Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-05-12 08:36:54

Bieszczady - RDLP Krosno

Plener fotograficzny w bieszczadzkim lesie

          Dwudziestu uczestników XIII Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski dzień 1 maja spędziło w lasach Bieszczadów. W trakcie objazdu mieli okazję do fotografowania leśnych atrakcji i obiektów kulturowych świadczących o historii leśnictwa.Duże wrażenie zrobiła drewniana cerkiew w Komańczy, która po pożarze odbudowana została przy udziale Lasów Państwowych. Niewątpliwą atrakcją był też przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną do Balnicy, ale największą niespodzianką okazała się jodła Lasumiła – najgrubsze polskie drzewo tego gatunku rosnące w lasach Nadleśnictwa Baligród. Długo fotografowano je w różnych ujęciach.

- Lasy bieszczadzkie dla fotografików są prawdziwym rajem – powiedział Wacław Turek, organizator pleneru i szef krośnieńskiego Fotoklubu. – Leśnicy, od lat z nami współpracujący, dali nam znów wiele okazji do spotkania z naturą, co – jestem tego pewien - będzie miało odzwierciedlenie w poplenerowych  wystawach. Na pewno najczęstszym motywem będzie jodła Lasumiła, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Uczestnicy mieli też okazję do fotografowania zawodów balonowych, rozgrywanych tradycyjnie w majowy weekend na krośnieńskim lotnisku. Organizatorem kilkudniowego pleneru było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, zaś program leśny zapewnili leśnicy.

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW