Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2013-11-05 11:44:45

Przemyśl - Przemyśl na Szlaku Podkarpackiej Drogi św. Jakuba Via Regia

Otwarcie odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia.

         Mszą św. w kościele pod wezwaniem śś Piotra i Pawła w Medyce przy relikwiach św. Jakuba Starszego z Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach rozpoczęło się uroczystości związane z otwarciem odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia. Pielgrzymi przeszli 22km odcinek z Medyki do Przemyśla w ramach „Niedzielnego pielgrzymowania Drogą św. Jakuba Via Regia w Roku Wiary”, aby spotkać się w przemyskiej archikatedrze na wspólnej modlitwie.

          Następnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbyło się spotkanie pielgrzymów połączone z sesją naukową. W programie sesji znalazło się 4 referaty okolicznościowe związane z pielgrzymowaniem do grobu św. Jakuba Starszego. Cykl odczytów zamknął referat dotyczący Podkarpackiej Drogi św. Jakuba Via Regia. O godz. 16.00 na przemyskim Rynku odbyło się oficjalne odsłonięcie słupa kilometrażowego do Santiago de Compostela 4031 km, którego dokonał Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.

       W krótkim wystąpieniu podziękował inicjatorom za podjęcie inicjatywy, która znalazła swój szczęśliwy finał, a Miasto Przemyśl wzbogaciło się tym samym o kolejny ważne miejsce. Stowarzyszenie „Pro Carpatia”, które realizuje projekt na terenie województwa Podkarpackiego  jest partnerem regionalnym Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg Św. Jakuba w Polsce” z siedzibą we Wrocławiu – pomysłodawcą wytyczenia i oznakowania szlaków św. Jakuba w Polsce. Podkarpacki odcinek szlaku św. Jakuba na trasie Korczowa – Pilzno został włączony do europejskiej sieci Drogi św. Jakuba. Wśród miejsc na Podkarpaciu znalazły się: Korczowa, Rokietnica, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Pilzno.

Więcej na temat projektu i pielgrzymowania przeczytają Państwo na stronie internetowej: http://viaregia.podkarpacie.eu

Zdjęcie Rafał Porada


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW