Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2014-07-18 10:46:56

Bieszczady - Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków

Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków

       Od kilkunastu lat stało się tradycją spotykać nam latem pod „naszą” górą Matragoną, dzikim miejscu w bieszczadzkiej puszczy o niezwykłej aurze . Przyciąga ono samotników, zagubionych indywidualistów,  uważnych obserwatorów wszystkiego co dzikie i piękne, niebanalnych artystów.  Muzycy Orkiestry tej właśnie Góry wraz z zaprzyjaźnionymi artystami  z różnych zakątków Polski tworzą tu bajeczne, antykomercyjne spektakle, dostępne oczom i uszom tylko wtajemniczonym.

 

       Bo to inna muzyka: tworzona na własnoręcznie budowanych instrumentach, współgrająca z wieczornymi popisami świerszczy, derkaczy, żab czy wyciem wilków. To nasłuchiwanie świata muzyki i przyrody,  artystyczne szaleństwo i radość bycia razem w tym niezwykłym miejscu…
I w tym roku zaprosiliśmy znakomitych artystów, którzy czują wartość spotkania z muzyką właśnie u stóp Góry, a jednocześnie otwartych, umiejących dzielić się swoim bogactwem z innymi. Proponujemy:  naukę niezwykłego śpiewu alikwotowego i gardłowego, gry na bębnach afykańskich i latynoamerykańskich, tradycyjnych tańców podkarpackich i japońskiego butoh,  gry na didjeridoo oraz na zbudowanych przez siebie prostych instrumentach i oryginalnych konstrukcjach dźwiękowych. Stworzymy wspólnie nocny spektakl, poznamy unikalną okolicę Matragony i jej dzikich mieszkańców, będziemy szukać inspiracji wszystkimi zmysłami, przewidziane nawet smakowe przyjemności. To przygoda nie tylko artystyczna, którą się pamięta.
      Żeby przyjechać, trzeba mieć choć 15 lat, śpiwór, mocne buty i otwarty umysł, przygotowanie muzyczne wcale niekonieczne. Szczegóły na stronie zespołu www.matragona.pl oraz facebooku : Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną.
Staramy się o środki, które umożliwią zrealizowanie zaplanowanego programu – każdy może wesprzeć choćby symboliczną złotówką na crowdfundingowym portalu PolakPotrafi.pl , na którym właśnie ruszyła zbiórka. Nasz projekt  znajdziecie w kategorii  Sztuka pod hasłem „Matragona – w poszukiwaniu zaginionych dźwięków”. Prosimy o wsparcie i zapraszamy pod Matragonę!

Orkiestra Jednej Góry
MATRAGONA


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW