Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-06-02 14:53:04

Krosno - RDLP

Leśne innowacje w Rzeszowie

         W dniach 27-28 maja podkarpaccy leśnicy uczestniczyli w V Forum Innowacji i w I Forum Turystycznym Państw Karpackich. Jest to coroczne wydarzenie o dużej renomie w kraju i za granicą. Każda edycja jest poświęcona innowacjom w innym sektorze gospodarki.
 


         Ekspozycja przygotowana przez leśników z kilku podkarpackich nadleśnictw już od otwarcia Forum cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników i zwiedzających. Gościem specjalnym imprezy, który odwiedził leśne stoisko, był Marek Kamiński - podróżnik, polarnik i fotograf. Jego zdaniem lasy na Podkarpaciu to wspaniały „produkt", który trzeba mądrze promować, a ich naturalność to ogromny atut.


         Jedną z atrakcji stoiska Lasów Państwowych były krzewy kłokoczki południowej  (Staphylea pinnata L.), będącej swego rodzaju rośliną kultową w regionie, a także  symbolem współpracy polskich i słowackich regionów nadgranicznych. Każdy ze zwiedzających mógł otrzymać sadzonkę tego chronionego krzewu, mając w ten sposób okazję zetknąć się z tematyką ochrony przyrody w inny sposób, niż poprzez zakazy i ograniczenia.


          Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z najnowszą ofertą turystyczną podkarpackich nadleśnictw. Duże zainteresowanie budziły pomysły realizowane na terenie Nadleśnictwa Baligród w ramach programu „Budowa i modernizacja małej infrastruktury służącej zabezpieczaniu obszarów Natura 2000 – Bieszczady", trasy biegowe na terenie Nadleśnictwa Głogów z infrastrukturą do aktywnego uprawiania sportu oraz Przyrodniczy Szlak Puszczy Sandomierskiej. W ramach stoiska prezentowane były również filmy przyrodnicze przedstawiające ofertę turystyczną podkarpackich lasów, których współproducentem była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.


Tomasz Kałamarz
RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Paweł Dec, Tomasz Kałamarz
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW