Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-10-19 08:30:01

Beskid Niski - Krempna

XX-lecie Magurskiego Parku Narodowego

      Początek października obfitował w Krempnej ciekawymi i ważnymi wydarzeniami. Pierwszą z nich były obchody XX-lecia powstania Magurskiego Parku Narodowego.

      Z tej okazji gościliśmy Radę Naukową MPN, przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, RDOŚ-u, parków narodowych, lokalnych samorządów, nadleśnictw, a także wielu innych znamienitych gości łącznie z lokalną ludnością. Uroczystości rozpoczęły się od nadania imienia Jana Szafrańskiego Ośrodkowi Edukacyjnemu wraz z Muzeum. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej właśnie osobie Jana Szafrańskiego dokonała jego żona z dyrektorem Andrzejem Czaderną. Zasługi ś.p. Jana Szafrańskiego dla przyrody naszego regionu są nieocenione - był on jednym z inicjatorów powstania MPN, jego pierwszym dyrektorem, a wcześniej, jako Wojewódzki Konserwator Przyrody, przysłużył się Podkarpaciu tworząc liczne rezerwaty przyrody na jego terenie.

      Ważną częścią obchodów XX-lecia były referaty wygłoszone przez dyrektora Magurskiego Parku Narodowego Andrzeja Czadernę, Kazimierza Wojewodę, prof. Grzegorza Jamrozego z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego oraz prof. Bogdana Zemanka z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wykładów dowiedzieć się można było wiele o przyrodzie Paku, jego istocie i ogromnym znaczeniu dla nas wszystkich jako zasobu dziedzictwa przyrodniczego.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW