Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-04-20 09:25:24

Trzciana - Pustelnia św. Jana

VII Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

         Miłośnicy jednośladów spotkali się w niedzielę w Dukli, aby oficjalnie rozpocząć sezon i modlić się o bezpieczeństwo na drogach. VII Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego tradycyjnie rozpoczęło się w Trzcianie na pustelni św. Jana z Dukli.      Tomasz Czajkowski, grupa MOTO BESKID:
Po raz siódmy organizujemy rozpoczęcie motocyklowego sezonu. Zawsze jest to na wiosnę, w kwietniu na Pustelni św. Jana z Dukli w miejscowości Trzciana, 5 km  od Dukli. Na początku przyjeżdżało 50 maszyn (2009 rok). W roku następnym 2010, uczestników było tylko dziesięciu, ze względu na aurę (przyczyna: padał śnieg oraz narodowa tragedia w Smoleńsku). W następnych latach sukcesywnie przybywało uczestników spotkania. Najpierw było 300, potem 700, 800. Dzisiaj jak widzimy jest bardzo dużo. Doliczono się ok. 1500 różnych motocykli. W sumie przybyło tutaj ok. 3000 ludzi na różnym sprzęcie. Organizujemy także, tutaj zakończenie sezonu motocyklowego. Odbywa się ono w 2 niedzielę października. Ta impreza cieszy się olbrzymim powodzeniem miłośników motocykli.
Widzieliśmy dzisiaj zaangażowanie O.O. Bernardynów, którzy są z nami  od początku. Pomagają, angażują się i wspierają naszą inicjatywę. Dodatkowo pomógł nam także Urząd Miejski i Ośrodek Kultury z Dukli, m.in. przy organizacji sobotniego, rockowego koncertu. Duży wkład wnieśli strażacy z ochotniczych straży pożarnych. Jeżeli chodzi o uczestników to: przyjechali tutaj ludzie z Beskidu Niskiego, Żywieckiego, Podhala, grupa z Katowic, z woj. Małopolskiego, Świętokrzyskiego, kilku z Warszawy, Lublina, całego Podkarpacia. Wiek motocykli i uczestników był różny. Ciekawość wzbudzały motocykle stanterskie (przeróbki dochodzące do 90%). Było kilka tzw. trajek (dwa koła z przodu, jedno z tyłu). Jest najnowsza myśl technologiczna ze wszystkimi reżimami, systemami kontroli trakcji, ABS.ami- praktycznie samochód. Jeżeli chodzi  o firmy uczestniczyły: Junak, BMW (II wojna światowa), Zündap, słynna SHL.ka, polski Romet, motorynka tejże firmy, czechosłowacka Jawa. Najstarszy uczestnik miał 75 lat,   a najmłodszą była chyba 11.letnia dziewczynka, której rodzice przywieźli motor Honda do podnóża g. Zaśpit, a wyjechała sama.


      Zakończenie wiosennego spotkania odbyło się na parkingu obok dukielskiego Sanktuarium św. Jana z Dukli. Uczestnicy i sympatycy motocykli zobaczyli akrobatyczny pokaz motocyklowy, zakończony tzw. paleniem gumy. Sezon motocyklowy rozpoczęto przy wspaniałej pogodzie, chyba dzięki wstawiennictwu św. Jana z Dukli.
Już dzisiaj zapraszam na zakończenie sezonu w październiku.

Głównego koordynatora spotkania wysłuchał
Bogusław Szczurek
Dukla, 12 kwietnia 2015 r.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW