Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-10-19 08:37:53

Mielec - Aktywnie w mieleckim lesie

Nowa ścieżka rowerowa

       W niedzielę 11 października mieleckie lasy gościły ludzi zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Nadleśnictwo Mielec, Mielecki Klub Górski „Carpatia” oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu zorganizowały imprezę na orientację oraz rajd rowerowy.

    Trasa "Biesiadczańskie Wydmy" ma formę pętli zielonej (12 km) i czerwonej (23-26 km). To m.in. efekt zaangażowania Nadleśnictwa Mielec w rozwój turystyki rowerowej. Trasę wyposażono w ławostoły, kosze, mapy i słupki kierunkowe z kodami QR, pozwalające na pobranie mapy z trasą na urządzenia mobilne.

Trzecia edycja mieleckiego Zielonego Punktu Kontrolnego została połączona z otwarciem nowej ścieżki rowerowej „Biesiadczańskie Wydmy", powstałej w ramach wspólnego projektu Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska. Warto wspomnieć, że w 2015 roku w całej Polsce powstało 17 tego typu obiektów.

 

Na parkingu przy obwodnicy Mielca na uczestników czekały również niespodzianki: diorama w wykonaniu Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, pokaz kawaleryjski Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych, gry i zabawy dla dzieci – Przedszkole Baśniowa Kraina. Strażacy z OSP w Dulczy Małej zapewniali ciepły posiłek. O bezpieczeństwo uczestników zadbała firma RatMed Jarosław Marczewski.


    W Polsce istnieje 50 baz do uprawiania orienteeringu, w tym w Nadleśnictwie Mielec, które uzyskało Srebrny Certyfikat Zielonego Punktu Kontrolnego.

Impreza przyciągnęła około 200 pasjonatów wypoczynku w lesie. Rozpiętość wieku była imponująca; najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2,5 roku, zaś najwcześniej urodzony 83 lata. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

 


Tekst i zdjęcia: Wojciech Cieślik
Nadleśnictwo Mielec


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW