Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-09-21 09:00:25

Podkarpacie - Z Andrusem po Galicji

Promocja miast regionu

        Już 24 września ((godz. 21.00) na antenie TVP Rzeszów, a 26 września (godz. 8.55) na antenie TVP Regionalna będzie miała miejsce premiera przemyskiego odcinka zapowiadanego już przez nas filmu „Z Andrusem po Galicji”. Dzień później – 27 września – o godz. 17.00 będzie można ponownie zobaczyć odcinek w TVP Regionalna. Program został zrealizowany przez TVP oddział w Rzeszowie.


       „Z Andrusem po Galicji” to cykl pięciu filmów prezentujących miasta Podkarpacia. Ich autorem jest Tomasz Paulukiewicz, a gospodarzem Artur Andrus. Znany widzom w całej Polsce dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, ale również Mistrz Mowy Polskiej, w sobie tylko charakterystyczny sposób zaprezentuje podkarpackie miasta, ich specyficzny klimat, a także ludzi, którzy go tworzą. Spotka go wiele niecodziennych, często zabawnych sytuacji, które zainspirują go do napisania piosenki. To właśnie utwór autorstwa Artura Andrusa, przez niego zresztą wykonany zakończy każdy z odcinków.
      Cykl "Z Andrusem po Galicji" rozpocznie prezentacja Tarnobrzega (17.09. w TVP Rzeszów i 19.09 w TVP Regionalna). W Przemyślu i okolicach zdjęcia do filmu realizowane były 29 i 30 lipca W filmie zobaczymy więc m.in. w Wytwórnię Dzwonów Jana Felczyńskiego, Muzeum Dzwonów i Fajek, kościół i klasztor oo. Franciszkanów, Restaurację CK Monarchia, a gośćmi programu są przemyscy historycy, rekonstruktorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także przemyscy rowerzyści. Film pokaże niezwykła historię miasta i przemiany jakie się w nim dokonały w ostatnich latach oraz jego atrakcje turystyczne.


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW