Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-06-04 08:16:30

Sanok - Galicyjski Rynek w Sanoku

Jeden z siedmiu cudów Funduszy Europejskich!

         Galicyjski Rynek został podwójnym laureatem ogólnopolskiego konkursu  „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”.
- To wielka nagroda, dla małego Sanoka, który nie na wyrost – jak widać – jest nazywany Miastem Kultury - powiedział dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, Jerzy Ginalski odbierając statuetki z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, podczas Gali wręczania nagród w dniu 29 maja 2014 roku, w Sali Kinowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.


         „Galicyjski Rynek” został doceniony zarówno przez Kapitułę Konkursu, która przyznała mu 1. miejsce w kategorii Obiekt Turystyczny, jak i przez głosujących, dzięki którym zdobył główną Nagrodę Internautów. Szczególnie ta ostatnia jest niezwykle ważna, gdyż potwierdza trafność i celowość  zrealizowanej inwestycji oraz jej pozytywny odbiór wśród zwiedzających.

         - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos w konkursie internetowym na Galicyjski Rynek. Ze swej strony deklarujemy, iż dołożymy wszelkich starań, aby ta jedyna w swoim rodzaju żywa przestrzeń muzealna służyła jak najlepiej mieszkańcom Podkarpacia oraz była magnesem dla turystów krajowych i zagranicznych – dodał dyrektor MBL w Sanoku.

         Do siódmej już edycji tego prestiżowego konkursu zgłoszono 273 przedsięwzięcia, spośród których Kapituła wskazała 18 projektów nominowanych w 7 kategoriach (kategorię „Obiekt turystyczny” reprezentowało 48 projektów). Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Galicyjski Rynek w Sanoku był jedynym nagrodzonym projektem w Polsce południowo-wschodniej. Do tej pory odwiedziło go ponad 350 tysięcy gości.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW