Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-02-03 08:32:53

Bieszczady - GOPR

Sukces w Zimowych Zawodach Ratowników Górskiech

       W dniach 24-25 stycznia w Szczawnicy oraz w Kluszkowcach odbyły się Zimowe Zawody Ratowników Górskich. W zawodach wzięły udział ekipy ratowników z całej Polski oraz zagranicy.

      Organizatorem Zimowych Zawodów Ratowników Górskich 2014 była Grupa Podhalańska GOPR obchodząca w tym roku jubileusz 60-lecia powstania oraz Zarząd Główny GOPR.

      W sobotę o godz. 9.00 na stokach ośrodka Czorsztyn Ski rozpoczęły się Zawody. Ratownicy startowali w kilku konkurencjach: slalom gigant, slalom gigant z akiami oraz tzw. ogródek medyczny gdzie należało medycznie zaopatrzyć uraz u pozorantów.

     Liczył się oczywiście czas jak również przestrzeganie procedur ratowniczych w trakcie zaopatrywania pozorowanego wypadku. Należy dodać, że ratownicy startując w dwuosobowych zespołach byli kwalifikowani do dwóch kategorii wiekowych: poniżej oraz powyżej 100 lat (łączny wiek zawodników).
Oficjalne zakończenie zawodów odbyło się w Karczmie "Czarda" w Szczawnicy, gdzie wręczono Puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Po części oficjalnej ratownicy wspólnie zasiedli do uroczystej kolacji i do późnych nocnych godzin bawili się w ratowniczym gronie.

      Warto dodać, że w trakcie trwania zawodów na stoku odbywała się akcja Bezpieczna Zima organizowana przez GOPR i oraz sponsorów Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., Tauron Polska Energia S.A, PZU S.A., Polkomtel S.A. w której promowano zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim. Dla wszystkich czekały konkursy z nagrodami.
W sobotę oraz niedzielę na stoku gościła ekipa telewizji Polsat, które na bieżąco relacjonowała wszystkie wydarzenia.


Grupę Bieszczadzką reprezentowali : Waldek, Marek, Krzysiek i Tomek....trzymaliśmy za nich kciuki i każdy z nich stanął na "pudle"


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW