moc niezapomnianych atrakcji: park linowy, ścianka wspinaczkowa, zorbing, przejażdżki quadowe, sumo…i wiele,wiele innych! A wszystko to przy dźwiękach hitów ostatnich lat!
Więcej o III Piknik Rodzinny w Natura Park w Stężnicy k.Baligrodu
Jasiel - Zródliska Jasiołki 2013-06-11 WPIS ARCHIWALNY
Pamięci żołnierzy WOP i kurierów beskidzkich
Tradycyjnie 10 czerwca w nieistniejącej wsi Jasiel na terenie rezerwatu „Źródliska Jasiołki” (Nadleśnictwo Rymanów) odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające 68-lecie powstania Wojsk Ochrony Pogranicza. Na terenie rezerwatu znajduje się pomnik żołnierzy WOP poległych w walkach i pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów w roku 1946.
Więcej o Pamięci żołnierzy WOP i kurierów beskidzkich
Rudawka Rymanowska - Promocja przyrody i piękna krajobrazu Beskidu Niskiego. 2013-06-11 WPIS ARCHIWALNY
„Międzyregionalny pokaz i zawody sikawek konnych połączonych z zawodami drwali”
Gmina Zarszyn przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego oraz z Gminą Besko, Gminą Rymanów i Nadleśnictwem Rymanów, Zakładem Doświadczalnym Instytutu Zootechniki w Odrzechowej w dniu 16 czerwca 2013r. organizuje w Rudawce Rymanowskiej „Międzyregionalny pokaz i zawody sikawek konnych połączonych z zawodami drwali”, którego celem jest popularyzacja zachowania pięknych tradycji pożarnictwa na wsi, walorów historycznych zabytkowych sikawek konnych , jak również promocja przyrody i piękna krajobrazu Beskidu Niskiego.
Więcej o „Międzyregionalny pokaz i zawody sikawek konnych połączonych z zawodami drwali”
Rymanów Zdrój - Park Zdrojowy 2013-06-11 WPIS ARCHIWALNY
XVIII Bieg do Źródeł Rymanowskich
Towarzystwo Sportowe Tytus Rymanów Zdrój zaprasza w dniu 16 czerwca (niedziela) na XVIII Bieg do Źródeł Rymanowskich, który odbędzie się w parku zdrojowym.
Więcej o XVIII Bieg do Źródeł Rymanowskich
Bieszczady - GOPR 2013-06-11 WPIS ARCHIWALNY
213 ratowników będzie czuwać w wakacje nad bezpieczeństwem turystów
Podczas tegorocznych wakacji nad bezpieczeństwem turystów w Bieszczadach i Beskidzie Niskim będzie czuwać 213 ratowników i kandydatów na ratowników górskich – poinformował naczelnik bieszczadzkiego GOPR Grzegorz Chudzik.
Więcej o 213 ratowników będzie czuwać w wakacje nad bezpieczeństwem turystów
Jasło - Rynek w Jaśle 2013-06-10 WPIS ARCHIWALNY
Polsko Słowacki Jarmark Pogranicza
Polsko Słowacki Jarmark Pogranicza to impreza która zaczyna się 12 czerwca i potrwa do 16 czerwca. Na rynku w Jaśle można będzie wysłuchać legend regionalnych oraz popróbować tradycyjnej polskiej i słowackiej kuchni.
Więcej o Polsko Słowacki Jarmark Pogranicza
Bieszczady - GOPR 2013-06-10 WPIS ARCHIWALNY
Bieg Rzeźnika
31 maja w Komańczy odbył się X jubileuszowy już Bieg Rzeźnika. Niemal 80 kilometrowa trasa wiodła z Komańczy przez Cisną, połoniny Wetlińską i Caryńską, aż do Ustrzyk Górnych. Grupę Bieszczadzką w tym roku reprezentowało 11 ratowników !!!
Więcej o Bieg Rzeźnika
Bieszczady - Obława 2013-06-10 WPIS ARCHIWALNY
Funkcjonariusze bieszczadzkiej SG łapali komandosa z USA! Wszystko nagrywała kamera Discovery
Od 31 maja do 4 czerwca funkcjonariusze z bieszczadzkiej Straży Granicznej brali udział w ćwiczeniach granicznych pk. „Manhunt” (Obława).
Więcej o Funkcjonariusze bieszczadzkiej SG łapali komandosa z USA! Wszystko nagrywała kamera Discovery
Rzeszów - Oznakuj swój rower 2013-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Zgłoś się do siedziby Straży Miejskiej w Rzeszowie w celu oznakowania roweru.
Zgłoś się do siedziby Straży Miejskiej w Rzeszowie w celu oznakowania roweru. Celem akcji jest ograniczenie ryzyka kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery, a tym samym zwiększenie możliwości odzyskania skradzionego mienia.
Więcej o Zgłoś się do siedziby Straży Miejskiej w Rzeszowie w celu oznakowania roweru.
Rzeszów - SteeetMobile w Rzeszowie 2013-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Aplikacja dla komórek
Rzeszów dołączył do miast, w których działa aplikacja mobilna StreetMobile, dzięki której bez problemu znajdziemy informacje na temat interesujących nas miejskich zabytków, restauracji, kin, teatrów, czy klubów. To kieszonkowy, mobilny przewodnik po otaczającej nas przestrzeni.
Więcej o Aplikacja dla komórek
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2013-06-08 WPIS ARCHIWALNY
II RAJD ŚLADAMI JÓZEFA PAWŁUSIEWICZA
Koło Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek przy Oddziale PTTK "Ziemia Sanocka" w Sanoku wraz z Stowarzyszeniem "Rajska Dolina" zapraszają na: II RAJD ŚLADAMI JÓZEFA PAWŁUSIEWICZA 15.06.2013 r. (sobota)
Więcej o II RAJD ŚLADAMI JÓZEFA PAWŁUSIEWICZA
Bieszczady - BdPN 2013-06-08 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”.
Więcej o Konkurs fotograficzny
Bircza - Urok archiwalnych zdjęć 2013-06-08 WPIS ARCHIWALNY
"Gmina Bircza w Starej Fotografii"
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki oraz Biblioteka w Birczy zapraszają do obejrzenia wystawy "Gmina Bircza w Starej Fotografii". Wystawa znajduje się w sali GOK I piętro.
Więcej o "Gmina Bircza w Starej Fotografii"
Bieszczady - Polana 2013-06-04 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzie groźne
W ostatnią środę maja w Polanie na terenie Nadleśnictwa Lutowiska niedźwiedź wdarł się na ogrodzone solidną siatką pastwisko zabijając dwie owce. Dzień później odwiedził zagrodę innego gospodarza, nie unosząc jednak żadnej zdobyczy.
Więcej o Niedźwiedzie groźne
Odrzykoń - Zamek Kamieniec 2013-06-04 WPIS ARCHIWALNY
"PODKARPACKA IZBA POETÓW".
Serdecznie zapraszamy 6 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 na spotkanie literackie z Wacławem Turkiem na zamku Kamieniec. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "PODKARPACKA IZBA POETÓW".
Więcej o "PODKARPACKA IZBA POETÓW".
Jarosław - Święto Niezapominajki w Nadleśnictwie Jarosław 2013-06-04 WPIS ARCHIWALNY
III Święto Polskiej Niezapominajki
Blisko 400 osób uczestniczyło w III Święcie Polskiej Niezapominajki, zorganizowanym 23 maja przez Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Nadleśnictwo Jarosław.
Więcej o III Święto Polskiej Niezapominajki
Brzozów - Dni Brzozowa 2013 2013-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Raz Dwa Trzy i inni...
Już w najbliższy weekend 5-9 czerwca władze Brzozowa zapraszają na szereg imprez w ramach Dni Brzozowa 2013. Informacje na plakacie.
Więcej o Raz Dwa Trzy i inni...
Odrzykoń - Zamek Kamieniec 2013-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Na Kamieńcu odkryto nieznaną dotąd komnatę
Wzbogaciła się wiedza o ruinach XIV-wiecznej warowni Kamieniec w Odrzykoniu. W tzw. Zamku Średnim znaleziono nowe pomieszczenia i fragmenty pięknych, barwnych kafli z XVI wieku. Odkryto je podczas ostatnich prac archeologicznych.
Więcej o Na Kamieńcu odkryto nieznaną dotąd komnatę
Lesko - Dni Leska 2013 2013-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Moc atrakcji w afiteatrze
Do leskiego amfiteatru zapraszamy na Dni Leska 2013. Gwiazdą pierwszego dnia był charyzmatyczny wokalista Jacek Dewódzki z zespołem Kontrabanda. 2 czerwca •godz. 16 - impreza dla dzieci - Bajkowe spotkanie z Pippi •godz. 17 - mini koncert Kuby Januszczaka •godz. 17.30 - występy taneczne •godz. 18.30 - szalona zabawa dla dzieci
Więcej o Moc atrakcji w afiteatrze
Sanok - Nowe oznakowanie i dodatkowe tablice na Szlaku Szwejka 2013-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Szlak "Śladami dobrego wojaka Szwejka" będzie odnowiony
Nowe oznakowanie i dodatkowe tablice informacyjne pojawią się na szlaku "Śladami dobrego wojaka Szwejka" miedzy Sanokiem (Podkarpackie) a Humennem na Słowacji.
Więcej o Szlak "Śladami dobrego wojaka Szwejka" będzie odnowiony
Bieszczady - Komańcza-Cisna 2013-05-31 WPIS ARCHIWALNY
X Bieg Rzeźnika
Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem miłośników biegania i Bieszczadów. Blisko osiemdziesięcio kilometrowa trasa wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.
Więcej o X Bieg Rzeźnika
Bieszczady - GOPR 2013-05-31 WPIS ARCHIWALNY
Letnie szkolenie psów ratowniczych GOPR
W dniach 15-19 maja odbyło się kolejne szkolenie psów ratowniczych GOPR. Tym razem miejscem spotkania zespołów ratowniczych z psami była miejscowość Rzeczka należąca do terenu działania Grypy Wałbrzysko-Kłodzkiej. W zajęciach wzięło udział 14 psów w tym pies Raby z Grupy Bieszczadzkiej.
Więcej o Letnie szkolenie psów ratowniczych GOPR
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2013-05-31 WPIS ARCHIWALNY
39. Jarmark Folklorystyczny
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaprasza na 39. Jarmark Folklorystyczny, który odbędzie się 2 czerwca 2013 r. od godziny 15:00 do 19:30 na terenie Parku Etnograficznego.
Więcej o 39. Jarmark Folklorystyczny
Sanok - Park Wodny 2013-05-29 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs na opracowanie koncepcji centrum wodnego w Sanoku
Spółka Park Wodny w Sanoku ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej na realizację zadania inwestycyjnego pn. budowa Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku. Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do negocjacji w trybie z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego.
Więcej o Konkurs na opracowanie koncepcji centrum wodnego w Sanoku
Bieszczady - Cień PRL-u 2013-05-28 WPIS ARCHIWALNY
III Wetliński Jarmark sztuki
Zbliża się kolejny długi majowy weekend (30.05 – 2.06.2013 r.). Galeria Smolarnia zaprasza wszystkie twórcze duże, miłośników dobrego jedzenia i folkowej nuty na III edycje Wetlińskiego Jarmarku Sztuki.
Więcej o III Wetliński Jarmark sztuki
Bieszczady - Stuposiany 2013-05-28 WPIS ARCHIWALNY
Zapraszamy na pokazy astronomiczne do Stuposian
W ramach realizowanego projektu „Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty Turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba do wzięcia udziału w pokazach astronomicznych, które odbędą się dnia 31.05.2013 r. w Stuposianach.
Więcej o Zapraszamy na pokazy astronomiczne do Stuposian
Ustrzyki Dolne - Album o Ustrzykach 2013-05-28 WPIS ARCHIWALNY
Wydanie II uzuoełnione i poprawione
Mając na uwadze promocję walorów turystycznych i krajobrazowych naszej „małej ojczyzny”, gmina Ustrzyki Dolne wydała album „Ustrzyki Dolne”. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region do zapoznania się z tym ciekawym wydawnictwem.
Więcej o Wydanie II uzuoełnione i poprawione
Roztocze - Roztoczański Park Narodowy 2013-05-27 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs fotograficzny "Roztocze w obiektywie"
Roztoczański Park Narodowy organizuje konkurs fotograficzny "Roztocze w obiektywie". Więcej informacji na stronie Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Więcej o Konkurs fotograficzny "Roztocze w obiektywie"
Krempna - Magurski Park Narodowy 2013-05-27 WPIS ARCHIWALNY
Zapłać SMS za bilet
21 maja 2013 roku, Magurski Park narodowy udostępnił SMSową usługę sprzedaży biletów wstępu na piesze szlaki turystyczne w granicach MPN. Nowa usługa ułatwia zakup biletu bez konieczności udawania się do punktu sprzedaży biletów, wystarczy zasięg telefonii komórkowej.
Więcej o Zapłać SMS za bilet
Karpaty - Transhumance-Transhumance 2013-05-27 WPIS ARCHIWALNY
Redyk rozpoczęty
W sobotę 11 maja, z Rotbav w okolicach Braszowa z rumuńskiej Transylwanii wyruszyli w międzynarodową wędrówkę bacowie uczestniczący w Redyku Karpackim. To historyczna wędrówka pasterska przez Karpaty śladami przodków, która podąża szlakiem dającym początek dzisiejszemu życiu w górach.
Więcej o Redyk rozpoczęty
Sanok - Wzgórze Zamkowe 2013-05-26 WPIS ARCHIWALNY
Sanok Pięknieje
Prace przy rewitalizacji wzgórza zamkowego w Sanoku po woli się kończą. Otoczenie Muzeum Historycznego pięknieje.
Więcej o Sanok Pięknieje
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2013-05-26 WPIS ARCHIWALNY
III Noce Galicyjskie
Do dzisiaj trwają Noce Kultury Galicyjskiej w Sanoku. Miasto przez trzy dni było stolicą kultury w regionie. Wszystko za sprawą III edycji imprezy . Choć z zaproszeniami na finałowe koncerty mogą być problemy to organizatorzy przygotowali masę dodatkowych imprez i atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź program.
Więcej o III Noce Galicyjskie
Sanok - X Zlot Grupy Galicja 2013-05-16 WPIS ARCHIWALNY
Harley Na Rynku W Sanoku
W sobotę, 18 maja br. na sanockim Rynku będzie głośno za sprawą miłośników legendarnych amerykańskich motocykli Harley Davidson.
Więcej o Harley Na Rynku W Sanoku
Bieszczady - Łopienka 2013-05-16 WPIS ARCHIWALNY
IKONA JAKO PRZESTRZEŃ SPOTKANIA I POJEDNANIA -
Stowarzyszenie „Rajska Dolina” serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej, V Międzynarodowego Pleneru Fotografii i Ikono-pisania, pt. „IKONA JAKO PRZESTRZEŃ SPOTKANIA I POJEDNANIA”, który odbędzie się dnia 19 V 2013r.(niedziela), o godzinie 15.00, w cerkwi w Łopience.
Więcej o IKONA JAKO PRZESTRZEŃ SPOTKANIA I POJEDNANIA -
Załuż - Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2013-05-16 WPIS ARCHIWALNY
39 Bieszczadzki Wyścig Górski
Do rozegrania pierwszych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pozostały dwa dni, a już dziś wiemy, że na bieszczadzkiej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawi się 90 zawodników, w tym zagraniczni kierowcy ze Słowacji oraz Serbii.
Więcej o 39 Bieszczadzki Wyścig Górski
Krempna - Muzeum Magurskiego Parku Narodowego 2013-05-14 WPIS ARCHIWALNY
Noc Muzeów 18 Maja - darmowe wejścia
Pierwszy raz w tym roku Ośrodek Edukacyjny wraz z Muzeum MPN w Krempnej będzie otwarty w Noc Muzeów 18 maja 2013r. Oprócz darmowych wejść w godzinach od 17 do 24, przygotowane będą dodatkowe atrakcje.
Więcej o Noc Muzeów 18 Maja - darmowe wejścia
Jasło - Muzeum Regionalne 2013-05-14 WPIS ARCHIWALNY
NOC MUZEÓW 2013 w Muzeum Regionalnym w Jaśle
Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na bezpłatne zwiedzanie w ramach Nocy Muzeów 2013. Wstęp bezpłatny do Muzeum na wystawy i imprezy. Czas zwiedzania : godz.10.00 – 24.00. Wręczenie wyróżnień i nagród dla osób wspierających działalność Muzeum – godz. 18.00. Od godz. 20.00 – 22.00 II-częściowy koncert muzyki dawnej, wykonawca : „VOX ANGELI”. Cz.I – pieśni maryjne. Cz.II – pieśni miłosne. W przerwach koncertu prezentacje multimedialne. Zapraszamy.
Więcej o NOC MUZEÓW 2013 w Muzeum Regionalnym w Jaśle
Przemyśl - Miasto turystyczne-Twierdza Przemyśl nagrodzone. 2013-05-13 WPIS ARCHIWALNY
Eden dla Przemyśla
Podczas Dnia Ziemi 28 kwietnia br., Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej wręczyła dyplomy laureatom tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną - EDEN. Nagrodę główną otrzymało Miasto turystyczne – Twierdza Przemyśl.
Więcej o Eden dla Przemyśla
Polska Wschodnia - Pomóż zaprojektować trasy rowerowe w Polsce Wschodniej 2013-05-13 WPIS ARCHIWALNY
Bądźmy ekspertami
„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, i warmińsko-mazurskie.
Więcej o Bądźmy ekspertami
Krosno - Bezpłatne lub ulgowe zwiedzanie 2013-05-13 WPIS ARCHIWALNY
Noc Muzeów 2013
Muzeum Podkarpackie, Muzeum Rzemiosła - Piwnica PodCieniami i wieża farna, Galeria Sztuki BWA, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Muzeum Misyjne Sióstr Misjonarek oraz Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce zapraszają na VII Noc Muzeów, która rozpocznie się 18 maja 2013 (sobota) o godzinie 16.00. Do każdego z miejsc wstęp wolny lub w cenie promocyjnej.
Więcej o Noc Muzeów 2013
Małopolska - XV Dni Dziedzictwa Kulturowego 2013-05-10 WPIS ARCHIWALNY
Zwiedzanie z fachowym komentarzem
W ramach XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego wybrano 15 zabytków, zlokalizowanych na 5 trasach zwiedzania, które zostaną zaprezentowane podczas dwóch majowych weekendów.
Więcej o Zwiedzanie z fachowym komentarzem
Beskid Niski - XXIII Kermesz Łemkowski w Olchowcu 2013-05-10 WPIS ARCHIWALNY
Łemkowskie słychać melodie
W malowniczym krajobrazie Olchowca bez telefonu komórkowego łemkowskie słychać melodie…Już niedługo w Olchowcu odbędzie się XXIII Kermesz Łemkowski.
Więcej o Łemkowskie słychać melodie
Rzeszów - Rzeszowska Nike niszczeje 2013-05-10 WPIS ARCHIWALNY
Darzony sympatią przez mieszkańców Rzeszowa Pomnik Czynu Rewolucyjnego potrzebuje pomocy.
Darzony sympatią przez mieszkańców Rzeszowa Pomnik Czynu Rewolucyjnego potrzebuje pomocy. Ten najbardziej rozpoznawalny symbol miasta jest kiepskim stanie technicznym.
Więcej o Darzony sympatią przez mieszkańców Rzeszowa Pomnik Czynu Rewolucyjnego potrzebuje pomocy.
Bieszczady - Wetlina 2013-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Nowy Punkt Ratunkowy w Wetlinie
W kwietniu nastąpiło oficjalne otwarcie Punktu Ratunkowego w schronisku "Pod wysoką połoniną" na Piotrowej Polanie w Starym Siole/Wetlinie. Kierownikiem obiektu jest ratownik Tomasz Ostrowski, który gazduje tam wraz ze swoją żoną Agnieszką.
Więcej o Nowy Punkt Ratunkowy w Wetlinie
Bieszczady - Majówka za nami 2013-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Turyści są lepiej przygotowani, ale brakuje im wyobraźni
Jak zwykle w majówkę Bieszczady odwiedziło tysiące turystów. Goprowcy mówią, że mimo sporego ruchu, było spokojnie. - Ludzie są lepiej przygotowani do turystyki górskiej, ale ciągle brakuje im wyobraźni – mówi ratownik Paweł Szopa.
Więcej o Turyści są lepiej przygotowani, ale brakuje im wyobraźni
Bieszczady - Myczków 2013-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Muzeum Kultury Bojków
W niedzielę 5 maja miało miejsce oficjalne otwarcie Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Bojkowie – grupa etniczna ukraińskich górali mieszanego pochodzenia: rusińskiego i wołoskiego, zamieszkująca Karpaty Wschodnie od Wysokiego Działu w Bieszczadach na zachodzie, do doliny Łomnicy w Gorganach.
Więcej o Muzeum Kultury Bojków
Sękowa - II Piknik Historyczny 2013-05-05 WPIS ARCHIWALNY
Inscenizacja bitwy pod Gorlicami
Przy pięknej pogodzie, w dniu 2 maja w Sękowej na "Pańskich Polach", w pobliżu obiektu sportowego ,,Orlik" mieliśmy okazję zobaczyć po raz trzeci rekonstrukcję wielkiej bitwy z 2 maja 1915 r. zwaną Bitwą pod Gorlicami.
Więcej o Inscenizacja bitwy pod Gorlicami
Dukla - Pustelnia św. Jana 2013-04-30 WPIS ARCHIWALNY
Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
21 kwietnia br. w piękną, słoneczną niedzielę około 1000 motocyklistów zajechało swymi motorami na Pustelnię św. Jana z Dukli, aby wziąć udział w Rozpoczęciu Beskidzkiego Sezonu Motocyklowego.
Więcej o Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
Krosno - RDLP 2013-04-30 WPIS ARCHIWALNY
Fotopułapki pomagają wykryć sprawców leśnych wykroczeń
W marcu i kwietniu nasila się penetracja lasów przez właścicieli samochodów terenowych, dla których atrakcję stanowią wiosenne kałuże i błoto. Strażnicy leśni ukarali już kilkunastu z nich mandatami karnymi. Przez pewien czas nieuchwytni byli zwolennicy rajdów terenowych w lasach leśnictwa Grabownica na terenie Nadleśnictwa Brzozów, którzy nie pozwalali się złapać na gorącym uczynku. Dopiero wykorzystanie fotopułapek do monitoringu terenu dało pozytywny efekt.
Więcej o Fotopułapki pomagają wykryć sprawców leśnych wykroczeń
Krosno - Kościół Farny 2013-04-30 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa Ikon Małgorzaty Dawidiuk
Około 50 współczesnych ikon, namalowanych na starych, zniszczonych deskach oraz na płótnie można od piątku oglądać na wystawie w wieży-dzwonnicy kościoła farnego w Krośnie.
Więcej o Wystawa Ikon Małgorzaty Dawidiuk
Podkarpacie - Majowy weekend 2013-04-28 WPIS ARCHIWALNY
Morze atrakcji
Zawody balonowe, wycieczki w góry, podróże bieszczadzką kolejką leśną, rejsy po Zalewie Solińskim i bogata oferta muzeów - to niektóre propozycje na majowy weekend na Podkarpaciu.
Więcej o Morze atrakcji
Cisna - Majdan 2013-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Czerwony kolor wagonów.
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej wyszła z inicjatywą spotkania z przewodnikami które odbyło się w dniu 20 kwietnia 2013 r. (sobota) o godz 10:00 w Majdanie.
Więcej o Czerwony kolor wagonów.
Przemyśl - Stacja Przemyśl 2013-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Nowy Punkt Informacji Turystycznej
W dniu 24 kwietnia, o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Informacji Turystycznej pn. „Stacja Przemyśl” w holu głównym dworca PKP. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla uroczystościom towarzyszył Pan Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, który otworzył symbolicznym przecięciem wstęgi działalności punktu it.
Więcej o Nowy Punkt Informacji Turystycznej
Sanok - Starostwo powiatowe 2013-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Wspólna promocja Sanoka ze Świdnikiem na Słowacji
Promocja kultury, regionalnych potraw i zwyczajów – to główne założenia projektu, który Powiat Sanocki realizuje wspólnie z miastem Świdnik na Słowacji.
Więcej o Wspólna promocja Sanoka ze Świdnikiem na Słowacji
Sanok - Muzeum Historyczne 2013-04-25 WPIS ARCHIWALNY
„Dzień Wolnej Sztuki”
W związku z przyłączeniem się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Wolnej Sztuki” Muzeum Historyczne w Sanoku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dnia 27 kwietnia na godzinę 12:00 do wspólnego, powolnego i aktywnego oglądania przez ok. 1 godzinę 5 wybranych dzieł ze stałej ekspozycji muzealnej.
Więcej o „Dzień Wolnej Sztuki”
Solina-Polańczyk - Dni Gminy Solina 2013-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Ona tańczy dla mnie
Jak co roku Solina przygotowała moc atrakcji w ramach Dni Gminy Solina. Impreza potrwa od czwartku 2 Maja do niedzieli 5 maja. Jedna z gwiazd - zespół Weekend zaśpiewa na pewno swój największy przebój " Ona tańczy dla mnie"
Więcej o Ona tańczy dla mnie
Sanok - Galeria Zdzisława Beksińskiego 2013-04-24 WPIS ARCHIWALNY
Przybywa zwiedzających
Ponad 65 tys. osób odwiedziło otwartą rok temu Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Wśród turystów dominują Polacy.
Więcej o Przybywa zwiedzających
Zagórz - Szaleńswo na torowisku 2013-04-24 WPIS ARCHIWALNY
X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej (organizator) oraz partnerzy: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Gmina Zagórz, Powiat Sanocki, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu – zapraszają wszystkich miłośników kolei na tytułową imprezę, która odbędzie się w Zagórzu w dniach 1 – 3 maja.
Więcej o X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy
Sanok - BWA 2013-04-23 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa - „Cień Czarnobyla”
BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy „Cień Czarnobyla”, który odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godzinie 18:00. Inauguracja wystawy zbiega się z 27. rocznicą katastrofy atomowej w Czarnobylu.
Więcej o Wystawa - „Cień Czarnobyla”
Jasło - Niezwykła droga zwykłych ludzi 2013-04-23 WPIS ARCHIWALNY
Camino de Santiago de Compostela
Jasielski Dom Kultury zaprasza na spotkanie pod nazwą 'Niezwykła droga zwykłych ludzi', w ramach '33. Studni Kulturalnej JDK' Camino de Santiago de Compostela Spotkanie z Łukaszem Władyką Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia o godz. 18:00 w Jasielskim Domu Kultury
Więcej o Camino de Santiago de Compostela
Jasło - Jasielski Dom Kultury 2013-04-23 WPIS ARCHIWALNY
'Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki'
Jasielski Dom Kultury zaprasza na 'Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki'
Więcej o 'Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki'
Krosno - Balony nad Krosnem 2013-04-23 WPIS ARCHIWALNY
Czternaste loty balonowe nad Krosnem już wkrótce
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Fundacja Otwartych Serc, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza, Magazyn Lotniczy "Skrzydlata Polska" i Urząd Miasta Krosna zapraszają na imprezę plenerową "Balony nad Krosnem", która odbędzie się w dniach 1-5 maja 2013 (środa-niedziela) w ramach XIV Górskich Zawodów Balonowych. Wstęp wolny.
Więcej o Czternaste loty balonowe nad Krosnem już wkrótce
Beskid Niski - Olchowiec 2013-04-22 WPIS ARCHIWALNY
XXIII Kermesz w Olchowcu
Zapraszamy na XXIII kermesz do Olchowca, który odbędzie się w dniach 18 i 19 maj.
Więcej o XXIII Kermesz w Olchowcu
Beskid Niski - Gorlice 2013-04-22 WPIS ARCHIWALNY
III Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficznym "Mój Beskid Niski"
Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dusana Jurkovica w Gorlicach zaprasza młodzież szkolną do udziału w III Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym "Mój Beskid Niski"
Więcej o III Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficznym "Mój Beskid Niski"
Bieszczady - Cisna 2013-04-22 WPIS ARCHIWALNY
Koncert Domu o Zielonych Progach
Dom o Zielonych Progach zagra podczas długiego weekendu majowego w Bieszczadach. 3 maja godzina 19:00 Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w przedsprzedaży cenie 25 zł można rezerwować w Gminnym Centrum Kultury i Edukacji w Cisnej tel.: 013 468 64 65. W dniu koncertu od godziny 16:00 bilety będą po 30 zł.
Więcej o Koncert Domu o Zielonych Progach
Dukla - Rozśpiewana Dukla 2013-04-19 WPIS ARCHIWALNY
XVIII Wojewódzka Giełda Piosenki Turystycznej
Już dzisiaj rozpoczyna się XVIII Wojewódzka Giełda Piosenki Turystycznej która potrwa do 20 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
Więcej o XVIII Wojewódzka Giełda Piosenki Turystycznej
Sanok - Koniec eliminacji do XLI Turnieju Turystyczno Krajoznawczego 2013-04-19 WPIS ARCHIWALNY
Gimnazjum nr.2 i I Liceum Ogólnokształcące zwycięzcami
Zakończyły się zorganizowane przez PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” powiatowe eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego PTTK w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Więcej o Gimnazjum nr.2 i I Liceum Ogólnokształcące zwycięzcami
Trzcinica - Skansen Archeologiczny Karpacka Troja 2013-04-18 WPIS ARCHIWALNY
Cykl Imprez - Dotknij Przeszłości
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy już teraz zaprasza na cykl imprez z których pierwsza to " Od Troi po Bałtyk - Dawni Madziarzy"
Więcej o Cykl Imprez - Dotknij Przeszłości
Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza 2013-04-17 WPIS ARCHIWALNY
XII Krośnieńskie Dni Tańca
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) zaprasza na XII Krośnieńskie Dni Tańca, które obejmują dni: 19, 21, 23, 25 i 28 kwietnia 2013.
Więcej o XII Krośnieńskie Dni Tańca
Krosno - V edycjia akcji 2013-04-17 WPIS ARCHIWALNY
Czysty Wisłok
V edycja akcji Czysty Wisłok wyjątkowo udana. Tym razem na apel inicjatora odpowiedziało około 35 osób. Zebrano aż 70 worków śmieci.
Więcej o Czysty Wisłok
Dukla - Pustelnia św. Jana z Dukli 2013-04-15 WPIS ARCHIWALNY
V Beskidzkie rozpoczęcie sezonu turystycznego
Już po raz piąty organizowane jest na Pustelni Św. Jana z Dukli w Trzcianie Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.
Więcej o V Beskidzkie rozpoczęcie sezonu turystycznego
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2013-04-15 WPIS ARCHIWALNY
Wydłużenie godzin pracy.
Z uwagi na zainteresowanie naszą ofertą wydłużyliśmy w sezonie letnim 2013 godziny obsługi ruchu turystycznego. Szczegółowe informacje i ceny biletów na stronie: www.muzeumrzemiosla.pl. Zapraszamy!
Więcej o Wydłużenie godzin pracy.
Krosno - Podkarpacka Izba Gospodarcza 2013-04-15 WPIS ARCHIWALNY
Szkolenia dla branży turystycznej
Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie zaprasza osoby pracujące w branży turystycznej na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego lub miasta Krosna, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kwalifikacje na dofinansowane szkolenia. Nabór od 11 do 24 kwietnia 2013 roku.
Więcej o Szkolenia dla branży turystycznej
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2013-04-10 WPIS ARCHIWALNY
Słowackie zabytki archeologiczne na wystawie w Krośnie
Prawie pół tysiąca zabytków archeologicznych ze zbiorów Muzeum Wschodniosłowackiego w Koszycach na Słowacji od środy można oglądać na wystawie w Muzeum Podkarpackim w Krośnie. Najstarsze pochodzące z neolitu zabytki mają osiem tysięcy lat.
Więcej o Słowackie zabytki archeologiczne na wystawie w Krośnie
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-04-10 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 10.04.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 10.04.2013 Pogoda Temperatura 4 stopnie w plusie wiatr 10km/h opad brak warstwa śniegu 85cm
Więcej o Warunki Pogodowe 10.04.2013
Sanok - Restauracja Pod Zegarem 2013-04-10 WPIS ARCHIWALNY
Wieczór z podróżnikiem
Restauracja " Pod Zegarem" oraz Biuro Oddziału PTTK " Ziemia Sanocka" zapraszają na spotkanie z cyklu " Wieczór z Podróżnikiem" Bieszczady w obiektywie zaprezentuje Marek Kusiak
Więcej o Wieczór z podróżnikiem
Podkarpacie - Są pieniądze dla zabytków 2013-04-09 WPIS ARCHIWALNY
9,5 miliona z budżetu wojewody na ochronę podkarpackich zabytków
Ponad 9,5 miliona złotych z budżetu wojewody podkarpackiego przeznaczonych zostanie w bieżącym roku na ochronę zabytków na Podkarpaciu.
Więcej o 9,5 miliona z budżetu wojewody na ochronę podkarpackich zabytków
Przemyśl - Podziemia katedry w Przemyślu dostępne dla zwiedzających 2013-04-09 WPIS ARCHIWALNY
Zgoda władz kościelnych
Podziemia katedry w Przemyślu mają być dostępne dla zwiedzających Władze kościelne wyraziły na to zgodę - teraz trzeba jeszcze wzmocnić fundamenty świątyni i uporządkować dawne krypty.
Więcej o Zgoda władz kościelnych
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-04-08 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 08.04.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 08.04.2013 Pogoda Temperatura -1 wiatr 10km/h opady brak warstwa śniegu 85cm Warunki dobre.
Więcej o Warunki Pogodowe 08.04.2013
Beskidy - Konkurs Fotograficzny 2013-04-07 WPIS ARCHIWALNY
"Szukamy wiosny w Beskidach"
Agencja Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek włączyła się w ogólnopolski nurt poszukiwania wiosny. W całym kraju biało, śnieżnie i mroźno, ale może gdzieś Wam udało się znaleźć oznaki wiosny? Jeżeli lubicie robić zdjęcia, gorąco zatem zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym "Szukamy wiosny w Beskidach".
Więcej o "Szukamy wiosny w Beskidach"
Stara Wieś - Bazylika OO. Jezuitów 2013-04-03 WPIS ARCHIWALNY
Koncert Nowej Ewangelizacji
7 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Bazylice o. Jezuitów w Starej Wsi odbędzie się Koncert Nowej Ewangelizacji. Spotkanie honorowym patronatem objął m.in. metropolita przemyski abp Józef Michalik. Szczegóły na plakacie.
Więcej o Koncert Nowej Ewangelizacji
Polska - Polak, który przejechał rowerem Australię 2013-04-03 WPIS ARCHIWALNY
10 tys. kilometrów rowerem
10 tys. kilometrów rowerem po Australii przejechał 22-letni chłopak, który po operacji guza mózgu miał spędzić resztę życia na wózku inwalidzkim. Joachim Czerniak z Mosiny koło Poznania i troje uczestników jego wyprawy rehabilitacyjnej wrócili przed Wielkanocą do Polski.
Więcej o 10 tys. kilometrów rowerem
Rzeszów - Wojewódzki Dom Kultury 2013-04-03 WPIS ARCHIWALNY
Koncert " Być Solą Ziemi"
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie 3 kwietnia o godz. 10:00 zaprasza na koncert pt. 'Być Solą Ziemi', w ramach cyklu 'Młodzi-Młodym' z okazji IX Narodowego Dnia Życia.
Więcej o Koncert " Być Solą Ziemi"
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2013-04-03 WPIS ARCHIWALNY
30 lat przygody ze szkłem. Wystawa jubileuszowa prof. Kazimierza Pawlaka
Od 4 kwietnia w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zwiedzać będzie można wystawę dzieł jednego z najbardziej znanych i zasłużonych polskich artystów szkła prof. Kazimierza Pawlaka. Związany z wrocławską ASP twórca obchodził w zeszłym roku 30-lecie pracy artystycznej, z okazji której przygotował niecodzienną wystawę podsumowującą swoją dotychczasową drogę artystyczną.
Więcej o 30 lat przygody ze szkłem. Wystawa jubileuszowa prof. Kazimierza Pawlaka
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-04-03 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 03.04.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.04.2013 Pogoda Temperatura 0 Wiatr 5km/h opady deszczu warstwa śniegu 90cm
Więcej o Warunki Pogodowe 03.04.2013
Krosno - Podkarpackie Trójmiasto 2013-04-02 WPIS ARCHIWALNY
Rozszerzenie współpracy.
Jasło, Krosno i Sanok podpisały list intencyjny o rozszerzeniu współpracy w ramach Podkarpackiego Trójmiasta. Stało się to 22 marca br. w Urzędzie Miasta Krosna.
Więcej o Rozszerzenie współpracy.
Ustrzyki Dolne - Park Pod Dębami 2013-04-02 WPIS ARCHIWALNY
Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich
13 kwietnia br na trasie wyznaczonej w parku "Pod Dębami" odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie.
Więcej o Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich
Karpaty - Redyk Karpacki 2013-04-02 WPIS ARCHIWALNY
Transhumance
Znana jest już trasa Redyku Karpackiego „Transhumance”, który rozpocznie się 11 maja br., a zakończy 15 września. Sanok, oprócz tego, że jest jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia, to również stanie się miejscem międzynarodowej konferencji „Na pasterskim szlaku”, która będzie towarzyszyła Redykowi.
Więcej o Transhumance
Bieszczady - Tarnica 2013-03-30 WPIS ARCHIWALNY
Pomimo zakazu pielgrzymi weszli na Tarnicę
Blisko trzy tysiące pielgrzymów w Wielki Piątek wzięło udział w Bieszczadzkiej Drodze Krzyżowej, zakończonej wejściem na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m.). Wczoraj dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego podjęła decyzję o nieudostępnianiu szlaków.
Więcej o Pomimo zakazu pielgrzymi weszli na Tarnicę
Bieszczady - Pielgrzymi nie wyjdą na Tarnicę. 2013-03-29 WPIS ARCHIWALNY
Jest zbyt niebezpieczne"
Tradycyjna droga krzyżowa w Bieszczadach będzie, ale wierni nie wejdą na Tarnicę tylko przejdą Przełęczą Bukowską. Przy zamkniętych szlakach będą czuwać pracownicy parku.
Więcej o Jest zbyt niebezpieczne"
Krosno - RDLP 2013-03-28 WPIS ARCHIWALNY
Złodziej stroiszu złapany
Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Krasiczyn wspólnie z policjantami zatrzymali podczas kontroli drogowej w miejscowości Śliwnica samochód dostawczy marki volkswagen LT 40D, w którym przewożony był stroisz jodłowy.
Więcej o Złodziej stroiszu złapany
Przemyśl - Unijne pieniądze dla fortów 2013-03-27 WPIS ARCHIWALNY
5 milionów euro dla zabytków Twierdzy Przemyśl
W połowie czerwca rozpocznie się "odkrzaczanie" zabytków Twierdzy Przemyśl, oraz budowa prowadzących do nich dróg. Na ten cel zaplanowano 5 milionów euro z funduszy unijnych.
Więcej o 5 milionów euro dla zabytków Twierdzy Przemyśl
Kalwaria Pacławska - Zima wygrała 2013-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Odwołano Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej
Nie odbędzie się tradycyjne Misterium Męki Pańskiej, odgrywane od wielu lat w Kalwarii Pacławskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Powodem są trudne warunki atmosferyczne.
Więcej o Odwołano Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej
Bieszczady - Droga Krzyżowa na Tarnicę 2013-03-26 WPIS ARCHIWALNY
GOPR i BPN do turystów i uczestników Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej
Grupa bieszczadzka GOPR oraz Bieszczadzki Park Narodowy proszą turystów oraz pielgrzymów, którzy w Wielki Piątek planują udział w Drodze Krzyżowej na Tarnicę o "rozwagę w podejmowaniu decyzji o uczestnictwie i wyborze trasy". W górach są trudne, zimowe warunki.
Więcej o GOPR i BPN do turystów i uczestników Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 26.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 26.03.2013 Pogoda Temperatura -5 wiatr brak opad:delikatny śnieg Warstw śniegu 95cm Wszystkie trasy otwarte
Więcej o Warunki Pogodowe 26.03.2013
Podkarpacie - II Edycja Konkursu Miast 2013-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Pokaż wreszcie co masz w mieście
Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu "Pokaż wreszcie co masz w mieście". Podziel się zdjęciami ze swoich podróży i wygrywaj atrakcyjne nagrody, m.in. weekend w wybranym mieście w Europie, książki z autografem Martyny Wojciechowskiej i wiele innych.
Więcej o Pokaż wreszcie co masz w mieście
Góry - Trudne warunki na szlakach 2013-03-26 WPIS ARCHIWALNY
GOPR apeluje o ostrożność w górach
Mimo wiosny w kalendarzu w górach wciąż panują warunki zimowe. W Beskidzie Sądeckim i Niskim oraz w Bieszczadach wiele szlaków jest zawianych i nieprzetartych.
Więcej o GOPR apeluje o ostrożność w górach
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-25 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 25.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 25.03.2013 Pogoda Temperatura -8 wiatr brak, opad brak warstwa śniegu 100cm Wszystkie trasy czynne.
Więcej o Warunki Pogodowe 25.03.2013
Polańczyk - Osobliwości Bieszczadów 2013-03-25 WPIS ARCHIWALNY
PUSTELNIK JANO
Jan Darecki „Jano" - W wieku 24 lat przerywa studia i z rodzinnego Rzeszowa wyjeżdża w Bieszczady aby realizować swoje nietypowe i szalone marzenia. Pragnie żyć w skrajnej nędzy jako człowiek bezdomny oraz jako pustelnik w lesie poza cywilizacją.
Więcej o PUSTELNIK JANO
Krosno - Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych 2013-03-24 WPIS ARCHIWALNY
"Wiosna w Czarnorzecko - Strzyżowskim Parku Krajobrazowym".-KOnkurs
Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie z siedziba w Dukli oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnych nr 14 w Krośnie organizuje III edycję konkursu fotograficznego: "Wiosna w Czarnorzecko - Strzyżowskim Parku Krajobrazowym".
Więcej o "Wiosna w Czarnorzecko - Strzyżowskim Parku Krajobrazowym".-KOnkurs
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-24 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 24.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 24.03.2013 Pogoda Pogoda -5 Wiatr brak opad brak Warstwa śniegu 100cm Pięknie słonecznie, trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 24.03.2013
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-23 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 23.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 23.03.2013 Pogoda Warstwa śniegu 100cm wiatr brak opady brak Pogoda słonecznie, wszystkie trasy czynne Z poważaniem, KiczeraSki
Więcej o Warunki Pogodowe 23.03.2013
Bieszczady - Śnieg nie przeszkadza niedźwiedziom 2013-03-22 WPIS ARCHIWALNY
Mimo powrotu zimy niedźwiedzie aktywne
Obfite opady śniegu, które w ostatnim okresie nawiedziły Podkarpacie, nie przeszkadzają w aktywności bytującym tu niedźwiedziom. Codziennie leśnicy spotykają te drapieżniki na leśnych duktach, a tropy i ślady żerowania widoczne są też na karmach dla zwierzyny łownej.
Więcej o Mimo powrotu zimy niedźwiedzie aktywne
Sanok - Miasteczko Galicyjskie 2013-03-21 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs Palm Wielkanocnych
Już w najbliższą niedzielę w sanockim skansenie niezwykła uroczystość. Starosta Sanocki zaprasza na Msze Świętą połączoną z konkursem Palm Wielkanocnych.
Więcej o Konkurs Palm Wielkanocnych
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-21 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 21.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 21.03.2013 Pogoda Temp 1 wiatr brak opady brak warstwa Śniegu 85cm piękna słoneczna pogoda, wszystkie trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 21.03.2013
Podkarpacie - Enoturystyka kwitnie 2013-03-20 WPIS ARCHIWALNY
Właściciele winnic czekają już na turystów
Około 70 właścicieli winnic na Podkarpaciu jest przygotowanych do przyjęcia w tym roku turystów. Dwa lata temu ofertę turystyczną miało kilkanaście winnic w regionie - poinformowała we wtorek sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro.
Więcej o Właściciele winnic czekają już na turystów
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-18 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 18.03.2013
Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera 18.03.2013 Pogoda temperatura -3 wiatr brak opady brak warstwa śniegu 85 cm Wszystkie trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 18.03.2013
Bieszczady - Niedźwiedzi posiłek 2013-03-18 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedź żerował na resztkach żubra
Leśnicy z Nadleśnictwa Lesko na początku marca tego roku w okolicach Kalnicy natknęli się na martwego żubra, którego tusza w stanie rozkładu leżała na dnie głębokiego parowu. Wstępne oględziny wykazały, że zwierze padło z przyczyn naturalnych; mogło upaść ze stromej skarpy i uszkodzić nogę, co w efekcie było przyczyną śmierci.
Więcej o Niedźwiedź żerował na resztkach żubra
Bieszczady - RDLP Informuje 2013-03-18 WPIS ARCHIWALNY
Chore żubry wyeliminowane
Zakończyła się eliminacja chorych na gruźlicę żubrów ze stada na terenie Nadleśnictwa Stuposiany w dolinie górnego Sanu w Bieszczadach. Odstrzelono 19 osobników, zaś 2 znaleziono martwe. Są też potwierdzone przez leśników informacje o padnięciu jeszcze jednego żubra, jego szczątki powinny zostać odnalezione już po zejściu śniegu. Według obserwacji prowadzonych na zagrożonym chorobą terenie, nie ma już dziko żyjących żubrów.
Więcej o Chore żubry wyeliminowane
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-17 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 17.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 17.03.2013 Pogoda Temperatura -9 wiatr brak opady brak warstwa śniegu 90cm Słonecznie, wszystkie trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 17.03.2013
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-16 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 16.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 16.03.2013 Temperatura -8 Opady brak Wiatr brak Warstwa śniegu 90cm Piękna pogoda słonecznie, wszystkie trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 16.03.2013
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2013-03-12 WPIS ARCHIWALNY
Modernizacja stałej ekspozycji
Rozpoczyna się modernizacja stałej ekspozycji w Muzeum Rzemiosła. Prace rozpoczynają się już 11 marca i potrwają do 23 sierpnia 2013 r. W tym czasie muzeum będzie nieczynne.
Więcej o Modernizacja stałej ekspozycji
Polska - Idź na spotkanie wiosny w dobrym obuwiu 2013-03-12 WPIS ARCHIWALNY
Ruszyła wiosenna promocja obuwia w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce. Obniżki cen sięgają nawet 30%!
Ruszyła wiosenna promocja obuwia w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce. Obniżki cen sięgają nawet 30%! Teraz taniej! Obuwie marek: Kayland, Oriocx, Salewa, Red Rock taniej o 30%, a Chiruca taniej o 25% w kilkudziesięciu sklepach!
Więcej o Ruszyła wiosenna promocja obuwia w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce. Obniżki cen sięgają nawet 30%!
Bieszczady - Lipcowe widowisko plenerowe 2013-03-11 WPIS ARCHIWALNY
Epitafium dla Jędrka Połoniny
W Bieszczadach na wypale węgla drzewnego, 22 lipca 2013 r. o godzinie 21.00 odbędzie się widowisko plenerowe pt. „Epitafium dla Jędrka Połoniny" w reżyserii Andrzeja Potockiego.
Więcej o Epitafium dla Jędrka Połoniny
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 09.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 09.03.2013 Pogoda Temperatura 1 Wiatr brak Opady brak warstwa śniegu 65cm Trasa nr 2,3 zamknięte, pozostałe trasy otwarte. Pracujemy od 9-21
Więcej o Warunki Pogodowe 09.03.2013
Przysłup - Oberża Biesisko 2013-03-07 WPIS ARCHIWALNY
IV DZIEŃ BABY BIESZCZADZKIEJ
W IMIENIU "OBERŻY BIESISKO" Z PRZYSŁUPIA SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TAŃCE, HULANKI I SWAWOLE CZYLI IV DZIEŃ BABY BIESZCZADZKIEJ. SOBOTA 09.03.2013 GODZ. 19.00 PANIE WSTĘP WOLNY, PANOWIE WSTĘP 5 ZŁ. DOBRĄ MUZYKĘ GWARANTUJE DJ ELA.
Więcej o IV DZIEŃ BABY BIESZCZADZKIEJ
Sanok - Zauroczenie skansenem 2013-03-07 WPIS ARCHIWALNY
Wiceminister sportu i turystyki doceniła potencjał turystyczny Sanoka
Na zaproszenie wicewojewody podkarpackiego Alicji Wosik powiat sanocki odwiedziła wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, która podczas wizyty w Sanoku zwiedziła muzea oraz obiekty sportowe.
Więcej o Wiceminister sportu i turystyki doceniła potencjał turystyczny Sanoka
Beskid Niski - Prezentacja w Dworze Karwacjanów 2013-03-07 WPIS ARCHIWALNY
Promocja książki "Opuszczone wsie Ziemi Gorlickiej
Już niedługo na półkach księgarni ukaże się książka "Opuszczone wsie Ziemi Gorlickiej". Jest przewodnikiem inwentaryzacyjnym po wyludnionych dawnych wsiach południowej części Powiatu Gorlickiego: Długie, Radocyna, Lipna, Czarne, Nieznajowa, Banica k. Krzywej, Regietów Wyżny, Bieliczna i Czertyżne oraz Świerzowa Ruska z Powiatu Jasielskiego. Reedycja poprawionej i uzupełnionej po 20 latach publikacji przypomina czas oddolnych, nieformalnych pionierskich działań na rzecz ocalenia pozostałych zabytków kultury łemkowskiej.
Więcej o Promocja książki "Opuszczone wsie Ziemi Gorlickiej
Podkarpacie - Nie wypalajmy traw. 2013-03-06 WPIS ARCHIWALNY
Ogień zabija, niszczy przyrodę, pozbawia dobytku.
Okres wiosny jak co roku wiąże się z tym, iż wiele osób przystępuje do wypalania łąk, pastwisk i nieużytków rolnych. Osoby te swoje postępowanie tłumaczą tym, że zabiegi takie użyźniają glebę. Rzeczywistość poparta doświadczeniem lat ubiegłych , wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym, jest przyczyna wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą do wypadków śmiertelnych z udziałem ludzi.
Więcej o Ogień zabija, niszczy przyrodę, pozbawia dobytku.
Beskid Niski - Magurski Park Narodowy 2013-03-06 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa "Ludowa architektura wschodniej Słowacji w fotografii Jana Lazorika".
Od poniedziałku 04 marca Magurski Park Narodowy zaprasza na wystawę "Ludowa architektura wschodniej Słowacji w fotografii Jana Lazorika". Wystawa będzie otwarta do zwiedzania do 19 kwietnia w Ośrodku Edukacyjnym w Krempnej. Zapraszamy. Wstęp wolny.
Więcej o Wystawa "Ludowa architektura wschodniej Słowacji w fotografii Jana Lazorika".
Bieszczady - Gopr 2013-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Memoriał im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę”.
Ruszyła kolejna edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę”. Nasz ratownik Olek Ostrowski zgłosił do niego projekt wyprawy – "Cho Oyu 8201 – Ski Expedition". Zakłada on zdobycie szóstej, co do wysokości góry naszej planety Cho Oyu 8201 m n.p.m. zachodnią ścianą i zjechanie z wierzchołka na nartach.
Więcej o Memoriał im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę”.
Bieszczady - GOPR 2013-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Stymulowanie rozwoju turystyki w regionie karpackim poprzez poprawę usług i bezpieczeństwa turystów
Z dniem 01 stycznia 2013 r. rozpoczęła się realizacja projektu pod nazwą: “Stymulowanie rozwoju turystyki w regionie karpackim poprzez poprawę usług i bezpieczeństwa turystów”. Projekt jest realizowany na terytorium województwa lwowskiego (Ukraina) i województwa podkarpackiego (Polska) w latach 2013 i 2014.
Więcej o Stymulowanie rozwoju turystyki w regionie karpackim poprzez poprawę usług i bezpieczeństwa turystów
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-03-03 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 03.03.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.03.2013 Pogoda Temperatura -2 Wiatr brak, opady brak warstwa śniegu 75cm Świeci słońce
Więcej o Warunki Pogodowe 03.03.2013
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy 2013-03-01 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie Przewodników
Spotkanie dla przewodników beskidzkich na temat: „Osobliwości fauny Bieszczadów – charakterystyka, monitoring i ochrona” odbędzie się w sobotę 2 marca od godz. 10.00 w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.
Więcej o Spotkanie Przewodników
Bieszczady - Lutowiska 2013-03-01 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczady zapraszają astroturystów. Na gwiazdach można zarobić
Już za tydzień podpisane zostanie memorandum w sprawie powołaniu do życia Parku Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach. Tym samym starania gminy Lutowiska, która zabiega o to od kilku lat, zakończą się sukcesem. Powstanie parku wydłuży sezon turystyczny w górach od jesieni do wiosny, gdy są najlepsze warunki do obserwacji nieba.
Więcej o Bieszczady zapraszają astroturystów. Na gwiazdach można zarobić
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-28 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 28.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 28.02.2013 Pogoda - 4 Wiatr - brak Opady - brak Warstwa śniegu - 75 Piękna pogoda, świeci słońce
Więcej o Warunki Pogodowe 28.02.2013
Łańcut - Miejska Biblioteka Publiczna 2013-02-28 WPIS ARCHIWALNY
CERKWIE POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ" - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Arkadiusza Grzyba -" Cerkwie Polski Południowo Wschodniej" połączone z pokazem mutimedialnym pt. " Cerkiew i Jej misterium"
Więcej o CERKWIE POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ" - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA
Krosno - RDLP 2013-02-28 WPIS ARCHIWALNY
Submisja na medal
Z wyników XIV Submisji Drewna Cennego, która odbyła się w piątek 22 lutego w Nadleśnictwie Brzozów, zadowoleni mogą być organizatorzy i uczestnicy. Sprzedano 99% oferowanej puli drewna, a średnia cena metra sześciennego sięgnęła 1296 zł. W tegorocznym przetargu wzięli udział przedstawiciele 21 firm z Austrii, Estonii, Niemiec, Polski i Słowacji.
Więcej o Submisja na medal
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2013-02-27 WPIS ARCHIWALNY
Niedzielne spotkania z rękodziełem i muzyką w "Jasiu Wędrowniczku"
Hotel i Restauracja "Jaś Wędrowniczek" w Rymanowie zaprasza na pokazy rękodzieła regionalnego. 3 marca Plastyka obrzędowa, hafciarstwo oraz kartki wielkanocne 10 marca Pisankarstwo 17 marca Wikliniarstwo i ceramika 24 marca Zabawkarstwo 24 marca w godz. 13.00-17.00 Wielkanocny Branch-Wielkanocne Potrawy Świata Coś dla oczu i ducha: muzyka na żywo. Pokaz pisankarstwa, koronkarstwa oraz frywolitków, świątecznie udekorowana sala. Zapraszamy!
Więcej o Niedzielne spotkania z rękodziełem i muzyką w "Jasiu Wędrowniczku"
Rzeszów - Wojewódzki Dom Kultury 2013-02-27 WPIS ARCHIWALNY
Koncert W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM
Koncert W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM to propozycja na spędzenie marcowego wieczoru przy dźwiękach muzyki z serca płynącej. 22 marca 2013 godz. 19:00 w Rzeszowie - Wojewódzki Dom Kultury ul. Okrzei 7 zaprasza na koncert w którym wystąpią: Celtic Tree, Dom o Zielonych Progach, Grzegorz Śmiałowski Bilety w cenie 30 z do nabycia w kasie WDK, ul. Okrzei 7
Więcej o Koncert W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy 2013-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Swiat Bez Tajemnic - Bieszczady w TYP 2
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia filmu przyrodniczego pt. „Bieszczadzki Park Narodowy”, którego emisja zaplanowana jest na czwartek 28 lutego 2013 r. o godz. 14.45 w ogólnopolskim programie TVP 2 w ramach cyklu „Świat bez tajemnic”.
Więcej o Swiat Bez Tajemnic - Bieszczady w TYP 2
Beskid Niski - Karpaty Łączą 2013-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Szkolenia pasterskie w projekcie "Karpaty łączą"
Od stuleci mieszkańcy Karpat prowadzili aktywną gospodarkę pasterską, organizowali też wspólny wypas zwierząt. W ostatnich dziesięcioleciach można jednak zauważyć spadek liczby gospodarstw zajmujących się hodowlą owiec. W związku z tym maleje również grono osób utrzymujących się z produkcji wyrobów tradycyjnych. Zwiększają się natomiast zagrożenia wynikające z tego stanu rzeczy dla zachowania bioróżnorodności regionu.
Więcej o Szkolenia pasterskie w projekcie "Karpaty łączą"
Ustrzyki Dolne - Stacja Narciarska Gromadzyń 2013-02-25 WPIS ARCHIWALNY
SNOW DOWNHILL
Wszystkich zainteresowanych rowerzystów, narciarzy oraz snowboardzistów zapraszamy do uczestnictwa w pierwszych zawodach SNOW DOWNHILL, które odbędą się na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych w dniu 9 marca 2013 r.
Więcej o SNOW DOWNHILL
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2013-02-25 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs Prima Aprilisowy "Krosno miasto szkła " EDYCJA 2013
MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚNIE zaprasza do wzięcia udziału w 9. edycji konkursu turystycznego dla uczniów klas IV-VI krośnieńskich szkół podstawowych: KROSNO MIASTO SZKŁA - prima aprilisowe zmagania turystyczne.
Więcej o Konkurs Prima Aprilisowy "Krosno miasto szkła " EDYCJA 2013
Załóż - Zamek Kmitów 2013-02-24 WPIS ARCHIWALNY
Ratunek dla Sobienia
Grupa sanockich archeologów i historyków powołała do życia Stowarzyszenie Miłośników Zamku Sobień i chcą ratować ruiny zabytkowej budowli.
Więcej o Ratunek dla Sobienia
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-23 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 23.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 23.02.2013 Pogoda Temp 0 Wiatr brak Śnieg 85 Wszystkie trasy otwarte, piękna pogoda
Więcej o Warunki Pogodowe 23.02.2013
Rzeszów - Bristol Tradition & Luxury 2013-02-23 WPIS ARCHIWALNY
Pierwsze pięć gwiazdek
W sobotę, 23 lutego, odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu hotelowego, znajdującego się przy rzeszowskim rynku, wyposażonego w nowoczesne sale konferencyjne. Bristol Tradition & Luxury nawiązuje swą architekturą do tradycji Podkarpacia i jest pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w tym regionie.
Więcej o Pierwsze pięć gwiazdek
Bieszczady - Bystre 2013-02-23 WPIS ARCHIWALNY
Akcja GOPR i LPR w Bieszczadach. Uratowano 21-letniego mężczyznę!
W piątek 22.02.2013 podczas prac przy wycinaniu drzew w okolicy miejscowości Bystre w Bieszczadach, wypadkowi uległ 21- letni mężczyzna. W wyniku uderzenia przez odłam drzewa doznał urazu głowy oraz kręgosłupa. Do akcji wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka z ratownikiem pokładowym GOPR, ratownicy GOPR z Cisnej, zespół Pogotowia Ratunkowego z Cisnej oraz zespoły PSP i OSP.
Więcej o Akcja GOPR i LPR w Bieszczadach. Uratowano 21-letniego mężczyznę!
Bieszczady - Lutowiska 2013-02-22 WPIS ARCHIWALNY
Karpacki Rok Żubra
Karpacki Rok Żubra to cykl wydarzeń na przestrzeni 2013 roku, upamiętniających półwiecze powrotu żubrów w Bieszczady. Zwierzęta te zostały sprowadzone do Nadleśnictwa Stuposiany w październiku 1963 roku.
Więcej o Karpacki Rok Żubra
Weremień - Ośrodek Narciarski Lesko Ski 2013-02-22 WPIS ARCHIWALNY
Zawody narciarskie w Weremieniu
Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Lesko-Ski zaprasza na I Otwarte Zawody Narciarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko i Nagrodę Wicewojewody Podkarpackiego. Początek rywalizacji w sobotę (23.02), od godziny 9:00
Więcej o Zawody narciarskie w Weremieniu
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-22 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 22.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 22.02.2013 Pogoda Temperatura -3 Wiatr 10km/h warstwa śniegu 85 cm opady śniegu Wszystkie trasy otwarte, wyciągi pracują
Więcej o Warunki Pogodowe 22.02.2013
Polska - Przewodnicy Turystyczni Świętują 2013-02-21 WPIS ARCHIWALNY
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 21.02
W dniu dzisiejszym świętują przewodnicy turystyczni. Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.
Więcej o Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 21.02
Krynica - 15 km nowych wędrówek 2013-02-21 WPIS ARCHIWALNY
Powstanie Szlak Źródeł Wód Mineralnych w Krynicy-Zdroju
W Krynicy-Zdroju powstanie Szlak Źródeł Wód Mineralnych. Szlak będzie liczył ok. 15 km i połączy Krynicę z Tyliczem. Na trasie zostaną wybudowane altany, źródełka opisane pod kątem składu chemicznego i ich działania. Punktem kluczowym szlaku będzie Góra Parkowa.
Więcej o Powstanie Szlak Źródeł Wód Mineralnych w Krynicy-Zdroju
Beskid Niski - Gorlice 2013-02-21 WPIS ARCHIWALNY
II Międzynarodowy Etnograficzny Rajd Śladami prof. Romana Reinfussa
Ponad 70 osób na biegówkach zmierzyło się z około 10 kilometrową trasą z Gorlic, przez Blich, Ropicę Polską, aż do Szymbarku, by uczcić pamięć wybitnego etnografa Karpat, znawcy polskiej sztuki ludowej i patrona szymbarskiego Skansenu prof. Romana Reinfussa.
Więcej o II Międzynarodowy Etnograficzny Rajd Śladami prof. Romana Reinfussa
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-20 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 20.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 20.02.2013 Pogoda Temp - 1 wiatr 10km/h opady brak śnieg - 80cm Słonecznie, wszystkie trasy otwarte
Więcej o Warunki Pogodowe 20.02.2013
Ustrzyki Górne - Wylicytowana Atrakcja 2013-02-20 WPIS ARCHIWALNY
Patrol z funkcjonariuszami Straży Granicznej
Dwudniowy pobyt w Placówce SG w Ustrzykach Górnych wraz z patrolem nocnym i dziennym na granicy państwa – to jedna z ofert wystawiona przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na licytację zorganizowaną przez TVP Oddział w Rzeszowie podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja została wylicytowana za kwotę 800 zł przez mieszkankę podrzeszowskiej Nowej Wsi.
Więcej o Patrol z funkcjonariuszami Straży Granicznej
Jasło - Zajazd Pod Skałą 2013-02-20 WPIS ARCHIWALNY
Jasielskie Spotkania z Podróżnikami
Kolejnym gościem spotkań z podróżnikiem w Zajeździe Pod Skałą w Krajowicach będzie Katarzyna Gembalik. Kasia opowie o fascynującej podróży pakistańską ciężarówką z Quetty w Pakistanie do Warszawy.
Więcej o Jasielskie Spotkania z Podróżnikami
Ustrzyki Dolne - Stacja Narciarska Laworta 2013-02-20 WPIS ARCHIWALNY
I Mistrzostwa Karpat w Speedridingu. CARPATHIA SPEEDRIDING CUP 2013
Już w sobotę 23 (24.02 dzień rezerwowy) lutego w Ustrzykach Dolnych na terenie największej podkarpackiej stacji narciarskiej ‘Laworta’ odbędzie się Puchar Karpat w speedridingu.
Więcej o I Mistrzostwa Karpat w Speedridingu. CARPATHIA SPEEDRIDING CUP 2013
Krempna - Magurski Park Narodowy 2013-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Redyk Karpacki Transhumance 2013
We wtorek 5 lutego w Ośrodku Edukacyjnym MPN w Krempnej spotkali się pasterze i przedstawiciele lokalnych samorządów i organizacji na spotkaniu szkoleniowo – informacyjnym „Redyk Karpacki”. Na spotkaniu tym, zorganizowanym przez Fundację „Pasterstwo transhumacyjne”, Porozumienie Karpackie i Stowarzyszenie Beskid Zielony prezentowany był projekt REDYK KARPACKI "TRANSHUMANCE 2013”.
Więcej o Redyk Karpacki Transhumance 2013
Podkarpacie - Równe 2013-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Srebro na Olimpiadzie dla Adama Pikula z Równego
Wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie Adam Pikul, który powołany został do kadry narodowej na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei Południowej wrócił z igrzysk przywożąc ze sobą najcenniejsze trofeum, olimpijski medal.
Więcej o Srebro na Olimpiadzie dla Adama Pikula z Równego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 19.02.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2013 Pogoda Temp - 6 Wiatr 10km/h Pada śniegu Warstwa śniegu 80cm Wszystkie trasy otwarte
Więcej o Warunki Pogodowe 19.02.2013
Muczne - Narciarskie zmagania leśników 2013-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Udany bieg „Tropem żubra”
101 zawodników walczyło na trasie Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który rozegrano 16 lutego w Mucznem. Była to pierwsza otwarta impreza zorganizowana w ramach Karpackiego Roku Żubra. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 7 i 14 km, najliczniej na starcie zjawili się leśnicy, dla których przewidziano osobną klasyfikację. Bieg pań na 14 km wygrała Ewelina Marcisz z Ustrzyk Dolnych, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Jacek Staroń z Krosna.
Więcej o Udany bieg „Tropem żubra”
Krosno - Memoriał im. Piotra Morawskiego 2013-02-18 WPIS ARCHIWALNY
Mali krośnianie na krańcach świata
Zaczynali od krótkich wypadów w okolice, potem zapuścili się w góry Transylwanii i na Bałkany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w wyprawach towarzyszą im malutkie dzieci. Jacek i Justyna planują teraz wyprawę na Kaukaz, oczywiście z maluchami. To, czy uda im się zrealizować swoje plany, zależy od internetowego głosowania, bo wyjazd konkuruje z innymi w ramach Memoriału im. Piotra Morawskiego – zmarłego tragicznie polskiego himalaisty.
Więcej o Mali krośnianie na krańcach świata
Przemyśl - "Pod Niedźwiadkiem" Rynek 1. 2013-02-18 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z pokazem zdjęć Leszka Cichego "Nie tylko Himalaje"
Klub Górski PTTK "Karpaty" w Przemyślu zaprasza na spotkanie z wybitnym himalaistą Leszkiem Cichym. Pierwszym na świecie (wspólnie z Krzysztofem Wielickim) zdobywcą zimą Mount Everestu, pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi.
Więcej o Spotkanie z pokazem zdjęć Leszka Cichego "Nie tylko Himalaje"
Bieszczady - V BIEG KARCZMARZYKA 2013-02-18 WPIS ARCHIWALNY
Wetlina - Przysłup, 23 lutego 2013 r., godz. 12:00
23 lutego 2013 r. (ostatnia sobota lutego) obędzie się kolejna edycja Biegu Karczmarzyka. Po raz piąty zapraszamy wszystkich miłośników biegania na nartach do wspólnego pokonania trasy z Wetliny do Przysłupia (11 km).
Więcej o Wetlina - Przysłup, 23 lutego 2013 r., godz. 12:00
Bieszczady - GOPR Informuje 2013-02-15 WPIS ARCHIWALNY
W Bieszczadach niewielka inwersja powietrza
W Bieszczadach występuje nieznaczna inwersja powietrza - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował dzisiaj ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.
Więcej o W Bieszczadach niewielka inwersja powietrza
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-15 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 15.02.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 15.02.2013 Pogoda Temperatura 0 Wiatr brak opady brak warstwa śniegu 80 cm Wszystkie wyciągi pracują
Więcej o Warunki Pogodowe 15.02.2013
Bieszczady - GOPR 2013-02-15 WPIS ARCHIWALNY
Akcja 1% dla GOPR
Koniec roku kalendarzowego to również początek rozliczeń z fiskusem. Prawo finansowe daje możliwość odpisania od osiągniętych dochodów przez osoby fizyczne i spółki cywilne 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego, jest szansa, że także dla naszej organizacji. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie RADAN i tylko od wszystkich przyjaciół Grupy Bieszczadzkiej GOPR zależy jakie środki zasilą nasze konto. Za rok 2011 było to prawie 12.000,- zł
Więcej o Akcja 1% dla GOPR
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 14.02.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 14.02.2013 Pogoda Temperatura - 0 Wiatr - 0 Opady - brak Warstwa śniegu 80cm Wszystkie trasy otwarte
Więcej o Warunki Pogodowe 14.02.2013
Szczyrk - Gliwice - Dla miłośników przygód i różnych form aktywności! 2013-02-14 WPIS ARCHIWALNY
IV Festiwal Górski Wondół Challenge
Festiwal Górski Wondół Challenge po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności! Każdego roku, festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia – w tej edycji będzie to polarnictwo.
Więcej o IV Festiwal Górski Wondół Challenge
Gorce - Biwak na Turbaczu 2013-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Winter camp 2013
Psie zaprzęgi, 55 namiotów, dwa dni szkoleń, noclegi w śnieżnej jamie. Największe zimowe obozowisko w Polsce i praktyczna wiedza niezbędna do bezpiecznego uprawiania zimowej turystyki górskiej. Taki alternatywny sposób spędzenia ostatniego weekendu karnawału wybrali uczestnicy WinterCampu 2013, który już po raz czwarty odbył się na Turbaczu.
Więcej o Winter camp 2013
Bieszczady - Stary niedźwiedź mocno ni e śpi 2013-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Tropy niedźwiedzi w Bieszczadach
Tropy niedźwiedzi zauważyli leśnicy w kilku miejscach w Bieszczadach, m.in. w nadleśnictwach Lutowiska, Stuposiany i Ustrzyki Dolne - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Więcej o Tropy niedźwiedzi w Bieszczadach
Góry - Primaloft vs puch 2013-02-13 WPIS ARCHIWALNY
Szybkie porównanie
Myślisz o ciepłej odzieży na zimę?. Teraz po sezonie producenci oferują znaczne zniżki. Prosta tabelka dla osób, które planują zakup ocieplanej odzieży lub śpiwora. Prezentuje ona podstawowe różnice oraz wady i zalety puchu oraz Primaloftu. Pewnie nie zadowoli ekspertów, ale może ułatwi wybór osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z tą tematyką :-)
Więcej o Szybkie porównanie
Ustrzyki Dolne - Laworta 2013-02-13 WPIS ARCHIWALNY
I Mistrzostwa Karpat w Speedridingu
W dniach 23-24 lutego w Ustrzykach Dolnych na terenie największej podkarpackiej stacji narciarskiej „Laworta” odbędzie się Puchar Karpat w speedridingu. Najlepsi polscy zawodnicy w tej bardzo widowiskowej i ekstremalnej dyscyplinie będą walczyć o miano Mistrza Karpat.
Więcej o I Mistrzostwa Karpat w Speedridingu
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 12.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 12.02.2013 Pogoda Temperatura - 3 Wiatr brak, Opady brak Warstwa śniegu 75cm Wszystkie trasy otwarte
Więcej o Warunki Pogodowe 12.02.2013
Leżajsk - Muzeum Ziemi Leżajskiej 2013-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Ferie W Muzeum
Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało specjalny program zajęć na czas ferii zimowych 2013 Więcej informacji: (17) 240 22 35 wew. 11
Więcej o Ferie W Muzeum
Wetlina - XXVIII Puchar Połonin 2013-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Memoriał im. Andrzeja Kusia
W imieniu Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego zapraszamy wszystkich pasjonatów do udziału w XXVIII Pucharze Połonin Memeriał im. Andrzeja Kusia. Zawody są jedną z edycji Pucharu Polski Amatorów.
Więcej o Memoriał im. Andrzeja Kusia
Smolnik nad Osławą - „Żbik-Komańcza 2013-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich - „ZIMOWE TROPY ŻBIKÓW 2013” – UPHILL.
Gmina Komańcza oraz Stowarzyszenie Sportowo – Rekreacyjne „Żbik-Komańcza” zapraszają wszystkich zwolenników kolarstwa MTB na IV Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich - „ZIMOWE TROPY ŻBIKÓW 2013” – UPHILL.
Więcej o Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich - „ZIMOWE TROPY ŻBIKÓW 2013” – UPHILL.
Ustrzyki Dolne - Stacja Narciarska Gromadzyń 2013-02-11 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 11.02.2013
Na stokach Gromadzynia i Laworty utrzymują się bardzo dobre warunki narciarskie, a wyciągi naszych stacji zaczynają pracę o godzinie 9:00. Dzisiejsza pogoda, także sprzyja narciarzom, albowiem utrzymuje się czterostopniowy mróz z umiarkowanym zachmurzeniem. Ranek w Ustrzykach Dolnych jest bez opadów z bardzo słabym wiatrem. Dziś nasze wyciągi pracują do 17:00 – Laworta i do 20:00 - Gromadzyń.
Więcej o Warunki Pogodowe 11.02.2013
Kiiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-11 WPIS ARCHIWALNY
Showeekend
Na stoku Stacji Narciarskiej Kiczera Puławy od 22 do 24 lutego odbędą się wyjątkowe imprezy dla amatorów sportów zimowych. W programie m.in. konkursy dla dorosłych i najmłodszych, zabawy oraz nagrody. Zobaczcie szczegółowy plan.
Więcej o Showeekend
Jarosław - Aktywne Spędzanie Czasu 2013-02-11 WPIS ARCHIWALNY
Ferie Na Sportowo
Już w poniedziałek, 11 lutego w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Cykl imprez dla dzieci i młodzieży przygotował MOK oraz MOSiR wspólnie z Urzędem Miasta w Jarosławiu.
Więcej o Ferie Na Sportowo
Bircza - I Gminne Zimowe Dni Sportu 2013-02-11 WPIS ARCHIWALNY
Zimowe zmagania na hali
Rada Gminy i Wójt Gminy w Birczy oraz Birczański Klub Sportowy Leśnik z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Wypoczynku zapraszają na I Gminne Zimowe Dni Sportu.
Więcej o Zimowe zmagania na hali
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2013-02-11 WPIS ARCHIWALNY
Szklane Ferie
Na okres ferii Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie przygotowało specjalny program atrakcji zatytułowany „Szklane ferie”. Rozpoczyna się od poniedziałku 11 lutego i ma nie tylko zapewnić rozrywkę, ale także pobudzić kreatywność i pozwolić na spędzenie wolnego czasu w sposób wartościowy.
Więcej o Szklane Ferie
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-10 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 10.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 10.02.2013 Pogoda Temperatura -5 Wiatr brak Opad śniegu Warstwa śniegu 75 Zimowa aura, wszystkie trasy otwarte.
Więcej o Warunki Pogodowe 10.02.2013
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 09.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 09.02.2013 Pogoda Warunki bardzo dobre, wszystkie trasy otwarte, wyciągi pracują, warstwa śniegu 75cm.
Więcej o Warunki Pogodowe 09.02.2013
Jasło - Krajowice 2013-02-08 WPIS ARCHIWALNY
Rodzinny Kulig
Zajazd Pod Skałą w Krajowicach zaprasza do ruszenia w ekscytującą podróż po okolicznych lasach, górkach i dolinach. Rodzinny Kulig to wspaniałe wypełnienie leniwego niedzielnego popołudnia.
Więcej o Rodzinny Kulig
Jasło - Madart Express Narty 2013-02-08 WPIS ARCHIWALNY
Jednodniowe wyjazdy na narty
Madart Express Narty po raz pierwszy proponuje mieszkańcom Jasła i okolicy sprawdzoną w innych miastach formę jednodniowych wyjazdów narciarskich do renomowanych ośrodków, odległych o 2-4 h drogi.
Więcej o Jednodniowe wyjazdy na narty
Krosno - PodCieniami, Rynek 5 2013-02-08 WPIS ARCHIWALNY
"Sociedad AC. Mieszkańcy ósmego kontynentu"
"Sociedad AC. Mieszkańcy ósmego kontynentu" - prelekcja Piotra Ebbiga, jest kolejną z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.
Więcej o "Sociedad AC. Mieszkańcy ósmego kontynentu"
Baligród - Ferie zimowe w gminie Baligród 2013-02-08 WPIS ARCHIWALNY
Nauka i doskonalenie jazdy na nartach
Nauka i doskonalenie jazdy na nartach biegowych i zjazdowych to element ferii zimowych w Baligrodzie.Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki potrwa od 11.02 do 22.02.2013
Więcej o Nauka i doskonalenie jazdy na nartach
Przemyśl - Dzień Przewodnika Turystycznego 2013-02-07 WPIS ARCHIWALNY
Rozgrywki Magnackie
W związku z Dniem Przewodnika Turystycznego oraz rokiem 2013 uznanym za Rok Przewodników PTTK Przemyśl zaprasza na Rozgrywki Magnackie. Impreza rozpocznie się 21 lutego o godz. 17 w Pałacu Lubomirskich Na Bańkoczycach.
Więcej o Rozgrywki Magnackie
Bieszczady - Trudne Warunki Na Szlakach 2013-02-07 WPIS ARCHIWALNY
GOPR Ostrzega
Z uwagi na grubą pokrywę śnieżną i związane z tym zagrożenie lawinowe w wyższych partiach Bieszczad uprasza się wszystkich o rozsądek i pozostanie w dolinach.
Więcej o GOPR Ostrzega
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-06 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 06.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 06.02.2013 Pogoda Temp: 3 Wiatr: 0 km/h Opady: brak Warstwa śniegu: 75cm Mimo dodatniej temperatury warunki narciarskie są bardzo dobre, stok przygotowany
Więcej o Warunki Pogodowe 06.02.2013
Przemyśl - Ferie Zimowe 2013 w Przemyślu 2013-02-06 WPIS ARCHIWALNY
W czasie ferii nie ma nudy
Na zbliżające się ferie zimowe przemyskie placówki i instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.
Więcej o W czasie ferii nie ma nudy
Ustrzyki Dolne - Ustrzycki Dom Kultury 2013-02-06 WPIS ARCHIWALNY
Koncert SDM - Myszkowski
Ustrzycki Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu "Stare Dobre Małżeństwo" w dniu 17 luty 2013 r. godz.18.00 bilety w cenie 35.00zł. do nabycia w Domu Kultury. Informacja pod numerem tel 134611322 Serdecznie zapraszamy
Więcej o Koncert SDM - Myszkowski
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-05 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 05.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 05.02.2013 Pogoda Temp: -0,5 Wiatr: do 10km/h Opady: brak Warstwa śniegu: 75cm Warunki narciarskie bardzo dobre, wczoraj wieczorwm znowu spadło ok 5cm świeżego sniegu, stok przygotowany, otwarte wszystkie trasy, takze trasa nr3 okrężna
Więcej o Warunki Pogodowe 05.02.2013
Krosno - Muzeum Rzemiosła zaprasza 2013-02-05 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa "5"
Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na wystawę pt. "5" - Edyta Dufaj, Tomasz Tajak, Dominika Jasińska, Magdalena Szyszlak, Joanna Florek.
Więcej o Wystawa "5"
Bieszczady - O włos od tragedii 2013-02-05 WPIS ARCHIWALNY
Udana akcja poszukiwawcza z udziałem GOPR
W dniu wczorajszym ratownicy GOPR prowadzili akcje poszukiwawczą 10-osobowej grupy młodzieży szkolnej w okolicach Bukowego Berda w Bieszczadach. W akcję poszukiwawczą zaangażowano siły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej oraz pracowników Nadleśnictwa Stuposiany.
Więcej o Udana akcja poszukiwawcza z udziałem GOPR
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 04.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 04.02.2013 Pogoda Temp: -4 Wiatr: do 5km/h Opady: brak Warstwa śniegu: 75cm Powróciłm mrozik, przez chmury przebijaja się delikatnie promienie słońca, trasa przygotowana, wczoraj wieczorem spadło ok 5cm świeżego śniegu
Więcej o Warunki Pogodowe 04.02.2013
Świat - Problemy producenta Gore -Tex 2013-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Federalna Komisja Handlu w USA zakończyła śledztwo w sprawie Gore-Tex
Amerykańska Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commission, FTC) zamknęła trwające dwa lata śledztwo przeciwko firmie W.L. Gore & Associates, badające czy firma posługiwała się nieuczciwymi metodami konkurencji w przypadku membrany Gore-Tex.
Więcej o Federalna Komisja Handlu w USA zakończyła śledztwo w sprawie Gore-Tex
Polska - PTTK Ogłasza 2013-02-04 WPIS ARCHIWALNY
2013 Rokiem Przewodników Turystycznych.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ustanowił rok 2013 Rokiem Przewodników Turystycznych. Decyzja taka podjęta została z uwagi na fakt, że w 2013 r. przypada 200 rocznica wydania pierwszego patentu przewodnickiego na terenie obecnych ziem polskich.
Więcej o 2013 Rokiem Przewodników Turystycznych.
Podkarpacie - Rymanów Zdrój 2013-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Samorząd województwa podkarpackiego przejął Uzdrowisko Rymanów
W Rymanowie Zdroju podpisano we wtorek (29.01.2013) umowę o przejęciu przez samorząd województwa podkarpackiego od Skarbu Państwa Uzdrowiska Rymanów. To piąte w Polsce uzdrowisko skomunalizowane przez samorząd województwa.
Więcej o Samorząd województwa podkarpackiego przejął Uzdrowisko Rymanów
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 03.02.2013
Warunki Pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.02.2013 Pogoda Temp: -1 Wiatr: do 5km/h Opady: sypie śnieg Warstwa śniegu: 70cm Warunki narciarskie bardzo dobre w tej chwili sypie śnieg, powrócił także mrozik trasa okręzna zamknieta, natomiast trasa pod wyciągiem jest czynna.