Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-08-12 13:19:10

Sanok - Święto wszystkich artystów

Sanocki Jarmark 2014

      Już w najbliższą niedzielę, 17 sierpnia na sanockim Rynku, placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka.


      Sanocki Jarmark to święto wszystkich artystów i rękodzielników. Początkowo miał  eksponować i promować wyroby twórców z Sanoka i Bieszczadów, zwłaszcza sztukę ikonopisarską. Z czasem swoje rękodzieła zaczęli prezentować także artyści z Polski i zagranicy. Impreza stanowi również swoiste dopełnienie „Szlaku Ikon” i ekspozycji ikon w sanockim Muzeum Historycznym, które są niewątpliwą atrakcją dla turystów odwiedzających miasto i region.

      W tym roku swój udział w Jarmarku zgłosiło ponad 100 twórców, m.in.: biżuterii, wyrobów wikliniarskich, koronkarskich, drewnianych, metalowych, woskowych, malarzy, rzeźbiarzy, których rękodzieło będzie można obejrzeć i nabyć. Nie zabraknie również specjałów kulinarnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec.

     Na scenie wystąpią zespoły: PodobaMISię, CZEREHAT, IVO STARS BAND, KUATEH DYBA SABAT TRIO. Ciekawym wydarzeniem będzie musztra paradna, w wykonaniu Sanockiej Orkiestry Młodzieżowej AVANTI.

       Organizatorzy przygotowali także atrakcje ruchowe. Po raz pierwszy w Sanoku i na Podkarpaciu będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w BumperBallach – dla młodzieży i dorosłych zabawa w ludzkie kręgle oraz piłka nożna w całkiem nowym wydaniu, a dla najmłodszych tor przeszkód.

       Warto przypomnieć, że tym roku, po raz trzeci Sanocki Jarmark to część oferty „Zatrzymaj klimat lata”. Jest to wspólna promocja imprez, na które zapraszają do siebie w sierpniu: Sanok (17.08.), Krosno (22-24.08) i Jasło (30-31.08.) – czyli Podkarpackie Trójmiasto. To kolejny akcent wspólnych działań prowadzonych przez te trzy miasta.

      Niepowtarzalny klimat imprezy, wkomponowanej w urokliwą, zabytkową architekturę sanockiej starówki, powoduje, że z roku na rok cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy na Rynek w Sanoku. Początek godz. 10.00.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW