Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2013-09-13 09:08:19

Beskid Niski - Jubileusz portalu o Beskidzie Niskim

Sercu Bliski Beskid Niski

     Wrzesień 2013 roku to czas kiedy znany i ceniony portal internetowy www.beskid-niski.pl „Sercu bliski Beskid Niski” obchodzi dziesiątą rocznicę swojego powstania.


      Dziś nie sposób sobie wyobrazić internetu bez tego kompendium wiedzy o regionie, jego trudnej historii, tradycji, kulturze i dniu dzisiejszym.
     Wszystko zaczęło się 30 września 2003 roku, kiedy to w odległych Gliwicach - Bartłomiej Wadas postanowił stworzyć niewielką stronę internetową poświęconą temu pięknemu acz omijanemu przez turystów regionowi.
Wystarczyło zaledwie kilka miesięcy by okazało się, iż jest ogromne zapotrzebowanie na informacje o Beskidzie Niskim i Łemkowszczyźnie a stronę zaczęło oglądać coraz więcej zainteresowanych.
 To zachęciło autora do dalszych działań – strona została przebudowana, pojawiały się kolejne działy tematyczne a co ważne zyskiwała coraz większe uznanie.
   

      Dziś, stronę codziennie ogląda ponad 2000 osób, w jej zasobach znajduje się blisko 7000 zdjęć, ponad 1000 artykułów, aktywne forum skupia setki miłośników Beskidu Niskiego. Po latach pracy portal współpracuje ze środowiskiem turystycznym, lokalnymi działaczami społecznymi, historykami, środowiskiem skupionym wokół organizacji łemkowskich, duchownymi wszystkich trzech obrządków, ekologami, hobbystami i pasjonatami gór.
Do dnia dzisiejszego portal prowadzony jest jednoosobowo przez Bartłomieja Wadasa, który poza pasją nie jest związany w jakikolwiek sposób z Beskidem Niskim i Łemkowszczyzną i nadal administruje stroną ze śląskich Gliwic.
Ponadto od wielu lat miłośnicy Beskidu Niskiego spotykają się w ostatni weekend listopada na coroczne spotkanie podczas którego można wysłuchać ciekawych prelekcji, wykładów i prezentacji.
Po dziesięciu latach istnienia, portal www.beskid-niski.pl „Sercu bliski Beskid Niski” jest największym portalem ukazującym walory turystyczne, krajoznawcze i historyczne tego pięknego rejonu leżącego na pograniczu województw podkarpackiego i małopolskiego.

W ostatnich dniach września z okazji 10-lecia portalu autor oraz fundatorzy nagród zapraszają na jubileuszowy konkurs gdzie do zdobycia będzie blisko sto atrakcyjnych i cennych nagród.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW