Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-08-29 10:31:51

Sanok - Sanok stolic Karpat

Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej

    Przez cztery sierpniowe dni, Sanok był prawdziwą stolicą Karpat. Wszystko za sprawą II Zjazdu Karpackiego zorganizowanego w 80. rocznicę Zjazdu Górskiego. Po uroczystej mszy świętej na dziedzińcu Zamku, ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Z kolei w Skansenie zaprezentowali się rękodzielnicy i muzycy.
 


W pierwszych dniach, do Sanockiego Domu Kultury zaproszono na start 34. Ogólnopolskiego Rajdu Przewodników PTTK, a do Muzeum Budownictwa Ludowego na konferencje popularnonaukowe. Mówiono między innymi o strategii karpackiej, która w najbliższych latach ma być konkurencją dla Alp, a co za tym idzie ogromną szansą rozwoju również dla Sanoka i Bieszczadów.

Z kolei w sobotę, obok Skansenu rozpalono Watrę Karpacką. Efektowny pokaz przykuł uwagę wielu mieszkańców Sanoka oraz turystów. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę. Rozpoczęła je msza święta na dziedzińcu sanockiego Zamku.

Następnie, z Zamku w kierunku Skansenu wyruszył barwny korowód karpackich grup regionalnych. Tam powitano gości z wielu regionów Karpat. Propagujących różnorodne zwyczaje i tradycje wpisane w dziedzictwo kulturowe Karpat.

Przygotowano prezentację kultur karpackich. Wyjątkowy charakter tego zakątka Europy odzwierciedlali rękodzielnicy oraz artyści.

Gospodarz miasta przekazał laskę pasterską przedstawicielom Istebnej, miejscowości, w której za rok odbędzie się III Zjazd Karpacki.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW