Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-01-04 17:19:44

Krosno - Artkino

"Czas leśnych kurierów" premiera filmu

       Telewizja Obiektyw i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zapraszają na premierę filmu "Czas leśnych kurierów", która odbędzie się w czwartek 7 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w sali Artkina w Krośnie. Wstęp wolny.

        Film opowiada o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki, dokumenty i broń, a także przeprowadzali emisariuszy, utrzymując w ten sposób kontakt okupowanego kraju z rządem na uchodźctwie. Producentem fabularyzowanego dokumentu jest Agencja "Obiektyw" z Krosna.

       W filmie "zagrały" plenery sanockiego skansenu, okolice Jasiela i Balnicy, część zdjęć realizowana będzie w Jaśle i w Rymanowie. Wystąpili w nim zarówno profesjonalni aktorzy, jak i statyści, których agencja wybrała spośród mieszkańców województwa podkarpackiego. Kolorytu akcji dodaje udział grupy rekonstrukcji historycznej z Sanoka.

        W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m.in. Jana Łożańskiego, oraz osób, które kurierom w przerzutach pomagały.

"Czas leśnych kurierów" powstał w ramach cyklu filmów produkowanych przez Agencję "Obiektyw" pod nazwą "Historyczny pejzaż Podkarpacia". Produkcje mają pokazywać ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.

Film powstał we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Na ekranie zobaczymy również leśników.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW