Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-11-09 16:51:27

Rzeszów - Teatr Maska

Pierwsza edycja Podkarpackiego Konkursu „Piosenka o Rzeszowie”      Rzeszowski Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa zapraszają do udziału w I Podkarpackim Konkursie „Piosenka o Rzeszowie”, który odbędzie się 30 listopada 2015 roku w Teatrze Maska. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.
 


        Pomysłodawcą nowego konkursu wokalnego organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury jest Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa. Realizacja pierwszego w historii miasta konkursu wokalnego poświęconego w całości piosenkom o Rzeszowie jest następstwem sukcesu przedsięwzięcia, jakim było wydanie płyty muzycznej pod tytułem „Zakochani w Rzeszowie”. Album ukazał się na początku 2014 roku i znalazły się na nim nowe aranżacje utworów z opracowanego przez Jerzego Dynię zbiorku piosenek o mieście.

       Uczestnicy „Piosenki o Rzeszowie” rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 lat, 20 i więcej lat. Konkursowe zmagania oceni trzyosobowe Jury w składzie: Jerzy Dynia (rzeszowski muzyk i dziennikarz), Jacek Ścibor (tenor, doktor sztuki wokalnej) i Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent). Wokaliści zaprezentują repertuar znany ze składanki „Zakochani w Rzeszowie” oraz autorskie utwory zainspirowane tematyką rzeszowską.

     Konkurs „Piosenka o Rzeszowie” odbędzie się 30 listopada 2015 roku w rzeszowskim Teatrze Maska. Przesłuchania konkursowe w charakterze otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 listopada 2015 roku. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW