Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-02-14 19:23:57

Krosno - RDLP

Finał „Leśnych Fotografii 2013”

        W środę 12 lutego w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 13. edycji konkursu Leśne Fotografie, organizowanego przez RDLP w Krośnie we współpracy z Oddziałem TVP Rzeszów i redakcją tygodnika Nowe Podkarpacie.       Tym razem laureaci nagród i wyróżnień zjawili się niemal w komplecie. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc  otrzymali tradycyjne wizerunki św. Franciszka autorstwa Zdzisława Pękalskiego, od lat stanowiące cel rywalizacji amatorów fotografii przyrodniczej. Zwycięzca konkursu Ryszard Hałgas z Rzeszowa otrzymał też zaproszenie od nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska do spędzenia trzech dni na fotografowaniu w lasach bieszczadzkich.

       W spotkaniu udział wzięły m.in. Anna Bazan i Anna Dubiel, przewodniczące komisji statutowych Rady Miasta Krosna. Protokół jury odczytał jego przewodniczący Jacek Szarek. Nagrody i wyróżnienia wręczał Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie.

Każda kolejna edycja uświadamia nam, że las ma wielu przyjaciół, a ludzie uprawiający fotografię przyrodniczą potrafią, nie tylko sami wynosić z niego dobre wrażenia, ale także dzielić się nimi z innymi ludźmi – podkreślał dyrektor Królicki, gratulując laureatom.

Po wysłuchaniu prezentacji na temat rodzimych krzewów leśnych zebrani mieli okazję oglądać zdjęcia nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane przez jury na wystawę pokonkursową, którą tego dnia otwarto w Saloniku Artystycznym KBP. Ekspozycja będzie czynna do końca miesiąca.

Pełna lista laureatów tutaj.Swoją nagrodę specjalną ufundowała również Teresa Leśniak, dyrektor KBP.

Materiał z imprezy przekazało w eter Radio Rzeszów, zaś portal Gfoto.pl i TVP Rzeszów przygotowały relację filmową. 

Więcej zdjęć i relacja również na stronie internetowej http://www.kbp.krosno.pl

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Fot. Maciej Szpiech


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW