Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-11-13 12:37:45

Krosno - RDLP

Leśne ślady wiary - wystawa poplenerowa

       Jesienią w Bieszczadach trwał plener malarski pod hasłem "Leśne ślady wiary" zorganizowany przez Fundację Malarstwa Polskiego wspólnie z Regionalną Dyrekcją lasów Państwowych w Krośnie.

      Artyści z Polski i Słowacji malowali kapliczki w bieszczadzkich lasach, zaś inspiracją tematu była książka "Leśne ślady wiary". W trakcie tygodniowego pobytu malarze mieli okazję poznać jesienne uroki Bieszczadów, a jednocześnie przenieść na płótno wrażenia z odwiedzanych kapliczek, mogił i leśnych cmentarzy. Przewodnikami na terenowych wycieczkach byli leśnicy z bieszczadzkich nadleśnictw.  
      - Pozytywnie odbieramy zainteresowanie artystów kulturowymi obiektami na terenie lasów - mówi Bogusław Famielec, dyrektor RDLP w Krośnie. - Leśne kapliczki mają ten szczególny walor, że kryją bardzo ciekawe historie związane z losami ludzkimi, ale często też same skryte są przed ludźmi w leśnym gąszczu. Dzięki artystom udało się je znów pokazać światu.
       Plener przebiegał pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Burmistrza Miasta Sanoka.
Sponsorzy: Burmistrz Miasta Sanoka, REWA Wola Rafałowska, Caritas Myczkowce Diecezji Rzeszowskiej oraz TAP sp. z o. o. Lesko.
Patronat medialny- Polskie Radio Rzeszów.
      Wernisaż wystawy prac powstałych w trakcie pleneru zaplanowano na czwartek 19 listopada o godz. 13.00 w auli Technikum Leśnego w Lesku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu i do zwiedzania wystawy.
 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Adam Pałacki
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW