Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-02-25 13:53:40

Krosno - Muzeum Rzemiosła

"Intensywne smaki południowych Indii"

       W marcu gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Bartosz Piziak z prelekcją "Intensywne smaki południowych Indii"


      Południowe Indie to uśmiech i gościnność ludzi, ale przede wszystkim mieszanka kultur, krajobrazów, kolorów i zapachów. To także niezliczone kanały przecinające tropikalną dżunglę, "dywanowe" plantacje herbaty pokrywające wzgórza, niesamowite smaki przypraw, rosnących tutaj niemal na każdym kroku... Gdy dodamy do tego unikalne drawidyjskie świątynie z ogromnymi bramami i bogatymi zdobieniami, wspaniałe pałace maharadżów czy malownicze plaże stanu Goa z świetnie zachowaną zabudową kolonialną, możemy być pewni, że nasza podróż będzie niezwykle intensywna. Południe Indii różni się od północnej części kraju tym, że znacznie słabsze były tu wpływy muzułmańskie i zamieszkana jest przez inną ludność - przede wszystkimi - ludy drawidyjskie, o nieco innych rysach twarzy i ciemniejszej karnacji niż Hindusi z północy i prawie w ogóle nie mówiącą w języku hindi.
Na spotkanie zapraszamy 7 marca o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.
 


     Bartosz Piziak - z wykształcenia geograf, podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz agent lotniczy. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się - uwielbia jeździć autostopem. Pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m.in. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy). Współtwórca projektu LowcyLotow.pl. Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Słowenię i Beskid Niski. Więcej na www.BartekPiziak.com


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW