Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-02-04 12:42:35

Rzeszów - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Norwegia i Oslo-spotkanie z podróżnikiem

       Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na Spotkanie z rzeszowskim podróżnikiem Marianem Krzywdą


     Marian Krzywda zwiedził 60 krajów na 5. kontynentach. Urodził się w Nowym Wiśniczu k. Bochni, gdzie ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. Tam zrodziły się jego marzenia o dalekich podróżach, zainspirowane przez lekcje historii sztuki, prowadzone przez malarza Konstantego Sielepina. Po ukończeniu szkoły zamieszkał w Rzeszowie i podjął prace w Zelmerze na stanowisku plastyka projektanta.

     W pracy zawodowej osiągnął wiele sukcesów. Stworzył 40 wzorów sprzętu gospodarstwa domowego z czego 30 weszło do produkcji seryjnej. Otrzymał nagrodą indywidualną za odkurzacz „Meteor”; mikser „Turbo Sprint”; krajalnicę „Aleksis” oraz zbiorową za odkurzacz „Wodnik”. W albumie „100 lat wzornictwa przemysłowego w Polsce” znajduje się notatka o nim i jego pracy. Jako jedyny w Polsce projektant czterokrotnie zdobył tytuł „Teraz Polska”.

    Około 1978 r. po raz pierwszy wyruszył na podbój świata, prywatnie z kolegą, własnym Fiatem 125p. Dotarł wówczas do Holandii, przemierzając Czechosłowację, NRD, RFN, Luksemburg i Belgię. W 2013 r. jako pierwszy Polak od kilkunastu lat, odbył podróż do ogarniętego wojną Iraku. Celem tej podróży było zdobycie 19. cudu z korony starożytnych cudów świata - Babilonu.


Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 lutego o godz. 15:30
w Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteku Publicznej w Rzeszowie

Zapraszamy serdecznie!


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW