Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-11-17 17:29:43

Krosno - Piwnica Pod Cieniami

„Ameryka Południowa poza utartym szlakiem”-Spotkanie z podróżnikiem

       „Ameryka Południowa poza utartym szlakiem” to druga w tym miesiącu prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem spotkań będzie Marcin Stencel.

 

     Ameryka Południowa wielu osobom kojarzy się z przygodą – niezmierzone połacie amazońskiej dżungli, niebezpieczni Indianie, zapomniane przez Boga wioski położone w głębi Andów. Pierwsze kroki turysty na tym kontynencie to jednak często zimny prysznic – okazuje się bowiem, że do wielu miejsc dotarła masowa turystyka. Wyprawa do dżungli? Proszę bardzo, do wyboru programy dwu, trzy i czterodniowe, jakie zakwaterowanie Państwo sobie życzą?

      Przy odrobinie wysiłku można jednak zejść z turystycznego szlaku i trafić tam, gdzie miejscowi na widok białego przystają z zaciekawieniem, a na widok aparatu nie wyciągają cennika, tylko uśmiechają się życzliwie. Do kilku takich miejsc udało się dotrzeć podróżnikowi wraz z żoną Kariną, w trakcie ponadrocznej włóczęgi po Ameryce Południowej. Na prelekcji opowie między innymi o trzytygodniowej wyprawie do Indian Matses, krwawych obchodach Święta Krzyża w Boliwii i trekkingu do ostatniej stolicy Inków – Vilcabamby.


     Na spotkanie zapraszamy 24 listopada 2014 r., na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest Punkt Informacji Kulturalno – Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęło Polskie Radio Rzeszów, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

       Marcin Stencel – od kilku lat włóczy się po świecie z żoną Kariną, a ostatnio również z synem Antonim. Przez ponad rok przemierzał Amerykę Południową. Podróżował również po północnych Indiach, Nepalu i Birmie, Kaukazie, Azji Centralnej. Z wykształcenia anglista, jest czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Interesuje się wspinaczką i trekkingiem (wszedł m.in. na Kilimandżaro, Mont Blanc, Stok Kangri, Jebel Toubkal, El Misti, Pico Bolivar, Kazbek). Wraz z żoną organizuje Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” (www.gwp.zhp.gdynia.pl) i prowadzi bloga www.karinaimarcin.pl. Marcin jest również członkiem grupy slajdowo-wyprawowej „Bezkres”.

Źródło: Krosno .pl
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW