Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2015-03-05 17:08:48

Dubiecko - pobiegnij przez Pogórze

Półmaraton Pogórzanin

         Już 2 maja 2015 roku wszyscy amatorzy biegów będą mogli wziąć udział w „Półmaratonie Pogórzanin”.

          Bieg rozpoczyna i kończy się w Dubiecku na dziedzińcu zamkowym, a jego trasa wiedzie m.in. przez rezerwaty „Brodoszurki" i „Kozi Garb", leżące na terenie Nadleśnictwa Kańczuga. Uczestnicy półmaratonu przebiegną także przez lasy Nadleśnictwa Dynów, śródleśne polany i pozostałości po dawnych wsiach, gdzie już tylko kapliczki strzegą historii dawnych czasów, a także przez grodzisko – wzgórze, na którym w XIII w. znajdowało się osiedle obronne zniszczone prawdopodobnie przez tatarskie wojska. Maratończycy na 21-kilometrowej trasie mają także do pokonania dwie wiszące kładki nad Sanem.
          Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dubieckiej, a partnerami Nadleśnictwo Dynów i Nadleśnictwo Kańczuga. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.biegpogorzanin.pl, gdzie znajduje się opis trasy,  regulamin zawodów oraz  możliwość zapisów online!
          Uczestnicy biegu będą mieli okazje zobaczyć jedne z najpiękniejszych zakątków Pogórza Przemyskiego. Uwaga! Krajobrazy zatykają dech w piersiach!

Tekst: Małgorzata Kaczorowska
Zdjęcia: Jacek Grzegorzak
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW