Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-02-18 12:38:25

Rzeszów - Muzeum Dobranocek

Gwiezdne Wojny - Wystawa      W dniach od 15 lutego do 15 kwietnia w Muzeum Dobranocek będzie można oglądać wystawę Gwiezdne Wojny.

       Gwiezdne wojny to cykl filmów science fiction, związanych ze światem stworzonym przez ich reżysera George'a Lucasa, których akcja dzieje się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”. W 1976 roku została wydana książka autorstwa Alana Deana Fostera, a rok później premierę miał sam film. Okazał się wielkim hitem. Przebojem podbił serca fanów. Kolejne filmy stały się więc tylko kwestią czasu.

      W Muzeum Dobranocek zostaną zaprezentowane zbiory Muzeum Dwóch Imperiów, założonego przez Tomasza Klauza, którego siedzibą jest XVIII-wieczny dwór rodziny Gorzeńskich. Pierwotnie – od 2006 roku – muzeum prezentowało tylko czasy napoleońskie, ale w roku 2012 z pomysłu syna Juliana zostało powiększone o ekspozycję poświęconą historii gwiezdnej sagi. Zbiory są bogate i prezentowane na wystawach w całej Polsce. Od lutego 2016 roku w nowej części powstała ekspozycja prezentująca 36 postaci z filmu oraz kompletna kolekcja klocków Lego Star Wars.

      W Muzeum Dobranocek będzie można zobaczyć wydawnictwa, plakaty, zdjęcia aktorów z autografami, kolekcjonerskie wydania płyt DVD, figurki żołnierzy klonów i szturmowców oraz innych postaci. Atrakcją wystawy będą manekiny postaci: m.in.: rycerz Jedi, Darth Maul, Boss Nass i strażników Palpatine’a. Będą także modele statków kosmicznych, klocki Lego i różnorodne gadżety popularyzujące film.

     Wystawie towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne; lekcje muzealne dostosowane do wieku, warsztaty plastyczne i filmowe. W czasie ferii zimowych muzeum będzie czynne od poniedziałku do niedzieli.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW