Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2016-11-28 13:23:48

Rzeszów - 8. Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Festiwal Kultur Świata

       W dniach od 2 do 4 grudnia w Rzeszowie odbędzie się 8. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. To pierwsza i największa impreza podróżnicza w województwie podkarpackim! W tegorocznym programie Festiwalu znalazły się pokazy filmów o tematyce sportów ekstremalnych oraz prelekcje zaproszonych gości. Nie zabraknie także licznych konkursów dla publiczności, a imprezie towarzyszyć będą wystawy fotografii.

 

      Wśród zaproszonych prelegentów jest m.in. jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów i alpinistów – Aleksander Lwow – który opowie o swoich 45-letnich doświadczeniach w górach świata, a także Roman Czejarek – znany dziennikarz radiowy i publicysta, którego pasją są także fotografia i podróże. Podkarpacką publiczność zabierze on do przedwojennej Syrii, kraju jeszcze uśmiechniętych i przyjaznych ludzi oraz pełnego wspaniałych zabytków z Listy UNESCO.

 

      O trudnej, postsowieckiej historii i współczesnej sytuacji w krajach Azji Centralnej dowiemy się ze spotkania z Wojciechem Góreckim, zaś najtrudniejsze maratony na świecie będziemy mogli poczuć „na własnej skórze” dzięki opowieściom Daniela Lewczuka, autora książki "4 Pustynie, Znajdź Swoją Drogę".

 

Nie zabraknie także świetnych fotografii autorstwa m.in. Magdaleny Konik, Mateusza Waligóry czy Piotra Horzeli, a dla czytelników blogów podróżniczych – nie lada gratką – będzie spotkanie z Anią Alboth i jej Rodziną Bez Granic, z którymi ruszymy na podbój wysp Pacyfiku!

 

- Kolejna edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego to nowe wyzwanie by – jak co roku – przygotować zarówno ambitny jak i zróżnicowany program, tak by każdy uczestnik imprezy mógł wybrać coś dla siebie oraz jednocześnie by utrzymać ciekawą i zróżnicowaną ofertę festiwalu, bo to oczywiście przekłada się na frekwencję. Wiele osób odwiedzających Rzeszów podkreśla też świetną, przyjacielską atmosferę, jaka panuje na „Kalejdoskopie” i to chyba dla nas najważniejsza nagroda za ogrom pracy wkładany rokrocznie w organizację festiwalu – mówi Bartosz Piziak, pomysłodawca Festiwalu i prezes Stowarzyszenia PRO-TUR, które od samego początku stoi za organizacją imprezy.

 

W tym roku organizatorzy przewidują, że w bezpłatnych blokach szkolnych dla młodzieży oraz części właściwej Kalejdoskopu w Wojewódzkim Domu Kultury (piątek) i Filharmonii Podkarpackiej (sobota, niedziela) weźmie udział ponad 2000 osób!

 

- Poza blokami szkolnymi, obowiązują bilety wstępu, które można zakupić on-line na stronie internetowej festiwalu – mówi Piotr Piech – organizator imprezy. Jednak ceny biletów na cały dzień wypełniony spotkaniami i innymi, licznymi atrakcjami staramy się ustalać na poziomie podobnym do jednego seansu filmowego w kinie. Tak więc raczej warto wybrać się w pierwszy weekend grudnia do Rzeszowa – dodaje.

 

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, Sponsorem Złotym – ERV.

Pełny program i bilety: www.KalejdoskopPodrozniczy.pl

www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy

 

#8PKP2016 #KalejdoskopPodrozniczy

Kontakt:

Bartosz Piziak tel. 606 760 829 email: bartek@kalejdoskoppodrozniczy.pl


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW