Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-11-20 12:49:36

Cisna - O czym szumi las

Konkurs recytatorski

        „O czym szumi las…?” - to hasło konkursu recytatorskiego, którego motywem przewodnim była przyroda w liryce, zorganizowanego 17 listopada przez Nadleśnictwo Cisna. Wzięło w nim udział 30 recytatorów z 9 szkół z powiatu leskiego. Uczestnicy prezentowali interpretacje wierszy znanych poetów polskich, jak również lokalnych twórców.

        Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, w związku z czym jury w składzie: Julia Kubica – dyrektor GCKiE w Cisnej, Wojciech Głuszko – nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród oraz Roman Zielonka – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna, miało ciężki orzech do zgryzienia.
Po bardzo burzliwych obradach wyłoniono w końcu zwycięzców. Wśród klas I-III bezkonkurencyjna była Diana Bober ze SP w Mchawie, tuż za nią Julia Feret ze SP Cisna i Katarzyna Chomycz również z Mchawy. Wyróżnione zostały Małgorzata Skiba z Monasterca oraz Emilia Ustianowska z Cisnej.
       W kategorii klas IV-VI zwyciężył Wojciech Konik ze SP w Uhercach. Drugie miejsce przypadło Annie Chomycz ze SP w Mchawie, a trzecie Dominice Dudek z Uherców.. W tej kategorii jury postanowiło wyróżnić Natalię Wronowską z Wołkowyi oraz Faustynę Lubińską z Mchawy.
Wśród gimnazjalistów triumfowała Maria Frańczyk z Uherców, druga lokata przypadła Annie Nosek z Leska, a najniższy stopień podium zajęła Martyna Słowińska reprezentującej Gimnazjum z Uherców. Wyróżnienia otrzymały Monika Mamrowicz z Bóbrki i Agnieszka Tyrkut z Leska. Zwycięzcy zostali obdarowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Cisna.
Pomysł zwrócenia uwagi dzieci i młodzieży na piękno naszej przyrody zaklęte w wierszach czy innych formach literackich bardzo się spodobał. Można mieć nadzieję, że z podobnym zainteresowaniem spotka się w przyszłym roku druga odsłona konkursu recytatorskiego „O czym szumi las…?"

Tekst i zdjęcia: Mateusz Świerczyński


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW