Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-02-18 12:27:49

Bieszczady - Cisna

ki-turing w Bieszczadach - spotkanie z autorami powstającego przewodnika

      W dniu 23 lutego o godz. 17:00 Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza na spotkanie z Wojtkiem Szatkowskim i Waldemarem Czado – autorami powstającego przewodnika po polskich trasach narciarskich. Pierwszy tom obejmował będzie ok. 40 bieszczadzkich zjazdów ski-turowych.

     W latach 2016-17 r. Wydawnictwo Góry Books podejmuje wyzwanie stworzenia pierwszego w Polsce dwutomowego wydawnictwa, prezentującego ponad 180 tras do narciarstwa turystycznego (ski-tury, narty śladowe, cross-country, narty biegowe) we wszystkich górach Polski. Pierwszy tom ukaże się zimą 2016/17.

     Jak zapewnia Wojtek Szatkowski ważnym elementem przewodnika będą trasy po Bieszczadach. „Bieszczadzkie szlaki zimą są bardzo puste. Nieraz idąc przez cały dzień, mocno zasypanym puchem śnieżnym szlakiem, nie spotkamy nikogo. Te góry przez to są piękne, ale też i wymagające. Musimy liczyć tylko na siebie. Logistyka wycieczki (dojazd, powrót) czasami jest nieco problematyczny. Na nartach jest tu inaczej niż w innych górach. Inaczej niż wszędzie. Bieszczady nęcą wyobraźnię długimi, niezbyt stromymi zjazdami leśnymi. Takimi samymi wyrypami. I pięknymi widokami. Po co tam jedziemy? Po radość. Po widoki” – wyjaśnia Szatkowski.

     Zapraszamy na spotkanie na którym narciarze opowiedzą o wycieczkach ski-turowych po bieszczadzkich „chaszczach” i lasach na: Paportną (1199 m), Wielką (1304 m) i Małą Rawkę (1272 m) oraz przez potężny, leśny masyw Łopiennika (1069 m). W leśne Bieszczady. Tajemnicze. Jedyne w swoim rodzaju. Zimą pokryte śnieżnym puchem,
z których zjazdy wciąż czekają na odkrycie, np. Chryszczata na wszystkie strony, Matragona, Berdo, Hyrlata stromym i długim stokiem do Lisznej, Tworylne i dolina Sanu, Dział, Tarnica, Rawki, połoniny i inne.

    „Jakie są zimowe Bieszczady?” – pytamy autorów. „Okraszone uśmiechami przyjaciół, śnieżnym puchem, zmienną pogodą, ładnymi wycieczkami i lokalnymi smakołykami. Zmiennym śniegiem, długimi zjazdami na nartach. A może mi się tylko wydawałoi przyśniło, że takie są. Może to był jednak sen? Jeśli tak, to wspaniały”.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW