Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-11-13 15:38:53

Bieszczady - GOPR

Sprzęt dla GOPR

         Bieszczadzka grupa GOPR otrzymała namiot pneumatyczny wraz z wyposażeniem. Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu wojewody podkarpackiego i przekazany podczas spotkania z okazji Dania Ratownika.
W imieniu wojewody sprzęt przekazał Piotr Skworzec, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Krysyowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.


        Namiot pneumatyczny może być wykorzystywany na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych m.in. jako namiot zabezpieczenia medycznego. Wyposażony jest w agregat prądotwórczy, oświetlenie i nagrzewnicę. Kosztował prawie 30 tys. zł.

       To kolejna pomoc wojewody dla ratowników górskich. W tym roku GOPR otrzymał quada, zestawy akumulatorów do zasilania radiotelefonów, natomiast w poprzednich latach plecaki medyczne, sprzęt alpinistyczny, rakiety śnieżne, deski i kołnierze ortopedyczne, stabilizatory, maski tlenowe, wyciągarki, zespół urządzeń zasilania systemu łączności ratunkowej, który został zamontowany w goprówce na połoninie Wetlińskiej. Łączna wartość wsparcia w latach 2012-2014 wyniosła prawie 240 tys. zł.

       Na bazie bieszczadzkiej grupy GOPR została utworzona formacja obrony cywilnej Drużyna Ratownictwa i Poszukiwania Górskiego. Do zadań drużyny należy m.in. niesienie pomocy ludziom w górach, których zdrowie lub życie jest zagrożone, działanie poszukiwawcze osób zaginionych, a także udzielanie pomocy przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof oraz podczas wyjątkowo ciężkich warunków zimowych w przypadku nieprzejezdności dróg.

Spotkanie z okazji Dnia Ratownika odbyło się 6 listopada w Bukowcu.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW