Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-06-16 14:37:10

Bieszczady - Muczne

U żubrów duży ruch

        Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów.

       W miniony piątek licznik odwiedzin zanotował 122 222. odwiedzającego od momentu jej otwarcia. Najliczniej przyjeżdżają ostatnio wycieczki szkolne, ale coraz częściej trafiają też grupy zagranicznych turystów.

- Cieszy nas, że bramę zagrody przekroczyło już tyle osób, mających okazję podziwiać króla karpackiej puszczy z bliska – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Akuratnie w piątek, gdy gościliśmy delegację leśników ukraińskich, licznik zanotował magiczna liczbę wejście numer 122 222. Rekord padł w długi majowy weekend, gdy w ciągu czterech dni na tarasach widokowych stanęło ponad 5 tysięcy osób.

        Obecnie w muczniańskiej zagrodzie przebywa 10 żubrów, ale wkrótce mogą tu przyjść na świat dwa młode. W pobliżu zagrody funkcjonują ścieżki przyrodnicze pozwalające poznawać różne aspekty gospodarki leśnej i ochrony przyrody, jak również dotrzeć do miejsca martyrologii przy dawnej leśniczówce Brenzberg na grzbiecie Jeleniowatego. Czynny jest też nowy punkt widokowy na Wilczej Górze, pozwalający zajrzeć w dolinę Wołosatego.
       Trwa też remont hotelu w Mucznem na potrzeby przyszłego Centrum Promocji Leśnictwa, które działać będzie w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie".


Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW