Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-11-08 16:42:11

Lesko - Mała Galeria

W Małej Galerii BDK w Lesku otwarto wystawę fotograficzną „Czarnobyl - 30 lat po …”

     W Małej Galerii BDK w Lesku otwarto wystawę fotograficzną „Czarnobyl - 30 lat po …” Autorem zdjęć jest Urszula Wałachowska – podróżniczka, instruktor survivalu, przewodnik po bieszczadzkich górach i bezdrożach.


     Wraz z mężem od kilku lat w każdej wolnej chwili pakuje plecak i wyrusza w nieznane. Na co dzień mieszka w Bieszczadach, gdzie prowadzi Szkołę Przetrwania. Każdego poranka można ją znaleźć na połoninach fotografującą wschody słońca. Za nią już wyprawy po Europie Zachodniej na stopa, Bliski Wschód, daleka Japonia i Korea Południowa, wizyta w ostatniej wiosce trędowatych w Rumunii i noc spędzona na posterunku Policji w Górskim Karabachu.

    Obecna wystawa jest zwieńczeniem podróży po Ukrainie, podczas której udało się jej i przyjaciołom zobaczyć Czwarty Reaktor, eksplorować opuszczoną Prypeć, wdrapać się na Oko Moskwy, odnaleźć tajną bazę rakietową oraz stację pogodową. Autorka wystawy w obrazowy i bardzo barwny sposób opowiadała o swoich przeżyciach i odczuciach, o tym co ją w szczególny sposób zaciekawiło i zaskoczyło.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW