Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2013-01-31 08:34:52

Rzeszów - Muzeum Okręgowe

Ferie 2013 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

 
               Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie na nadchodzące ferie (11-22 lutego 2013 r.)

 
 •Zajęcia odbywają się o godz. 9:00 i 11:00
 •Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy  pod nr tel. 17/ 853 52 78 (wyjątek stanowią zajęcia prowadzone są w Muzeum Etnograficznym im. F Kotuli które należy zamawiać pod nr tel. 17/ 862 02 17
 •Zajęcia edukacyjne odbywają się przy udziale min. 5 osób
 •Istnieje możliwość zamówienia zajęć dla grup zorganizowanych poza harmonogramem zajęć - codziennie o godz. 13:00
 •Istnieje możliwość rezerwacji udziału w zajęciach feryjnych także dla osób indywidualnych (minimalna liczba osób konieczna do przeprowadzenia zajęć – 5)
 •Wszystkie zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie  przy ul. 3 maja 19 za wyjątkiem zajęć „Słodkości pierniki lukry” oraz „Maski i maskarady ludowe”, które odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F Kotuli przy ul. Rynek 6
 •Zajęcia organizowane w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie płatne 5,00 zł od osoby, koszt zajęć w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli – 9,00 zł od osoby
 
 
 
11 lutego 2013 r.
 

Rozmaitości historyczne (lekcja wyjazdowa)
 
Uczestniczącym w zajęciach uczniom proponujemy oryginalne połączenie elementarnej wiedzy
o historii Rzeszowa z zabawą.  Zespoły uczniowskie poznają historię rzeszowskiego herbu układając go z drewnianych puzzli; spróbują swoich sił we wznoszeniu budowli z ogromnych styropianowych cegieł wcielając się w dawnych architektów i budowniczych; "zagospodarują" plastycznie rzeszowski rynek czy też rozegrają grę historyczną.
 
Wiek uczestników: od 5 lat
 
 
 
12 lutego 2013 r.

 
Sekrety dawnego dokumentu
 
Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału
w naszych zajęciach.
 
Wiek uczestników: 8-12 lat
 
 
 
13 lutego 2013 r.
 
Homo zawsze sapiens

Pierwsza część zajęć ma charakter teoretyczny - dzieci zapoznają się ze stylem życia człowieka
w epoce kamienia oraz ze sposobami wytwarzania narzędzi krzemiennych; w drugiej części spotkania dzieci mają możliwość samodzielnego wypróbowania narzędzi krzemiennych i sprawdzenia ich użyteczności  oraz sposobność wczucia się w rolę "jaskiniowych" artystów; dodatkowo łamigłówki, rebusy, krzyżówki.
 
Wiek uczestników: 6-12 lat
 
 
 
14 lutego 2013 r.
 
Poczuj się artystą – akwarela tempera olej- podobieństwa i różnice technik malarskich
 
W trakcie lekcji omawiamy najważniejsze techniki malarskie na przykładzie dzieł z Galerii Malarstwa Europejskiego na części warsztatowej uczniowie sami próbują malować w omówionych technikach na specjalnie przygotowanych podłożach.
 
Wiek uczestników: od 7 lat
 
 
 
15 lutego 2013 r.
Słodkości pierniki lukry (Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli)
zajęcia, w trakcie których można będzie ozdobić pierniczki za pomocą lukru, ziaren, nasion, bakalii oraz różnego rodzaju dekoracji cukierniczych.
 
Wiek uczestników: od 7 lat
 
 
 
 
18 lutego 2013 r.
Rozmaitości historyczne (lekcja wyjazdowa)
 
 
 
19 lutego 2013 r.
 
Grasz w zielone? Tajemnice polskiego munduru
 
Czy uniform wojskowy zawsze był zielony? Po co był i po co jest potrzebny żołnierzowi? A może chcesz zaprojektować własny mundur? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas rysunkowej gawędy o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierza polskiego.
 
Wiek uczestników: 8-12 lat
 
 
 
20 lutego 2013 r.

Szpile , zapinki, paciorki. O biżuterii w pradziejach
 
Lekcja warsztatowa, mająca na celu zapoznanie się z różnego rodzaju ozdobami, wykorzystywanymi przez ludzi w pradziejach; w drugiej części spotkania dzieci mogą samodzielnie wykonać z modeliny koraliki, z których stworzyć można niepowtarzalną bransoletkę lub naszyjnik.
 
Wiek uczestników: 8-12 lat
 
 
 
21 lutego 2013 r.

 
Wszystko się kiedyś przyda

Warsztaty oparte na idei artystycznego recyclingu. Warsztaty są próba ukazania, że tak naprawdę każdy, stosując proste i łatwe techniki oraz odrobinę wyobraźni i zwariowanych pomysłów, może stać się projektantem własnej codzienności. Zachęcamy uczestników do przyniesienia ze sobą różnych puszek.
 
Wiek uczestników: od 7 lat
 
 
 
22 lutego 2013 r.

 
Maski i maskarady ludowe (Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli)
zajęcia warsztatowe, podczas których za pomocą różnych technik i materiałów będzie można wykonać maskę karnawałową.
 
Wiek uczestników: od 7 lat
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW