Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-10-26 14:46:22

Bieszczady - Drezyny rowerowe

turystyczny hit

        26 tysięcy osób przewiozły w tym sezonie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Korzysta na tym cała gmina Olszanica - przekonuje Janusz Demkowicz, który jest autorem tego przedsięwzięcia.


       Jak mówił -  sukces drezyn to przykład, jak dobrze przemyślana inwestycja może stać się atrakcją turystyczną i napędzać lokalny rynek. To szansa dla całej okolicy, którą mogą wykorzystać mieszkańcy o ile tylko mają pomysły jak włączyć się w działalność Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych - dodał. Już docierają do niego głosy o, na przykład, większych obrotach w miejscowych sklepach czy pensjonatach.


Drezyny wybrano najlepszym produktem Turystycznym 2015 r. Konkurs zorganizowały Polska Organizacja Turystyczna i National Geographic Traveler.

Na przyszły rok Demkowicz planuje dokupienie kolejnych pojazdów i rozbudowę stacji drezyn w Ustrzykach Dolnych.

Drezynami rowerowymi można jeździć na czterech trasach. Z Uherzec Mineralnych do Sobienia i Stefkowej oraz z Ustrzyk Dolnych do Krościenka i Ustjanowej.

Nieczynną, prawie 150 letnią linię kolejową przejął wiosną samorząd Olszanicy i przekazał ją drezyniarzom, ci zaś stworzyli największą w Europie wypożyczalnię. Na trasach kursuje 50 czteroosobowych pojazdów napędzanych siłą mięśni samych podróżnych.

Źródło onet.pl


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW