Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2013-09-26 08:43:04

Krempna - Magurski Park Narodowy

Piknik Ekologiczny Eko – Raban w Jaśle

      W piątek 20 września na jasielskim rynku odbył się I Powiatowy Piknik Ekologiczny pod nazwą Eko – Raban. Impreza promująca ekologię w życiu codziennym zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Podczas imprezy zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkół średnich z programem artystycznym. Magurski Park Narodowy również włączył się to wydarzenie przygotowując stoisko, na którym można było zapoznać się z działalnością Parku, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach, nie tylko dla najmłodszych. 

        Największym powodzeniem cieszył się twister ekologiczny, w który chętnie grała młodzież zgromadzona na rynku. Dzięki niemu doskonale utrwalili sobie sylwetki kilku gatunków ptaków charakterystycznych dla MPN. Z rozpoznawaniem tropów zwierząt natomiast radzili sobie dobrze dorośli, chociaż młodsze dzieci wykazały w tej kwestii zdecydowanie większy zapał. Warsztaty papierowej wikliny skupiły najstarsze grono odwiedzających nasze stoisko. Ten niezwykły sposób wykorzystania zużytych gazet wzbudził duże zainteresowanie i stał się inspiracją dla osób, które skorzystały z oferty. Każdy znalazł coś dla siebie, przy okazji poznając, jak fascynująca może być przyroda. Mamy nadzieję, że ta fascynacja będzie pretekstem to podejmowania w życiu codziennym bardziej świadomych decyzji wpływających na ochronę środowiska.
        Chociaż przygotowane przez nas stoisko cieszyło się powodzeniem, to gry i zabawy nie mogłyby się odbyć bez nieocenionej pomocy wolontariuszy. Kilkoro młodych ludzi zaangażowało się w pomoc przy obsłudze stoiska Magurskiego Parku Narodowego na zasadach wolontariatu. Prowadzili zabawy, zachęcali osoby obecne na Pikniku do skorzystania z oferty, udzielali informacji, ale przede wszystkim zarażali dobrym humorem i entuzjazmem. Park korzysta w pomocy wolontariuszy od kilku lat, szczególnie podczas wakacji. Zapraszamy każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w wolontariacie w przyszłym sezonie. Tym bardziej, że niezwykle cenny przyrodniczo obszar znajduje się tak blisko.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW