Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-08-07 19:58:12

Krosno - Artur Andrus w Krośnie

Ilustrowany Przewodnik po Galicji

       W najbliższą środę i czwartek (12-13.08) ekipa Telewizji Polskiej będzie realizować w Krośnie film, w ramach cyklu „Ilustrowany Przewodnik pod Galicji”. Gospodarzem filmu będzie znany dziennikarz i kabareciarz Artur Andrus, a autorem Tomasz Paulukiewicz.
 

Twórcy filmów- nawiązując do wydanego sto lat temu we Lwowie „Ilustrowanego Przewodnika po Galicji” dr Mieczysława Orłowicza- przedstawią w nich historię oraz współczesne oblicze miast Podkarpacia.
 

         W Krośnie zdjęcia realizowane będą m.in. w Krośnieńskiej j Hucie Szkła, Centrum Dziedzictwa Szkła, w kościołach Farnym i Franciszkanów, Muzeach Podkarpackim i Rzemiosła, na ulicach miasta oraz na zamku w Odrzykoniu.
 


       Artur Andrus nie tylko pozna Krosno czy tajniki produkcji szkła, ale też weźmie udział w wykopaliskach archeologicznych oraz latać będzie nad miastem balonem.
 

      Gośćmi prowadzącego będą : archeolog Łukasz Stachurski; Zbigniew Ungeheuer ze Stowarzyszenia „Portius”; Margo Tlałka krośnieńska fotograficzka; para malarzy Nina Rostkowska i Andrius Kovelinas oraz wiele innych osób.
 

J       ednym z wątków filmu będzie ukazanie Krosna jako miasta miłość i artystów. Opowiedziana zostanie w nim historia szesnastowiecznego weneckiego malarza Tomasza Dolabelli, który z miłości do krośnianki zamieszkał w tym mieście oraz losy Anny i Stanisława Oświęcimów.
 

       Do udziału w filmie zostaną zaproszone także współczesne, zakochane, krośnieńskie pary. Film zakończy się piosenką zaśpiewaną przez Artura Andrusa, opowiadającą o Krośnie, która zostanie napisana i wykonana podczas jego realizacji.        
 

W lipcu zrealizowano już zdjęcia w Tarnobrzegu i Przemyślu, a w wrześniu ekipa filmowa trafi do Mielca i Rzeszowa.

Źródło: Krosno.pl


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW