Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-02-04 14:10:57

Ustrzyki Dolne - Kamienna Laworta 22 lutego 2014 r. godz. 11:00

Speedriding Polish Cup III

          Już po raz kolejny „latający narciarze", zawitają do Ustrzyk Dolnych. W tym roku podczas jednodniowej imprezy (22 lutego), zostanie rozegrana trzecia edycja zawodów o tytuł Mistrza Polski w ekstremalnej odmianie narciarstwa, którą jest speedriding. Obecnie trwają intensywne przygotowania do imprezy, która wpisała się na stałe w ustrzycki krajobraz i cykl bieszczadzkich wydarzeń sportowych.

     Start pierwszego zawodnika zaplanowano o godzinie 11tej, każdy będzie musiał pokonać specjalny slalom oraz skoczyć z ok. 30m urwiska, po czym jak najszybciej dojechać lub dolecieć do mety znajdującej się u podnóża góry. W imprezie udział biorą eksperci narciarstwa, paralotniarstwa, spadochroniarstwa z całej Polski, wszystkie te dyscypliny składają się na jedną ekstremalna formę zimowego szaleństwa o nazwie 'speedriding'. Tytułu Mistrza Polski będzie bronił Michał Szwedo, wśród zawodników znajduje się także pierwszy Mistrz Polski Arkadiusz Sabat z Leska oraz Mistrz Karpat Przemysław Szukalski z Ustrzyk Dolnych.

     Zapowiada się wspaniałe widowisko, na które zapraszamy w imieniu organizatorów: Urząd Miasta Ustrzyki Dolne, Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji, Prowing Team Poland


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW