Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-08-01 11:04:50

Ustrzyki Dolne - Karpacki Jarmark Turystyczny

Karpacki Jarmark Turystyczny ponownie z mocnym przytupem

Karpacki Jarmark Turystyczny ponownie z mocnym przytupem

  Dwudniowa impreza 22 – 23 lipca 2016 roku w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych przyciągnęła sporo turystów i mieszkańców Ustrzyk Dolnych. Jak podkreślali uczestnicy było w czym wybierać, bowiem była i turystyka, i rękodzieło, bardzo dobre jadło oraz występy zespołów artystycznych. Zaprezentowali się: Pilznianie, Tońko, Hoverla, Berdo, Słowiany, słowacki Orgonina i ukraiński Karpatia. Z Anglii gościnnie wystąpił zespół Tatry, w skład którego wchodzą mieszkańcy Podkarpacia i nawet ustrzyckiej gminy.

  Prezentacja miast partnerskich Héviz i Wojnicza z występami zespołów Echo Doliny oraz Paweł Zygucki i przyjaciele było ciekawym elementem jarmarku. Dopisali wystawcy, którzy włożyli wielki trud i zaangażowanie w przygotowanie stoisk wystawienniczych. Odbyły się liczne konkursy: na najlepszą potrawę, produkt regionalny, najpiękniejsze stoisko biesiadne i wystawiennicze oraz najdalszego turystę. W sobotę w godzinach porannych na trasę czerwonego szlaku spacerowego ruszył Ustrzycki Rajd Rodzinny.

  Istotnym jest to, że Karpacki Jarmark Turystyczny pokazał też istniejącą już współpracę pomiędzy licznymi jednostkami, m.in. gminą Ustrzyki Dolne oraz Nadleśnictwem Ustrzyki Dolne, gdzie ta współpraca przekłada się na udział Nadleśnictwa w jarmarku z pięknym stoiskiem wystawienniczym, czy też wspólnie przygotowywanym projektem turystycznym, który może przynieść ustrzyckiej gminie duży rozwój gospodarczy i mieć znaczenie dla przyszłorocznego jarmarku.

  Galeria zdjęć autorstwa Andrzeja Górskiego i Mariana Mazurkiewicza pokazuje Karpacki Jarmark Turystyczny w całej odsłonie.

  Głównymi organizatorami Karpackiego Jarmarku Turystycznego byli: burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Współorganizatorem był Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych, bardziej występujące jak jednostka dofinansowująca zadanie. Partnerami byli Ustrzycki Dom Kultury, Škoda Rex Auto Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Škoda oraz Lokalna Grupa Działania Zielone Bieszczady, dzięki której impreza uzyskała dofinansowanie z programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

  Promocja Karpackiego Jarmarku Turystycznego odbyła się na różnych płaszczyznach, a najbardziej znaczącym było relacjonowanie przebiegu jarmarku przez Telewizję Polską, gdzie widzowie z całej Polski mogli zobaczyć ustrzycką gminę i jej atrakcje.

  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego Karpackiego Jarmarku Turystycznego. Oprócz wymienionych już instytucji dziękujemy Zespołowi Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, Muzeum Młynarstwa i Wsi, Parafii Matki Bożej Bieszczadzkiej przy ulicy Jasień, jednostkom i pracownikom gminnym.

  Do zobaczenia za rok na następnym Karpackim Jarmarku Turystycznym!

 

 

Tekst: Jacek Łeszega

 Zdjęcia: Andrzej Górski i Marian Mazurkiewicz


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW