» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2013-02-19 09:04:27

Podkarpacie - Równe

Srebro na Olimpiadzie dla Adama Pikula z Równego

Wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie Adam Pikul, który powołany został do kadry narodowej na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei Południowej wrócił z igrzysk przywożąc ze sobą najcenniejsze trofeum, olimpijski medal.

Zawody rozegrane zostały na trasach olimpijskich, gdzie za 5 lat przeprowadzone zostaną zimowe igrzyska. W skład reprezentacji Polski weszło 41 zawodników, w tym Adam Pikul, jedyny zawodnik z Podkarpacia startujący w narciarstwie biegowym. Adam startował na dystansie 500 i 1000 metrów zajmując odpowiednio 6 i 5 miejsce. W sztafecie 4x1000 m wraz z innymi uczestnikami biegu stanął na podium, zdobywając olimpijskie srebro. Opiekunami Adasia są nauczyciele SOSW w Krośnie - Jacek Staroń oraz Marcin Zajdel, trenerzy w Podkarpackiej Sekcji Olimpiad Specjalnych Maratończyk, działającej już od 7 lat przy Ośrodku. Sukces Adasia jest największym osiągnięciem w historii SOSW w Krośnie, który nie tak dawno obchodził swoje 50. lecie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.