Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-12-01 17:48:39

Krosno - Konkurs Fotograficzny

Z Biegiem Wisłoka

        Tomasz Tatrzański – inicjator akcji „Czysty Wisłok” i RCKP zapraszają do utrwalenia w kadrze krajobrazu Wisłoka. Organizując konkurs fotograficzny chcą, by mieszkańcy dostrzegli konieczność dbania o przyrodę. Czasu na robienie zdjęć jest jeszcze sporo, ale warto uchwycić piękno rzeki także zimą.

"Z biegiem Wisłoka" to konkurs fotograficzny, który ma pokazać walory przyrodnicze rzeki

Od kilku lat, dwa razy do roku Tomasz Tatrzański organizuje akcję sprzątania Wisłoka. Wraz z innymi chętnymi za każdym razem z wody i brzegów rzeki wyciągają całe sterty śmieci. Teraz pan Tomasz zachęca do fotografowania. Wspólnie z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza organizuje konkurs „Z biegiem Wisłoka”.

- Wisłok to wdzięczny temat dla fotografów, warto przedstawić go jako rzekę atrakcyjną krajobrazowo i przyrodniczo. Przede wszystkim jednak chcemy uświadomić mieszkańcom jak ważna jest rzeka dla miasta, że dbanie o czystość wody i brzegów to przejaw kultury i świadomości ekologicznej społeczeństwa, a bezmyślna regulacja brzegów i melioracja rzeki to nieodwracalne zniszczenie cennego ekosystemu i krajobrazu – wyjaśnia Tomasz Tarzański.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które wyłącznie amatorsko zajmują się fotografią.


Zgłoszone do konkursu fotografie mają być opisane i mieć postać materiału gotowego do ekspozycji (wyłącznie w formacie 30 cm x 40 cm). Należy je przesłać na adres RCKP do 30 sierpnia 2015. Prace oceniane będą w dwóch odrębnych kategoriach – jednego zdjęcia i cyklu czterech zdjęć.

Wyniki zostaną podane 17 października 2015 roku w ramach uroczystego zakończenia akcji „Czysty Wisłok 2015”. Nagrodzone i wyróżnione fotografie zostaną wyeksponowane w RCKP, na wystawie pokonkursowej jesienią 2015 roku.

Nagrody ufundowali sponsorzy: MPGK Krosno, Nadleśnictwo Dukla, Miesięcznik Dzikie Życie oraz RCKP.

Regulamin oraz formularz karty zgłoszeniowej dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej www.rckp.krosno.pl oraz www.czystywislok.pl


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW