Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-08-18 16:14:17

Krosno - Koniec błądzenia

Nowe oznakowanie na Starówce

       Ciąg dalszy estetycznych zmian na Starówce w Krośnie: po wymianie kostki oraz instalacji elementów małej architektury, w ostatnich dniach zamontowano tabliczki kierujące do najważniejszych miejsc w okolicach Rynku. Pomóc mają przede wszystkim turystom.

Brak oznakowania na Starówce najbardziej odczuwali turyści. Dzisiaj nie powinni już mieć problemu z trafieniem do celu

    Montaż tabliczek zapowiadano początkiem roku. Ich instalacja jest odpowiedzią na sygnalizowane często problemy z poruszaniem się pieszych po mieście. Trudności odczuwali zwłaszcza turyści. Tych, z roku na rok, jest w Krośnie coraz więcej.

- Drogowskazy kierują pieszych do najważniejszych obiektów zespołu staromiejskiego: do instytucji kultury, urzędów i do miejsc, które warto zobaczyć – wymienia dr Marta Rymar, Miejski Konserwator Zabytków.


      Metalowe tabliczki zainstalowano po kilka na słupkach mających ponad trzy metry wysokości. W pierwszej kolejności pojawiło się sześć takich słupków: przy zjeździe z Ronda Solidarności w ul. Piłsudskiego, przy Muzeum Rzemiosła, przy budynku sądu, na rogu ul. Spółdzielczej i Sienkiewicza, oraz dwa na płycie Rynku. Wśród miejsc, do których łatwiej będzie trafić, są m.in. CDS, Muzeum Rzemiosła, kościół farny, Urząd Miasta i obiekty PWSZ.

Drogowskazy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów zagranicznych. Oprócz ojczystego języka, umieszczono na nich także angielskie tłumaczenia.

Źródło: Krosno24.pl


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW