Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-02-16 13:31:59

Bieszczady - Muczne

Za nami II Bieszczadzki Bieg Narciarski ,,Tropem żubra”

       102 zawodników stanęło na starcie II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 14 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany.       Zawodnicy rywalizowali na dystansach  2 i 9 km. Najliczniej na starcie zjawili się leśnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej, dla których przewidziano osobne klasyfikacje. Bieg pań na 9 km wygrała Zuzanna Konik, zaś wśród mężczyzn zwyciężył, podobnie jak w poprzedniej edycji, Jacek Staroń z Krosna. Co piąty uczestnik biegu był leśnikiem. Wyścig leśniczek wygrała Agata Lenkiewicz-Bardzińska (Nadl. Lutowiska) przed Anną Mileną Sikorską (Nadl. Ujsoły) i Dominiką Dąbrowską  (Nadl. Dukla). Najlepszym spośród ludzi lasu okazał się Piotr Szczygieł (RDLP w Lublinie) przed Jackiem Habratem (RDLP w Krośnie) i Teodorem Fursem (Nadl. Baligród).  Dwukilometrowy dystans dla dzieci najszybciej przebiegli Zuzanna Młynarczyk i Szymon Rygiel.

      Na trasie tego dnia szusowali również weterani szlaków narciarskich i turystycznych, jak choćby Krystian Ignas, 75-latek z Rzeszowa, zaś najmłodszym uczestnikiem biegu był ośmioletni Sebastian Garbowski. Wśród zawodników był też Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP.

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, działające od roku w Stuposianach.

– Włożyliśmy wiele pracy w przygotowanie tej edycji biegu, udało się przygotować nowy przebieg trasy i wykonać tory w najwłaściwszym momencie – mówiła Ewa Tkacz, prezes Stowarzyszenia BTN. – Szkoda tylko, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych do uczestnictwa w imprezie, ale za rok zwiększymy limit miejsc, żeby nie sprawić zawodu miłośnikom ścigania się na leśnych trasach.

Dekoracji zwycięzców dokonali nadleśniczowie: Marek Bajda (Nadl. Lutowiska) i Jan Mazur (Nadl. Stuposiany) oraz Krzysztof Mróz, wójt Gminy Lutowiska. Patronat honorowy nad biegiem sprawował Bogusław Famielec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który ufundował też osobne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Marcin Scelina, Nadl. Baligród


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW