Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-07-14 18:11:01

Bieszczady - Cisna

XV Dni Gminy Cisna

      Jak zwykle w trzeci weekend lipca Gmina Cisna zaprasza na swoje święto. W tym roku to już piętnasta, jubileuszowa edycja Dni Gminy Cisna. Impreza kultywuje kulturalne tradycje regionu, integruje mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów licznie napływających w sezonie letnim w Bieszczady.Tradycyjnie odbędzie się turniej piłki nożnej i siatkówki, jarmark rękodzieła, degustacja kuchni regionalnej, koncerty i tańce. Po raz pierwszy natomiast w sobotę zjadą do Cisnej miłośnicy starych motocykli – publiczność będzie mogła wybrać m.in. najpiękniejszy pojazd.Sobota to również promocja Nadleśnictwa Cisna, w ramach której dzieci obejrzą ekologiczny spektakl „Mapa marzeń”. Wieczorem zapraszamy na koncerty – wystąpi ciśniański młody zespół punkowy Denaturat, grupa reagge Wolni Ludzie oraz jako gwiazda Cała Góra Barwinków – zespół ska z rozbudowaną sekcją dętą, uczestnik programu X Factor. Ciekawostką jest, że nazwa grupy pochodzi z wiersza bieszczadzkiego guru - Jerzego Harasimowicza.


Potem czeka nas zabawa z Deck Music Band, a po północy ze stadionu Orlik w Cisnej, gdzie odbywają się tegoroczne Dni, zaprosimy do wspólnego wypalania rzeźby-pomnika Nasza wspólna świątynia, która staje właśnie na skarpie pod pomnikiem poległych milicjantów. Rzeźba jest wynikiem warsztatów ceramicznych dla mieszkańców naszej Gminy w ramach projektu „Pasujemy do siebie jak puzzle” służącego integracji pokoleniowej i aktywizacji osób starszych ASOS 2015.

W niedzielę, zanim zaprosimy ponownie na Orlik na coroczny Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros, przed budynkiem Gminnego centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się odsłonięcie muralu malarsko-ceramicznego Skąd jesteśmy? nad którym, podobnie jak i rzeźba, pracowali mieszkańcy Gminy Cisna.

Tegoroczny Kremenaros upłynie „z delikatną nutką podhalańską”. Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem opowie o Tatrach jako części Karpat, będzie można spróbować bieszczadzkich proziaków i góralskich moskoli.


Zaprosimy również na darmowe warsztaty rękodzieła, a dzieci na malowanie twarzy i masek karpackich. Rozstrzygniemy również konkurs na najpiękniejszy ogród w sołectwie Cisna. Z nowym programem wystąpi zespół ludowy z Cisnej Łopienka oraz zespół Hudacy. Folkgwiazdą wieczoru będzie energetyczna węgierska grupa Bohemian Betyars. Po koncercie zapraszamy na tańce przy muzyce grupy Teraz My.Dni Gminy Cisna poprowadzi znany bajarz i rzeźbiarz Ryszard „Bury” Denisiuk. Mamy nadzieję, że atrakcji nie zabraknie dla nikogo.Organizator: Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Urząd Gminy Cisna, Restauracja Wołosań, Nadleśnictwo Cisna.
Patronat nad imprezą objęli: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal eSanok.pl.

 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW