Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-10-12 13:36:32

Czarnorzeki - RDLP

Noc nietoperzy

       Cały cykl wydarzeń złożył się na tegoroczną XII Noc Nietoperzy w Czarnorzekach na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce.

       Poprzedziło ją VI Międzynarodowe Sympozjum "Obiekty sakralne w ochronie zwierząt", w trakcie którego prezentowano wyniki wieloletnich badań i działań służących praktycznej ochronie latających ssaków.
Imprezę zaszczycił prof. Bronisław W. Wołoszyn, szef Centrum Informacji Chiropterologicznej PAN w Krakowie, który prowadził sympozjum. Z kolei w części popołudniowej, którą prowadził Stanisław Jucha, prezes oddziału podkarpackiego Stowarzyszenia Polska-Wschód, znalazły się prezentacje edukacyjne dla młodzieży i dzieci przygotowane przez prof. Bronisława Wołoszyna i Edwarda Marszałka z RDLP w Krośnie.
        W domu ludowym w Czarnorzekach czynna była wystawa zdjęć z jaskiń oraz z letnich kolonii nietoperzy autorstwa m.in. Tomasza Mleczka ze Speleoklubu Beskidzkiego, prof. Wołoszyna i archiwum RDLP w Krośnie. Zebrani wpisywali się na pamiątkowych tablicach "przyjaciół nietoperzy".
Wieczorem uczestnicy udali się do sztolni „Nad Czają", gdzie odbyło się zamknięcie kraty broniącej wejścia do niej przez całą zimę, by nikt nie zakłócał spokoju nietoperzom hibernującym w skalnym chodniku. Spotkanie zakończyło się przy ognisku rozpalonym przez leśników z Nadleśnictwa Kołaczyce.
       Wśród uczestników byli przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna, mieszkańcy okolicznych miejscowości, speleolodzy i leśnicy na czele z Markiem Mareckim, zastępcą dyrektora RDLP w Krośnie.
Patronat medialny sprawowali: Polskie Radio Rzeszów, Nowe Podkarpacie, Głos Lasu. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Gmina Korczyna, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Lasy Państwowe.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW