Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-01-13 08:27:32

Rzeszów - Muzeum Dobranocek

Śladami Wilka i Zająca - wystawa

        Muzeum Dobranocek w Rzeszowie serdecznie zaprasza na wyjątkową wystawę czasową „Śladami Wilka i Zająca” prezentującą historię, twórców i bohaterów najpopularniejszej radzieckiej animacji dla dzieci.

       Wystawa nie bez powodu została zorganizowana na początku roku. Tytułowi bohaterowie zadebiutowali bowiem na szklanym ekranie 1 stycznia 1969 roku w odcinku pod tytułem „В городе и на пляже” („W mieście i na plaży”). Twórcą postaci oraz reżyserem serialu był Wiaczesław Kotionoczkin. Oryginalny tytuł filmu „Ну, погоди!” w wolnym tłumaczeniu oznacza „Poczekaj, ja ci jeszcze pokażę!” i został zaczerpnięty z okrzyku Wilka, gdy na końcu każdego odcinka pojmuje, że został wystrychnięty na dudka przez sprytnego szaraczka.

      Serialowy Wilk mówił głosem Anatolija Papanowa, Zającowi zaś głosu użyczyła Klara Rumianowa, znana także z radzieckiej animacji pt. „Чебурашка” („Kiwaczek”).

      Do 1986 roku wyprodukowano 16 dziesięciominutowych odcinków. Kolejne dwa nakręcono w 1993 i 1995 roku, w oparciu o archiwalny zapis głosu Anatolija Papanowa. 19 odcinek „На курорте”(„W Kurorcie”) z 2000 roku, po śmierci twórcy wyreżyserował jego syn Aleksiej Kotionoczkin.
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW